1. 1.
  Eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi.
  3 ... rev6
 2. 2.
  kadına yönelik şiddetin son kurbanıdır. 19 yaşında genç bir kız, 5 yıl birlikte olduğu eski sevgili tarafından katledilmiştir. sözün bittiği yeri çoktan geçti insanlık maalesef.
  4 ... pactasunt servanda
 3. 3.
  kadın cinayetlerinin hadsafhada olduğu bir dönemdeyiz. Ve malesef bunun önüne geçilemiyor. bitmesi zaten beklenemez cinayetlerin ama azalma olmuyor hatta giderek artıyor. Çünkü kimse cinayetin sebeplerine odaklanmıyor. neden bu kızlar, kadınlar ölüyor? bu soruyu sormak yerine katili lanetliyoruz, ölen kişiyi anıyoruz ve 2 gün içinde unutuyoruz.
  Birazcık sebeplerini düşünmenin gerçekten zamanı gelmedi mi?
  Aile kavramı veya evlilik kurumu, sosyal düzen, toplum ahlakı gibi konulara artık girmeyeceğim ki burada entry giren herkes bunun farkında olmak zorunda bence.
  benim gözüme çarpan özellikle de güleda cankel cinayetinde iyice belirginleşti bu; kızlarımızın kendisine şiddet uygulayan, kendisini aldatan ya da kendisini tehdit eden erkeklere gitgide daha da tutkulanması, bağlanması ve bu bağlanmayı romantizmle birleştirip bu boktan şiddet olaylarından aşk çıkarması. bunun romantizmini yapması. Hiçbir şey cinayeti, tacizi, tecavüzü meşru kılamaz buna hepimiz katılıyoruzdur. Ancak kızlarımızın yaptığı yanlış seçimler bir şekilde onların sonunu hazırlayan etkenlerden biris haline geliyor sonucunda da hayatları " aşık oldukları adam " tarafından sona erdiriliyor. Kızlarımızın bu tarz bağlanmalarının etkenlerinden başlıcaları diziler, filmler veee sosyal medya. kadına şiddet uygulayan, engelleyen mafyavari dizilerdeki kadınlar örnek olabilir. Tabii genç kızlar arasında iyice azalan dizi izlenmesini de göz önüne alırsak şuan da sosyal medya bu etkenlerin en başında. her konuda yapılan romantizm ya da popüler yapılan "serseri erkek" profili kızlarımızın ilgilerinin en odağında yer almakta.
  güleda cankel kardeşimizin de attığı twit aslında bu konuda bir örnek teşkil edebiliyor.
  Bkz; güleda cankel
  Tabiki bu etkenlerden bir tanesi ancak bence artık gözardı edilmemesi lazım, insanlarda farkındalık oluşturması lazım. Evet herkes istediğini yazmakta özgür kimse kimseye karışamıyor fakat siktiğimin ülkesinde ünlü yahut fenomen olmak o kadar kolay oldu ki istedikleri zaman istedikleri şeyleri o kıt akıllarıyla popüler yapabiliyor ve sonucunda da bir sürü zararlar ortaya çıkabiliyor.

  Mekanı cennet olsun, Allah ailesine sabırlar versin.
  5 ... hateitorloveit
 4. 4.
  Cidden insanlardan korkulur amk. Kız; ilişki döneminde çoğumuzun dalgasına, hadi en kötü hafif bir arabesk ruhla söylediği sözleri sosyal medya hesabında paylaşmış. Şimdi arkasından yok doğal seçilim de yok kendi sonunu hazırladı gibi bilumum iddia.

  Bu ülkede elinden geldiğince ölmemeye çalışacaksın abi.
  7 -1 ... bos salon konusmacisi
 5. 5.
  Sevgili 7.entryi giren arkadaşım şimdi sana katilin ifadesinden bazı kıstaslar paylaşacağım. Hafif arabesk ruh mu yoksa dalgasına mı bak bakalım.

  güleda cankel
  güleda cankel
  1 -1 ... hateitorloveit
 6. 6.
  Katiline agirlastirilmis muebbet verilsin, iyi Hal veya tahrik indirimi yapılmasin.
  3 ... alexdeberk
 7. 7.
  Bu rahatlığın, cesaretin sebepleri ne sizce? O sebepler ortadan kalksın diye uğraşan var mı? Bu belayı çözme yetkisi olan görevli varsa ve nedenlerini cözemiyorsa bana ulaşsın. Sayayım madde madde.
  3 ... huzursuz adam
 8. 8.
  ruh hastalarıyla sokakta görsen selam vermeyeceğiniz tiplerle sevgili olmayın kızlar.

  Böyle bir sapkınlık görmedim ben ifadesini okudum da.

  bittiyse bitmiştir uzatmamak lazım olur yada olmaz doğanın kanunu bu, bu gibi ruh hastalarını hayatınıza almayın.
  2 ... 9unkaresi81
 9. 9.
  hani bir söz var ya her halk hak ettiği şekilde yönetilir diye. Ben de diyorum ki her kadın hak ettiği şekilde muamele görür. kadınlar bu tarz erkeklerle bilerek, isteyerek sevgili oluyor flört ediyor. Daha kaç kere söyleyeceğiz? bu kız daha önce de sevgilisinin serseriliğinden nasibini almış ancak şikayetçi olmamış hatta flört etmeye devam etmiş. sevgilisi tarafından asansör boşluğuna atılan üniversiteli kız nasıl ''ben onu seviyorum şikayetçi olmadım'' dediyse bu kız da aynı kafadan. (bkz: #42261485)

  sosyal medya hesabından paylaştığı bazı gönderilerin screenshotları:

  güleda cankel
  güleda cankel
  güleda cankel
  güleda cankel

  kıskanmayan erkek dantelli külot giysinmiş. al sana dantelli külot. hiç üzülmedim. centilmen, beyefendi erkekler varken böylelerini seçmeye devam edin ve doğal seçilimin gazabını tadın.
  19 -4 ... kazuo kiriyama
 10. 10.
  Çocukluk aşkı olan oğlandan bir kaç ay içinde sıkılmış, tipik boktan arabesk kültürümüzle büyüyen çocuk da sindiremeyip kendisini öldürmüş. Bu olaydan birgün önce Aydın'da yaşanan olaydan bu yönüyle farklı görüyorum ben. Bu olayda katili için de yazık diyorum . Safkan çomar ve azılı bir gangster olduğu tipinden bile anlaşılan oradaki(aydın) orospu çocuğundan farklı olarak buradaki çocuk tecrübesizliği ile aile ve çevre faktörünün etkisi ile cinayet işledi.

  Çok değil 2 aylık uzun mesafe ilişkimizde Yan çizmeye başlayınca nişanlanalım dediğim (ikimizin de ekonomik bağımsızlığı vardı) kız bir hafta sonra benden mesajla ayrılmıştı vaktiyle. Su akar yolunu bulur deyip bırakmak lazım, aman erkek kardeşlerim hiçbir kız-kadın kendimizden değerli değil. ister ilahi adalet de ister karma de bir yerlerden layığını buluyorlar zaten.

  Ne oldu biriniz mezara biriniz hapise. Değer miydi be?
  5 ... gaspirali