bugün

Çevremdeki ve yeni tanistigim insanların tavrı kendimi bana değersiz hissetiriyor. Bu değersizligi gördükçe insanlardan uzaklaşmak istiyorum.
Keşkelerin ağacı yeşermez.
" Orta uçlu tam dalga doğrultucu devresinin incelenmesi için en iyi yöntem şebeke geriliminin her bir alternansı için devreyi analiz etmektir. "

ne zaman okusam çok hüzünlenirim, dersi geçemeyeceğim aklıma gelir ve bir sigara yakarım...
Hatalarına bir ömür verdim...
dostlar, bugünü de harcadım.

amici, diem perdidi.

bir latin atasözü.
"herkes kendi tanrısına diğerlerinin duasını susturması için yakarıyordu."

tam olarak hangi kitaptaydı hatırlamıyorum ama bir savaş romanında okumuştum.

edit: amin maalouf'tan okumuşum.
Bağ benim belletirim.
söz veriyorum içerenköy'ü yıkıp baştan inşa edeceğim.
görünüşe bakılırsa çoğunlukla narsizmi okşayan sözlerdir.
Konuşmamız yarım kaldı; başka birisinin yanında konuşmak istemedim. Bizden bağımsız ani değişikliklerle hayatlarımızın şekillenmesi kalplerimizde derin yaralar açar. Biraz uzaktan bakabilirsek Yaradan ın farklı mucizevi planları olduğunu görebiliriz. Zaten biliyorsun. Bazen bildiğimiz şeyleri başkasından duymak iyi gelir. Yarım bırakıp geldiğin şeyler olduğunu düşündüm. Konuşmak istersen bir gün dinleyebilirim. Allah rahatlık versin.
Beni mahveden şey; bana yalan söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmamdır.
Victor Hugo.
Bu gönül evinin içinde kimin bulunduğunu biliyorsanız, bu gönül sahibinin kapısı önünde ettiğiniz terbiyesizlik nedendir?
Fakirlikten sayılmayan bi sürü yoksulluk var.
Neyin - neyinin eksik olduğunu farkedemeyecek kadar kendinden uzak, bi haber olmakda bunlardan biri..
Gücünüzü iyilikten yana kullanmak asil bir davranıştır...
bir cumhuriyet, adalet ve onur ilkelerini kafasına yerleştirmiş bir insan kitlesine sahip olmaksızın sağlanamaz.
'Nefret ettiğin insanla iyi geçinme çabasına siz medeniyet diyorsunuz, ben sahtekarlık diyorum. O yüzden anlaşamıyoruz.'

Charles Bukowski
"ama umudu var büyük insanlığın, umutsuz yaşanmıyor."
nazım hikmet ran
Bir veteriner ata sözü derki; Azimle defekasyon, mermeri horizontal perfore eder.
Duvarları deler, tel örgüden gece. Şu korkuyu çıkar at, gürül gürül hayat.
Zamanı uzatmak senin elinde biraz da.
Sırf onun kokusu suya yenik düşmesin diye yıkanmadığım günlerim olur benim.
dost dediğin henüz sana saldırmamış düşmandır.
Gidilmeye değer bir yer için kestirme bir yol yoktur.
insanları tarafsız gözlemle.
Her zaman konuşmaktan çok dinle.
Gerektiği yerde sus.
Bilmediğini bilen gibi yapandan uzak dur.
Sen bilirken susma,
bilmezken konuşma.
Bilgiyi elde etmek seni mutlu edecektir.
Asil insan bunu uygular.

Platon.
Geceyi de sikeyim afedersiniz.
bir kuş yuvadan uçunca, dal yuvayı savurur bak canım. sevdayı cehennem yakmaz, acı bir söz kavurur bak kavurur...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar