tesis basıp bülent korkmaz' a saldıran,
fenerbahçe' nin 1-0 kazandığı bir galatasaray maçı sonrası arabasıyla evine gitmekte olan hakan şükür' ü durdurup ' are you player ? ' - türkçesi ' sen zampara mısın ? ' demektir, o derece alakalı yani - diye soran, fenerbahçe' nin söke söke aldığı uefa kupasını küçümseyen, kendi şampiyonluğuna toz kondurmayan ama rakiplerin şampiyonluklarına laf atan bir başkanın yönettiği takımın taraftarı.
yazıklar olsun hepsine!
hazımsız taraftarlardır. 2 gün önce takımın sinan erdem'de galip gelip durumu 3-2'ye getirdiğinde ve evimizde kupayı kaldırma şerefini elimizden aldığında hiç bir kötü olay yaşanmamış ve fenerbahçe taraftarı rakibini alkışlamıştı. ancak dünkü maçta fenerbahçe ülker son dakikalardaki çabasıyla kazanıp şampiyon olduğunda rakibini şişe yağmuruna tutan ve kendileri varken rakibinin şampiyonluk kupasını kaldırmalarına izin vermeyerek başkanları ünal aysal'ı mahcup duruma düşüren bu taraftara en güzel ayarı fenerbahçe ülker hocası neven spahija "bu kadar final oynadım, ilk defa sahada madalya ve kupa alamadım" diyerek vermiştir.
salya sümük ağlayan taraftarlardır.
fenerbahçe karşısında yüzleri hiç gülmez.
çirkeftirler.
gözyaşlarını silsinler.
bir iki çapulcu grup yüzünden tüm galatasaray taraftarlarına sövüp sayan insanları gün ışığına çıkarmış taraftardır. arkadaşlar özellikle az önceki cümlemde belirttiğim yanlışı yapan rakip takım taraftarlarına sözüm: galatasaray taraftarı "o" bahsettiğiniz taraftar değildir. biz ne yazık ki toplum olarak taraftarlık kavramını hala anlayamamışız. ne galatasaraylı sı ne fenerbahçeli si ne beşiktaşlı sı... rakip takımın kazanmasını ayakta alkışlayacak bir bütün olamadık, olamayacağız da kesinlikle. tabii ki bu sportmence davranışı yapan taraftarlar da var ama nedense onların adı hiç anılmıyor.

daha önceki büyük çaplı anketlerde(şu an durum nedir bilmiyorum.) türkiye nin en fazla taraftarına sahip takımın taraftarıdır. ve elbet eşiniz, dostunuz, yakın arkadaşlarınızdan biri bu takımı tutuyordur kesinlikle. burada bu taraftara söylediğiniz laf onlara da gidiyor, olaylarla hiç alakası olmayan bana da geliyor. kelime dediğiniz şey ağızda durduğu zaman diğer insana zarar vermez ama ağzınızdan çıktığı zaman kime zarar vereceğini bilmeniz lazım.
yenilen takımını bağrına basmakla iyi,fenerli oyunculara saldırmakla ayıp etmiş renkdaşlardır.
"Damarımı kessen sarı-kırmızı akar." diyebilmektir.
canından vazgeçip takımından vazgeçmeyen taraftardır.
ne bazıları gibi şampiyonlar liginde sıfır çekenlerin, ne de ingiliz takımlarından 8 gol yiyenlerin bok atmaya devam ettiği takımdır.
avrupaya gittiğiniz zaman bir futbol tutkununa söyleyin bakalım, galatasaraylıyım deyince ne tepki gösteriyorlar..
kısacası aslan takımın aslan taraftarıdır. seviyoruz onları, ne pahasına olursa olsun.
bu sezon tam 5 adet fenerbahçe şampiyonluğu yaşamış taraftardır.

