bugün

Eski sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi.
kadına yönelik şiddetin son kurbanıdır. 19 yaşında genç bir kız, 5 yıl birlikte olduğu eski sevgili tarafından katledilmiştir. sözün bittiği yeri çoktan geçti insanlık maalesef.
kadın cinayetlerinin hadsafhada olduğu bir dönemdeyiz. Ve malesef bunun önüne geçilemiyor. bitmesi zaten beklenemez cinayetlerin ama azalma olmuyor hatta giderek artıyor. Çünkü kimse cinayetin sebeplerine odaklanmıyor. neden bu kızlar, kadınlar ölüyor? bu soruyu sormak yerine katili lanetliyoruz, ölen kişiyi anıyoruz ve 2 gün içinde unutuyoruz.
Birazcık sebeplerini düşünmenin gerçekten zamanı gelmedi mi?
Aile kavramı veya evlilik kurumu, sosyal düzen, toplum ahlakı gibi konulara artık girmeyeceğim ki burada entry giren herkes bunun farkında olmak zorunda bence.
benim gözüme çarpan özellikle de güleda cankel cinayetinde iyice belirginleşti bu; kızlarımızın kendisine şiddet uygulayan, kendisini aldatan ya da kendisini tehdit eden erkeklere gitgide daha da tutkulanması, bağlanması ve bu bağlanmayı romantizmle birleştirip bu boktan şiddet olaylarından aşk çıkarması. bunun romantizmini yapması. Hiçbir şey cinayeti, tacizi, tecavüzü meşru kılamaz buna hepimiz katılıyoruzdur. Ancak kızlarımızın yaptığı yanlış seçimler bir şekilde onların sonunu hazırlayan etkenlerden biris haline geliyor sonucunda da hayatları " aşık oldukları adam " tarafından sona erdiriliyor. Kızlarımızın bu tarz bağlanmalarının etkenlerinden başlıcaları diziler, filmler veee sosyal medya. kadına şiddet uygulayan, engelleyen mafyavari dizilerdeki kadınlar örnek olabilir. Tabii genç kızlar arasında iyice azalan dizi izlenmesini de göz önüne alırsak şuan da sosyal medya bu etkenlerin en başında. her konuda yapılan romantizm ya da popüler yapılan "serseri erkek" profili kızlarımızın ilgilerinin en odağında yer almakta.
güleda cankel kardeşimizin de attığı twit aslında bu konuda bir örnek teşkil edebiliyor.
Bkz; görsel
Tabiki bu etkenlerden bir tanesi ancak bence artık gözardı edilmemesi lazım, insanlarda farkındalık oluşturması lazım. Evet herkes istediğini yazmakta özgür kimse kimseye karışamıyor fakat siktiğimin ülkesinde ünlü yahut fenomen olmak o kadar kolay oldu ki istedikleri zaman istedikleri şeyleri o kıt akıllarıyla popüler yapabiliyor ve sonucunda da bir sürü zararlar ortaya çıkabiliyor.

Mekanı cennet olsun, Allah ailesine sabırlar versin.
Sevgili 7.entryi giren arkadaşım şimdi sana katilin ifadesinden bazı kıstaslar paylaşacağım. Hafif arabesk ruh mu yoksa dalgasına mı bak bakalım.

görsel
görsel
Katiline agirlastirilmis muebbet verilsin, iyi Hal veya tahrik indirimi yapılmasin.
ruh hastalarıyla sokakta görsen selam vermeyeceğiniz tiplerle sevgili olmayın kızlar.

Böyle bir sapkınlık görmedim ben ifadesini okudum da.

bittiyse bitmiştir uzatmamak lazım olur yada olmaz doğanın kanunu bu, bu gibi ruh hastalarını hayatınıza almayın.
Çocukluk aşkı olan oğlandan bir kaç ay içinde sıkılmış, tipik boktan arabesk kültürümüzle büyüyen çocuk da sindiremeyip kendisini öldürmüş. Bu olaydan birgün önce Aydın'da yaşanan olaydan bu yönüyle farklı görüyorum ben. Bu olayda katili için de yazık diyorum . Safkan çomar ve azılı bir gangster olduğu tipinden bile anlaşılan oradaki(aydın) orospu çocuğundan farklı olarak buradaki çocuk tecrübesizliği ile aile ve çevre faktörünün etkisi ile cinayet işledi.

Çok değil 2 aylık uzun mesafe ilişkimizde Yan çizmeye başlayınca nişanlanalım dediğim (ikimizin de ekonomik bağımsızlığı vardı) kız bir hafta sonra benden mesajla ayrılmıştı vaktiyle. Su akar yolunu bulur deyip bırakmak lazım, aman erkek kardeşlerim hiçbir kız-kadın kendimizden değerli değil. ister ilahi adalet de ister karma de bir yerlerden layığını buluyorlar zaten.

Ne oldu biriniz mezara biriniz hapise. Değer miydi be?
Ne yazsak boş.
Ne olursa olsun, ne derse desin kimse böyle bi sebepten ölmeyi haketmez
Gencecik bi can yitip gitti bi hiç uğruna
saçları uzun akılları kıt bunlar akıllanmaz bu kafayla daha çok ölürler .
katili müebbet almış. bu da demek oluyorki 30 yıl yatar çıkar.