bugün

yeni sayılabilecek bir kavram olsada aslında çok uzun zamandır var olan birşeydir bu. içinde bulunulan durumu, geçmişi ve şimdiyi sentezleyerek gelecekte olabilecek, hatta olucak şeyleri tahmin etme olayıdır. müneccim boku yemek gibi değildir. havaya birşey attığımızda "yere düşecek" demek gibidir ama bu öngörüler daha uzun vadeli ve daha tahmin edilemez şeylerdir.
tarot ve kahve falı meslek lisesi çıkışlılarının ek puan alarak yerleşecekleri mühendislik fakültesi.
edebiyattır. fütüristik edebiyattır hem de. şöyle de denebilir, "bilim kurgu".
bilir kişilerin* ağzından her öss yerleştirmesinde duyabileceğimiz söz öbeği
medyumlar; gelecekten haber veren, masallar anlatan şarlatanlar.
ülke koşulları dikkate alınırsa bence b.ktan bir mühendisliktir.
yaşam koçluğu gibi bir şey olsa gerek, abidik bir meslek işte. ne bu "ben attım olduculuk" anlamış değilim! işsiz kalan adam yaratıcı mı oluyor ne?
komiktir. dünyanın hiç bir ülkesinde bu kadar mühendis çeşidi yokken nedir bizim bu gö..zden element uydurma merakımız anlamış değilimdir.
insanı ve olayları yontulması gereken objeler olarak tasarlayan mühendislik çeşidi.evdeki hesabın çarşıya uymaması sebebiyle her daim akamete uğrayan bir mühendisliktir,hayal kırıklıkları çoktur.
(bkz: basur mühendisliği)
(bkz: origami mühendisliği)
(bkz: insan mühendisliği)
(bkz: ybsgçk)
gündemi değiştiren ya da değiştirebilecek en kuvvetli olgunun medya olduğunu düşünürsek, medya şirketi sahipleridir. nitekim gündeme yeni kavramları onlar sokmakta. sokulan kavram ve kargaşalarla yarını onlar belirlemektedir...
kurucu ogretim uyesinin john titor olmasini umdugum, muhendislik fakultesine baglanmasi olasi bolum.
(bkz: john titor)
alması gereken dersler;

1- gelecek ve ebesininkini görecek teoremi,
2- geri dönüşüm kutusunda beyin oluşturmak,
3- gelecekte ayar verme sanatı ve statik yapıları..