1. 1.
  genel olarak öğretilerinde, "nasıl erdemli bir hayat yaşanır" ın muhakemesini yapar... "tanrı"yla uğraşmaz, -bir anlamda agnostikdir- daha çok insanların günlük yaşamları ile ilgilir öğretileri... fakat öğretisi zamanla evrim geçirmiş, "tek tanrılı din" halini almıştır...
  1 ... octavio
 2. 2.
  babası eski bir hint kralı olan Gautama hindistanın soylu insanlarındandır ve 3 farklı iklimde kullanabilecegi 3 farklı sarayı vardır,yani acıdan ızdıraptan bihaber büyümüstür,bir gün halkın içine karışır,mahrumiyetle ,insanı tüketen açlık ve yoklukla tanısır bundan cok etilenen buddha sonrasında ise çözümü ileride uzak asyada hatta dünyada bir kurtulus yolu olacak ilahi ögretisine fikirsel tabanı edinecegi yalnız yaşamında bulur.nirvanaya ulasmak için ilahları diil gercek olanı öğretisi içinde sunar buna gercegin mantıktan ziyade mistik sezgi yoluyla kavranabilceeni söyler.
  1 ... rita repulsa
 3. 3.
  "Damı basit yapılmış bir eve yağmur dolması gibi, derin düşünmeyen beyine de tutku öyle dolar" SÖZÜ iLE SÖZLÜĞÜMÜZE IŞIK TUTMUŞTUR.
  1 ... nadya komanaci biricid bardo
 4. 4.
  "Nefret hiçbir zaman nefretle yok edilemez. Nefret sevgiyle yok edilir bu ölümsüz kanundur" bugünlerimizi özetleyen sözün sahibi.
  1 ... nadya komanaci biricid bardo
 5. 5.
  (bkz: siddhartha)
  ... no soporto el rap
 6. 6.
  M.Ö. 563-483 yılları arasında Hindistan´da yaşamış, öğretileriyle Doğu düşünce yapısını ve hayatını değiştirmiş ruhani öğretmen, Budizmin kurucusudur
  1 ... kontess
 7. 7.
  insanların neden bu adamı tanrı gibi gördüklerini anlayabiliyorum. Dünyevi ıstırabı sonlandırmanın yolunu bulmuş adam yahu. Daha ötesi var mı? insanlık tarihine kimse bu adam kadar katkı sağlamamıştır. Hiçbir filozof, hiçbir kral, hiçbir komutan... Ancak kendisi bizim gibi sıradan bir insandır. yine de bu değerinden bir şey eksiltmez.
  1 ... hasta ruhlu ruh
 8. 8.
  gautama buddha

  Yazmaya üşendim.

  (Kaynak: yuval noah harari- hayvanlardan tanrılara sapiens sayfa 226)
  1 ... leyla ruzgar
 9. 9.
  tam ismi (bkz: guatama siddhartha sakyamuni buddha) olan buddha.
  2 ... tulippaa