(bkz: beşi bir yerde)
(bkz: her hafta bir fenerbahçe şampiyonluğu ile uyanmak)

üzüldüğüm nokta "17 haziran 2011 galatasaray cc fb ülker maçı"'nda kaybettikten ve fenerbahçe şampiyonluğunu ilan ettikten sonra, fener kupayı kendi sahalarında almasın diye fener takımını önce taşlamışlar, sonra da salonu üzün süre terketmemişler. başkanlarının "akl-ı selim" olalım konuşmasını bile yuhalamışlar.
dışarıda da polisle çatışmışlar.

arkadaşlar, bu sizin yaşadığınız ne ilk, ne son fenerbahçe şampiyonluğu. bu kadar üzülmeye, ağlamaya, taşkınlık yapmaya gerek yok. fanatizminiz, acziniz bu kadar aklınızın önüne geçmesin. alışın artık fener'e kaybetmelere. sakin olun.

görsel
görsel
tekerlektir.
masa başı oyunlarını haluk ulusoy zamanından çok iyi bilen taraftarlar. utanma yok çünkü!
5 adet kapağınız hayırlı olsun! 5 kapağı götürün size bulaşık makinesi hediye edecekler, 3 set tabakla beraber!*
şu aralar takıma küsmüş taraftırdır bosuna gitmese daha iyi olur bu takım avrupada kendini daha çok göstermelidir.
daha bir tane topçuya imza attırmadan götleri yine kalmış taraftarlar. lan drogba, forlan, reyes imza attı da biz mi görmedik arkadaş!
yok bu havalar ne! daha önce demiştim yine söylüyorum eğer transferler takımı şampiyon yapsaydı 2001 yılından bu yana fenerbahçe her sene şampiyon olurdu. size mi kaldı bizimle transferde aşık atmak! devletzede garibanlar! *
küme düşmeye oynamış takıma zaten transfer yapman lazım. herşeyi sil baştan yapıyorsun! ben mi yapıcam transfer, şampiyon olmuşum. alırım 5 kişi rötuş tamamlanır.
sen şimdi tırnaklarını yemeye ve sallamaya devam et!
not: unutmuşum söylemeye yine o götü biz indiririz aşağı. ben de buradayım, bu entari de!
daha bir tane futbolcuya imza attırılmayan kulüp taraftarı deniyor.

elmander ile anlaşıldı, selçuk inan tamam, uifaluji tamam. eee ? şimdi bu futbolculara imza attırılmadı mı zannediyorsunuz? bu hafta sonuna kadar ya da önümüzdeki hafta tüm futbolcular hep beraber imza atacaklar.

bir de transfer konusu, ne yani 2001 yılından sonra galatasaray kötü transferler mi yaptı? sayalım mı? teknik direktörlerin bok yemesi yüzünden bir çok sezonda kötü gittik. eee?

devletzede mi? bu devlete en büyük katkıyı yapan kulüp galatasaray değil midir? bu ülkenin tanıtımını en iyi galatasaray yapmamış mıdır?
yaptıkları "büyük" transferler götlerinde patlayan takım taraftarlarınca topa tutulan taraftar. açın da kendi götünüze bakın lan. patlayan topçuların şarapnellerini çıkarmadan laf atıyorsunuz.
Guiza'yı dünya starı olarak lanse edenlerin, Guti'yle birlikte "dünya kulübü" (!) olduğunu sanan sazanların hala çekemedği taraftardır. Reyes'in iki gün içinde gelip imza atacağını bilmeyen, Drogba'nın gelişinin de Chelsea'nin yeni teknik direktörünün belli olmasına bağlı olduğunu bilmeyenlerin sallamaya çalıştığı taraftardır. Arkadaş, biz bu filmi daha önce gördük, siz daha 2010'larda, 2011'lerde Ali Tandoğan'lardan, Deniz Barış'lardan Guti'ye, Niang'a geçtiniz diye bir taraflarınız kalkmıyordu da, daha on sene evvel Hagi'yi, Taffarel'i, ardından da Jardel'i Türkiye'ye getiren Galatasarayın taraftarının mı bir tarafları kalktı şimdi? sizinle aşık atmaya tenezzül eder mi ulan böyle isimleri görmüş taraftar? Biz zaten alışıktık büyük isimlere, sonradan görenler herkesi kendisiyle bir tutmasın, hadi canım hadi!
azimde sınır tanımayan taraftar grubu.
hâla " seneye herkes galatasaray'ı izlicek " falan diyenleri var.
nerden geliyor bu güven anlayamadım ki.
hagiyi çok seven ama kulupten gönderen, imparator fatih terim diye dunyayı sallayan onuda küfürlerle gonderen ve geri gelincede çok sevinen. turkıyenın en iyi futbolcusuna küfürler savuran, kız arkadaşına dil uzatan taraftar topluluğu. galatasaray bu memleketin en başarılı takımıdır ama en başarısız taraftara sahiptir.
Guiza'ya 14 milyon euro verdikten sonra kenarda oturtması sayesinde, (ne hikmetse son oynattığı maçlarda gol atıp şampiyonluğu getirdi de kahraman olarak ayrılacak galiba bu takımdan neyse *) şampiyon olduğunu unutan kimilerinin hala yermeye çalıştığı taraftar grubudur. Aziz Yıldırım'ın her sene aldığı isimler sonucu yıllardır başkanlık koltuğunda oturabildiğini, başarısızlıklarını örtbas ettiğini bilmeyen, bir de bunu galatasaray'a karşı itham olarak kullananlara malzeme olmayacak taraftardır. Dedik ya, tenezzül etmeyiz diye, hala nedir bu hevesiniz arkadaş anlamıyorum ki? Tamam, alışacaksınız, sakin, bir sezonumuz böyle geçti hevesinizi aldınız ama bu artık sürmeyecek, üzgünüz hani!
çok tehlikeli taraftardır. ne beşiktaş taraftarı gibi sadece stadyumunun önünde kabadayıdır, ne de fenevbahçe gibi kendi stadyumunun önünde yunanlılardan dayak yer; nerden çıkacağı belli olmaz, adamın götünü keser:

(bkz: leeds united)
en kötü sezonundan sonra bile bazı kanatlı ergenlerin kıçını yere indiren takımın taraftarıdır.

ulan bu taraftar sizin rüyanızda göremeyeceğiniz isimleri gördü, hayal edemeyeceğiniz takımları yendi, adını duyduğunuzda terlemeye başladığınız kupaları aldı. elin türkiye kupası görmemiş adamının, guiza'yla, dia'yla, stoch'la ite kaka şampiyon olmuş takımını skine takan kim?

ister forlan'ı alırız ister drogba'yı, ister mustafa sarp'la devam ederiz! sonra da gider ligi nerede olursa orada bitiririz, kritiğini yapmak anadolu kanatlılarına vazife değil. siz avrupa'da maymun olmamayı öğrenin o da yeter!

biz şampiyon oluruz bize yeter, fb şampiyon olur aklı fikri galatasaraydadır. büyüklük ve kalibre farkı...
en kötü sezonunu halen daha bu yıl zanneden taraftarlar. tabi böyle şoklar kolay atlatılmıyor. en birinci rakibin 5'lik atmış bütün branşlarda, normal tabi.
hopp uyanın, tamam kabus bitti çocuklar!
yeni sezondayız artık. tabi adam alacaksın yoksa kümeye oynamaya devam etmeyi mi düşünüyorsunuz! aldığınız adamlar hayırlı olsun hiç derdimiz falan da değil!
yok onu alırız yok bunu alırız geyiklerini de bırakın! 15 yıldır hagi hariç bana 3 tane adam söyle tamam eyvallah diyeyim! o sebeple bu konuda bari susun!

yeni sezona birşey kalmadı, hepimiz buradayız.
futbolda şampiyon olup ertesi gün gazetede fatih terim haberini gören, baskette şampiyon olup ertesi gün gazetede forlan-reyes-urfalı haberini gören febe taraftarının delicesine kıskandığı camianın mutlu mesut taraftarıdır. biz bir şey yaptık mı haberler bizimle ilgilidir. haber olmanız için bizim bir şey yapmıyor olmamız lazım.
''oğlum bunlar gerçekten transfer yapıcaklar sanırsak'' diye tırnaklarını yiyen diğer takım taraftarlarına gülen* taraftardır. hayır sen şampiyon olduğun gün ligi 8. bitirmiş takımla uğraşabiliyorsan hala asıl sorun sende demektir. olup olmayacağı belli olmayan transferleri şimdiden böylesine kıskanıyorsan ben sana daha ne diyeyim zaten. sen git kupalarını say aga. 1,2,3,4,5,...29! 29 ühühühühü. hadi canım. hadi.