görsel
Şu diziye bir ben başlamadım herhalde.
2019'da 10 bölümlük bir final yapsalar keşke.

hem o tarihe kadar pek çok kişi de kitapları bitirir. ben bu kış yarım bıraktığım ilk kitaba dönme niyetindeyim.

2 yılda rahat rahat 7 kitap okunur.
Durmadan sızan dizi efendim durduramıyoruz.
8. sezonun henüz çekilmeden sızmasını rica ediyorum, olabilir mi ki öyle bişey, lütfen olsun çünkü...

sızan senaryoları animasyon yapıp dayasın birisi...
Şu diziyi izlememeyi de övünç kaynağı yapanlar var ya helal olsun ne diyeyim, bu kadar vasıfsızsınız yani hayatta.. Övünecek bi bu kaldı

izlemezsen izleme çok da sikinde sözlük ahalisinin, ama heryerde Got muhabbeti dönüyor sıkıldık abi yeaaa diye de ağlama, çevreni değiştir sende kurtul o insanlar da kurtulsun, bu kadar basit olay aslında..
izlemedim, fırsat olmadı. konu ne?
Bu aralar izlemeye başlasam mı diye düşündüğüm taht oyunları kitap serisinin dizisidir.
Kadınların kaos ortamında yönetimde hakim olduğu ancak gerçek varisin bir kaporta pardon Aegon Targaryen'ın olduğu dizidir.

Bir buçuk sene beklemek mi yoksa senaryoyu okuyup diziyi piç etmek mi, bilemiyorum..

Not: Lannisterları savunacağız.
aslında ensest olmasa Jamie iyi çocuk dedirtti. artık belasını yüce akgezen'den görecektir tabi.
game of spoiler olarak isim değişikliği talebinde bulunmak istiyorum. izleyen izlemeyen neredeyse herkes snow'un halası vb. olaylara hakim. yapmayın etmeyin. spoiler bıraktırma hattına başvurun.
Yine harika bir sezon izledik. Tabi her bölümde ufak ufak yahu bu da çok saçma dedigimiz detaylar vardı. Her an herkesin ölebilitesi olan bir game of thrones yerine seyirci tatmin eden türden (starkların yükselişi, targaryen olaylari vs.) bölümler izledik.

Sezonun son bölümünde bir ejderha ile (bu arada acısı hâlâ içimizde) büyülerle yapılmış koca duvarın yıkılması pek tatmin edici değildi açıkçası. Dehşet verici bir final olsun istemişler sanırım ama insan o duvarda yaşanacak bir mucadele ariyor doğrusu.

Cercei kendinden bekleneni yaptı. En başından beri destek verecegine zaten inancim yoktu. Neyse ki Jamie dogru yolu bulacak gibi. Endişem tyrionun bir numaralar cevirmis olabilecegi ki buna da çok ihtimal vermiyorum yine de.
Little finger'in ölümü sevindirdi. Fakat daha ihtişamlı bi ölüm de beklemedim değil.

Gelecek sezonu iple çekiyoruz efendim.
görsel
görsel
benim gözümde başlı başına bir yapıt kendisi. şimdiye kadar izlediğim en iyi dizi diyebilirim ve en önemlisi her bölümü film kalitesinde.
game of spoiler.
şöyle fantastik bir röportaj yapılmış, türkiye ve game of thrones hakkında;

http://www.youtube.com/watch?v=7QmjPupmAYM
ya tepende ejderha uçuyor, akgezen denen zombiler fener alayıyla önünden geçiyor ama sen adam halasına çalışıyor diye carliyosun. takıldığın konu buysa türkiyede daha fazla oluyor bu olay.
(bkz: spoiler)

7. Sezonda beklediğimiz kavuşmalar gerçekleşse bile büyük bir duygu yoğunluğu yaşatmadı. O bölümleri çağan ırmak a çektirselerdi eminim salya sümük ağlardım. Büyük finalde de muhtemelen ööylece izleyip geçiştireceğim.
görsel
Hayran kitlesi yüzünden asla izlemeyeceğim dizi.
''Bir diziyi sadece hayran kitlesi yüzünden yargılama.'' öyle değil bu anam. Ök geldi artık.
(img:#1523658)
izlemek için hep sezon bitimin beklerim AMK yemediğim spoiler kalmadı.
Sürükleyici bir dizidir. Lakin, kaçınılmaz soru şu : nedir şu ensest olayı? Yazarın ciddi ciddi bu konu ile alakalı sorunları olduğunu düşünüyorum..
Final sezonu 2019 sarkıcak dizi.