bugün

futbol takımının oynadığı maçlarda ön direğe orta açmayını sikiyorlar kulübü..

yok arkadaş başka açıklaması yok..
maç seçme hastalığından kurtulması gereken klubüm. ayrıca biri babasının hayrına şu ortalar neden hep ön direğe açılıyor anlatsa ya.
gecen hafta sampiyonlugunu ilan etmisken ne hikmetse 1 hafta sonra ligde 3.luge gerileyen takim.
şuan ki durumu geçen sene ki fenerbahçe'nin ligde ki durumu ile aynı olan takımımdır. yani şu , iç sahada her maçı kazanan fakat dışarıda çok çok zor maç kazanan. ve bir benzerlikte 3 kulvarda yoluna devam etmek gibi. geçen senenin 21. hafta ki puan durumuna baktım. galatasaray 40 puanla fenerbahçe'nin 6 puan önündeymiş. işin garibi şu. şuan 1 puan farkla galatasaray'ın önünde olan beşiktaş , geçen sene 3. durumda ki fenerbahçe'nin 1 puan önündeymiş 21 hafta itibarı ile. http://www.tff.org/Defaul...eID=1236&hafta=21#grp
Ligde üçüncü sıraya gerilemiş "rüya takımmmmm".
galibiyet taraftarı değiliz inancımız tam sen şampiyon olacaksın !
geçen hafta götü başı ayrı oynayan bu hafta "mayıs ayınca görüşürüz"e dönen taraftara sahip kulüp.

bak orada ne var;

gs'nin son maçından önce yapılmış ama olsun. pek fark yok nasılsa.
görsel
Galibiyet taraftarı değiliz deyip bi beraberlikte suspus olan taraftar. ayıp bari kendinize dürüst olun len.
spk'nın istekleri doğrusultusunda sermaye arttırımından vazgeçmediğini ve gerekli belgeler ile birlikte kurula 18 şubat 2014 tarihili bir başvuru daha yapıldığını açıklamış kulüp.

--spoiler--

sermaye piyasası kurulu'nun 14 şubat 2014 tarihli ve 2014/ 4 sayılı bülteninde yayınlanmış olan sermaye artış başvurumuza ilişkin kurul kararı, şirketimiz yönetim kurulu'nun 18.02.2014 tarihli toplantısında görüşülüp müzakere edilmiş, sonuçta kurul kararı doğrultusunda sermaye artış işlemlerine devam edilmesine karar verilmiştir. bu amaçla gerekli belgeler hazırlanarak 18.02.2014 tarihinde kurul'a başvuru yapılmıştır. kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.kap.gov.tr/bil...rim-detayi.aspx?id=337720

--spoiler--
nam-ı diğer beleşsaray. bununla birlikte 6saray, toki ya da eziksaray gibi namlarıda vardır. ayrıca hiç sevilmez.
Türkiyede Uefa ve Süper Kupayı alan tek takım.
şanlı takımımdır. drogba, snejder, burak yeter bir kere.
''kırmızısı yanıyor bayrağımdan , kanımdan
sarısında parıltı atam'ın saçlarından ''

türkiye'nin en asil futbol takımı. aşkların en güzeli.
4.yildizin sahibi olacak asil takim.
2 yıldır şampiyonlar liginde tek türk takımı olarak mücadele veren asil takım. (bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)
sezonun neredeyse yarısından fazlası geride kalmasına ve deplasmanda sadece 2 galibiyet alabilmesine rağmen hala şampiyonluk şansı kendi elinde olan takım.

düşün lig ne derece boktan. şu deplasman işini az da olsa rayına sokabilsek ne pili bitmiş fener ne de hafta sonu ezip geçeceğimiz beşiktaş önümüzde ciddi bir engel.
biz taraftar olarak sikerte sikerte şampiyon olacağız diyoruz bunlar antalya'da top oynamaya üşeniyor. ulan hadi dedik sezon başıdır, herifler top class player siklemiyorlar falan da abi dananın kuyruğu koptu kopacak amk onca musibete rağmen bir şekilde yakalamışsın şampiyonluk şansını, içeride takır takır oynayıp deplasmanda yatmanın hiçbir açıklaması yok. yok, yok olamaz yani. takım bizi üzüyor. yapmayın olum lan. hakkını verin abi.
üstüne fazla gidilen takım. bu iş alelade "ezeli rakiplerin tatlı rekabeti"ni geçti çoktan.

bir galatasaray taraftarı olarak;

"ankaragücü 0 cincon 8... bu maçla şike yaptınız beşiktaş'ın şampiyonluğunu çaldınız" (gidip o yılki tabloya baksanız alakası yok. gören de sanacak 8-0 yendiğimiz takım zaten gelenin geçenin 6-7 attığı ankaragücü değil de manchester united), "bursa yattı ondan 6 attınız" gibi ne idüğü belirsiz ve resmi bir kanıtı bile olmayan iddialardan bıktım.

en aklı başında bildiğim fenerbahçeli ve beşiktaşlı arkadaşlarımın bile kullandığı "cincon, 6s, gavatsaray, salatasaray" gibi en az 8taş ve fenev kadar çocukça ve çirkin olan lakaplarından bıktım.

5-1'lik türkiye kupası finalinin muhabbeti geçmezken karşılığında sadece 3 puan alınan bir 6-0'lık galibiyetin 12 yıldır başımıza kakılmasından bıktım.

7-1'lik sigma olomouc mağlubiyetini, şampiyonlar ligi grubundan sıfır çekmelerini unutanların, liverpool'dan 8 yiyenlerin birkaç ay önceki 6-1'lik real madrid mağlubiyetimizle sabah akşam dalga geçmelerinden bıktım.

avrupa'daki kayda değer bazı başarılarımız için basit bir tebrik etmek yerine illa bir bahane bulunmasından bıktım. (geçen yıl schalke kolay takımdı, manu'nun yedek kadrosunu yendiniz, real madrid işi garantiye aldığı için rahattı o yüzden yendiniz, uefa kupası finalinde arsenal'in penaltıları direkten döndü ondan kupayı "tesadüf eseri" aldınız, juventus'u sahayı patates tarlası yaparak elediniz... ulan tebrik etmek istemiyorsanız da susun bari.)

aziz yıldırım'ın "konuşursam yer yerinden oynar" temalı olup yine kayda değer bir şey açıklamadığı her konuşmasında galatasaray'a alakasız yerlerden sataşmasından bıktım.

bıktım da bıktım...
futbolcuları dahil emek hırsızı kulüp.
türkiye'nin en başarılı futbol takımına sahip spor kulübüdür.

edit: imla
22.02.2014 tarihinde kendi sahasında beşiktaş ile oynayacağı derbi maçı çok rahat kazanacaktır ve lider fenerbahçe ile puan farkını 3'e indirecektir.

Sene sonunda ise şampiyonluk ipini göğüsleyerek 4. yıldızı takacaktır.
(bkz: #22941854)
vasat bir takım, oyuncusunu satıp penaltı bile yaptırtabilir dikkat ediniz.
her daim beşiktaş'ı tokatlayan takım.
Çıldırın Çıldırın Çıldırın Cimbom için Çıldırın!