bugün

sanırsam bu yaz idi.
tayyip efendi geceliği 7600 euroya yani eski paraya göre düşünürsek nerede geceliği 16 milyara antalyada tatil yapmıştı.
hayır hayır yıllığı veya aylığı değil, bildiğin gecelik ücret bu.

sonra çıkarlar milletim derler, demokrasi derler falan.
daha rezil durumu ise hala kör kör başbakanım, canım benim diyenlerin olması.

lakin aynı zihniyet asgari ücretliye aylık 30 milyon zam yapar.
sonra çıkar geçmiş hükümetlere bok atıp; benzin kuyruğu vardı, ekmek karne idi derler.
Ülker'in türkiye disbrütörü olan bi kodaman için gayet cüzi bi rakam bu.
bizim yan mahelledeki gecekondu mahallesinin camiisinde vaktiyle müeezzinlik yapan tayyib değildir. kimlik bilgileri fiziksel özellikleri aynı olsa da.
cebimde ki 100 tl az önce vardı şimdi yok şaşkınlığının temel sebebi. dinlenebilmiş mi bari?
harcadığı para kendi parasıysa yani resmi olarak devletten aldığı maaştan ödediği bir para ise bu durum onun tercihidir. aydın doğan ın 7600 euro ya tatil yapmasından yada zengin bir iş adamının bu şekilde tatil yapmasından bir farkı yoktur aynı şeydir. he yok maliyeye ödediyorsa faturayı ozaman olmaz tabi haliyle. adam başbakan diye şahsi parası varsa eğer istediği yere istediğini harcayamayacakmı (bkz: alın verin ekonomiye can verin). kimse çıkıp cool adam a diyormu kardeşim sen bu paraları niye saçıyorsun diye ? aynı şey işte *
http://www.milliyet.com.t...lbasina%20burda%20girecek

görüldüğü gibi hala devam eden rezalettir.
müslüman!! ve dindar!! başbakan noelini 7 yıldızlı otelinde, geceliği onlarca milyara geçirecekmiş.
bizde yılbaşında gelen bu insafsız ve rezil ötesi zamların nedenini şimdi öğrendik.
(bkz: yarasın tosunuma karpuz kabuğu)
tekel işçileri için " yetim hakkı yedirtmem " diye atıp tutan tayyip'in icraatidir.
evet yetim haklarını kim, nerede yiyiyor görüyoruz tiksinerek.
"nerden geliyor bu değirmenin suyu" dedirtecek olaydır kendileri.
aldığı maaş 5 bin lira civarıysa, bunu yıla dökelim 60 bin lira.

adamsa gidiyor geceliği 16 bin liraya tatil yapıyor. enteresan bir durum.

şey diyenleride duyar gibiyim hani; e koskoca başbakan canım, olsun o kadar.
tabi canım. koskoca başbakan yani, siksin birazcık dimi.

edit: bu arada 5 bin civarı değil 10 bin civarıymış sevgili sözlükçüler.
yıla dökersek 120 bin lira.
şaşırtıcı bi durummu?hayır hiç değil.bu ona artık çok yakışıyor.millet açlıktan kırılırken ondan her zaman beklediğimiz hareketler bunlar...
melih gökçek in tatilli su önlemini mantıklı bulan tayyiptir. para olsada bizde tatil yapsak.
onun için hiçbir şey olan paradır.çünkü kendisi o parayı saniye çal... pardon kazanıyordur.
rakamda abartı oloduğunu zannetmiyorum. antalya'daki birçok otelde o fiyatlar hatta daha fazlası mevcuttur.* benim güzel insanım da ahmet necdet sezer'e cimri der, onu eleştirir. hangisi daha iyi sevgili ampulsever?
o paraya çocuk okutulur veya borçlar kapatılır doğrudur. ama o para zaten RTE'den çıkmamıştır. mutlaka rte tarafından milyonlarca dolarlık rant sağlanan bir kodamanımız tarafından ödenmiştir. ayrıca akıllı adam *ikseler o parayı ödeyerek turkiye'de tatil yapmaz. dünyanın öbür ucunda henüz tamamen keşfedilmemiş, betonlaşmaya yenilmemiş bakir koylara gider(1000€'ya tayland'da krallar gibi tatil yapmak bence daha mantıklıdır).
yöneltilen eleştiriler üzerine bu yaz kumburgaz da bekar pansiyonun da tatil yapması beklenmektedir recep bey in.
devlet bütçesinden ödediyse yetim hakkı yemiştir.
sürekli hak hukuk, kul hakkından yetim hakkından dem vurmasına bakılırsa; sırf kendi alın teriyle kazandığı parayla tatil yapan tayyiptir. bir kuruş hakkım geçtiyse haram olsundur...
* *
(bkz: delinin teki kuyuya taş atmış)
mal varlıgının buyuklugu nedeniyle parasını kendi verdiyse hiç koymaz kendisine.kendi vermediyse de aynı kapıya çıkar zira bize dokunur ucu sadece ya da kuyuya tas atan delilere.
yetimin hakkını o mercilere yedirmeyen tayyiptir. çünkü şüphesiz ki o, yetim hakkını kendi yemeyi tercih edendir.
tekel işçilerine tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyen kişidir. aynı kişi damadına verdiği zilyon yıllık kredileri ile tanınır.
oğluna gemicik de alan tayyiptir.
zaten gemicik dediğin nedir ki?
(bkz: kucultme eki olmayan cik)
çok saygıdeğer başbakanımız,dünyanın en zengin başbakanlarından biri olması dolayısıyla,gayet normaldir.çok görülmemelidir.çok saygıdeğer başbakanımız,nelerle mücadele ediyor sonuçta.darbeciler,tekelciler,zıgaracılar.bu hareketiyle bir kez daha gönüllerimizde taht kurmuştur çok saygıdeğer başbakanımız.
(bkz: Para var huzur var)
seyahat programına 1-2 açılış, valilik ziyareti ekleyerek partisinin mitingleri için devletin uçağını, helikopterini, otobüsünü, makam aracını kullanıp üstüne bir de harcirah alan tayyiple aynı tayyip'tir.

2 senede 1, tanesi 1 milyon euro değerindeki zırhlı mercedeslerini yenisiyle değiştiren tayyiple de aynı tayyip'tir.

üstteki şeyleri yapan tayyiple tekel işçisi'ne "kusura bakmayın ben devletin kasasını soydurtmam" diyen tayyip de aynıdır.

hayat ne garip vapurlar falan...