bugün

Yaşanması ihtimale bağlı olan. Evet.
Varlığı yaşama şartına bağlı olan. Evet.
gelecek her gün geliyor.
Umut adı altında kurulan hayal kırıntılarının toplamının büyük bir pasta oluşturacağını hayal etmek amma velakin bu organizasyonu kimin nasıl gerçekleştireceği hakkında hiç bir fikri olmadan sadece umut etmek.
gelecek ama bu saatten sonra iyi değil kötü gelecek.
Ilk olarak back to the futureyi çağrıştırandır yani aslında film sondan başa sarıyorsa ve biz aslında başa doğru yürüyorsak aynanın öbür tarafında olmadımızı kim söyleyebilir bir gün herkes uykudan kalkacak.
geçmişe dönmek isteği ile gelmesi kaçınılmaz son.
Tüm güzellikleriyle hepimizi kucaklamasını dilediğim zaman dilimi.
görsel
Yaşadığımız hayatın bir an sonrası.
Vaktimiz yettiğince görecek olduğumuz an,anı, yaşam.
Geleceğin bilmecesi insanları şaşırtıyor. Bir yandan, gelecekteki olayların bir anlamda gerçek olduğunu düşünmeye meyilliyiz, çünkü sorular soruyoruz ve onlarla ilgili iddialarda bulunuyoruz. Öte yandan, gelecekteki olayların seçimlerimize bağlı olabileceğini düşünme eğilimindeyiz, çünkü kendimizi özgür bireyler olarak görüyoruz. Bir olay geleceğe aitse, gerçekleşeceği bir gerçektir ve gerçekleşmesini engelleyemeyiz. Tersine, bir olayın gerçekleşmesini önleyebilirsek, bunun gerçekleşeceği bir gerçek olamaz. Bu belirgin çatışma, eski koşullara dayanan felsefi bir ihtilaf olan gelecekteki birlikler üzerindeki tartışmaların merkezinde yer almaktadır. Gelecek birleşme koşulları, gerçekleşebilecek veya oluşmayacak gelecek olayları ilgilendiren cümlelerdir. Tartışmayı başlatan soru - gelecekteki koşulluların doğru veya yanlış olması - geleceğe yönelik bir cümlenin gerçekliği ve yanlışlığı hakkında farklı görüşler olabileceği göz önüne alındığında, açık bir cevabı olmayan bir sorudur. Yine de bir cevap sağlanmalı ve bu hiçbir cevap olamaz. Gelecekteki koşulluların sorununu tanımlayan kısıtlamalar, her biri şüphelere, sıkıntılara ve komplikasyonlara neden olan sınırlı bir kabul edilebilir cevaplar seti belirler.
Gelmez.
umarım huzurludur.
Ağaç piyonlarından milyonlarca işe çağrılıp dukkanda sevgili piyonlarım sizi en kalbi selamlarla kuruttuk kusura bakmayın kusura bakmayın din kardeşlerim sakın ha kusura bakmayındır.
sürekli olabilecek en kötü senaryolarını düşündüğüm yakın ve uzak olmak üzere türleri bulunan zaman dilimi.
gelmesin, giderek daha da kötüleşirken gelmesin.
Umurumda değil...

Geçmişmiş gelecekmiş. Anımda mutlu yaşar bu hayatı böyle kapatırım inşallah.
Takılıp kalmış zihinlerden bıktım.
veletken şunu yazmıştım:

kaldırdım geçmişi tozlu pis raflara, düşüncen gelecek masrafındaysa gebedir bugün israflara.
Bilinmeyen ama öngörülen. Ben neden hiç hoş şeyler öngöremiyorum sözlük? yoksa ben önkör müyüm?
Ulaa yine fişeq gibiyim haa. Şakamatiğim yemin ediyorum. Neyse verin eksimi de gideyim.
Ne olursa olsun hayırlısını,güzelini dilemek gerek. Çünkü zaman geçtikçe koşullar değişir... Her şeyin iyisini dilemek lazım şu hayatta.Eğer ulaşılması güç olan bir şey için koşturup durursak bu bizi üzer.Çünkü gelecek de olsa hayırlı olmalı..Hayırsız gelecek şiddet,kötülük getirir.
görsel
görebilmesek te hayal edebildiğimiz zaman. pencereden taş atsak birazdan yere düşeceğini hayal ederiz.

meteorolojide de bulutların gittiği yönü hayal ederek gelecek için tahmin yapılır.
Astronomi ve meteorolojide hesaplanabiliyor.

Yarın havanın nasıl olacağı tahminle söylenebiliyor hava durumlarında.

Trenlerin de kaç dakika sonra gelecekleri de söylenebiliniyor.

Navigosyan da hedefe yaklaşık ne zaman varacağımızı söyleyebiliyor.