bugün

vücudunun melatonin hormonu salgılamasına izin vermemektir.gece yaşamak alışkanlık yapar,başlarda güzel gibi görünse de sonraları depresyona itici sebeplerin başında gelir.
sabah hava aydınlandıktan sonra uyuyup, akşam hava kararırken uyunmamın o berbat duygusu insanı git gide karamsarlaştırıp, depresyona sokabiliyor. bu illetten kurtulmak için yapabildiğim en iyi şey, ertesi günün akşamına kadar ayakta kalıp, akşam on gibi yatağa uzanmaktır. işte bu zaman deliksiz bir uyku uyunur ve ertesi sabah yedi gibi kalkılır. işte bu zaman güne şarkı söyleyerek başlarsınız ve hayat işte o zaman çok daha güzeldir. herkes gibi normal bir insan olduğunuz için, içinizde anlatılmaz bir coşku alevlenip durur. muhteşemdir bu duygu.
ara sıra çeşitli nedenlerle sabahlayabilirsiniz. uykunuz kaçar, ders çalışılması lazımdır, muhabbet sarmıştır, alkol tüketiliyordur falan filan ama haliyle bunlar biraz sabahlamak oluyor ya da dönemsel oluyor diyelim. tam bir yıldır gece yaşayan biri olarak söylüyorum. artık insan olmuyorsunuz onu bir söyleyeyim. göz altlarınız kaan tangöze' ninkilerle yarışır. sonra algılarınız yavaşlar. bi okuduğunuzu bir daha okumanız gerekir. en önemlisi dinliyormuş gibi yapma yeteneğini kazanırsınız. bakınız hep kaybedilmiyor kazandırdıkları da var. sinapslarınız kafasına göre takılmaya başlar. bi gün xanax huzurundayken bir gün evdeki çamaşır askısına tekme tokat saldırabilirsiniz. telefon sizin için en kötü icattır artık. paso sessizde. çalsın dursun pezevenk. sözlük, facebook, filmler olur sosyal hayatınız. kısaca böyle bi şey. şimdii var mı isteyen?
gündüz yaşayan insanımsıların pek ortalıkta olmadığı zamanlarda yaşamaktır. islamcılar ve faşistler osura osura uyurken biraz olsun hayatı tadabiliyoruz gece ayakta kalarak.
bir yaz mevsimi klasiği.
alkole karanlığa adanmış gecelerdir,gecelere adanan hayatlardır. her yanan sigara aleviyle aydınlanır ve dumanıyla kamufle edilmeye çalışılır çünkü geceler aydınlığa düşmandır.
vampir gibi olmaktır. akşam 5 e kadar yatıp sabah kahvaltısını yapıp yatıyorum nevrim döndü artık.
gecenin sessizliğinin, sakinliğinin hissettirdiğini pek çok şey hissettiremez.
bir de eskisi gibi iyi geçse, tadından yenmeyecek.

kısık bir müzik çalar, tavan lambası değil de o masa lambasının loş ışığı var ya işte o,
açarsın camı soğuk vurur tokat gibi titretir içini, yakarsın bir tane.
çok içiyorum biliyorum, ama senin kadar zararlı değil ki.

gece güzeldir...
insan gözü karanlığı algılayıp beyine gece oldu diye haber veriyormuş. Beyin de ona uygun çalışmaya başlıyor. Ben de severim geceyi ama insan geceye uygun bir donanıma sahip değil.

(bkz: kurt puslu havayı sever)
Geceler en güzeli başkan daha bir hüzünlü ama yinede daha keyifli sessizlik az biraz huzur sıcaksan karnın toksa internetin de varsa vur saza bas gaza emmoğlu.
2 aydir boyleyim.daha ne kadar devam edecek blemiyorum.ama sıkıldim artik.