bugün

sabah sabah gülmekten yerlere yatıran tehdit....

vergiyi geçtim elektrik faturalarınızı falan ödeyip, kaçakçılığı bırakın bir de yedi ceddinize yapılan yardımları reddedin yeter. (onurlu kürt halkı tc'nin yardımını reddediversin misal)

memleket isviçre olur zaten....

vergi vermeyeceklermiş...

(bkz: gülmekten entry girememek)

edit: linki unutmuşuz...

http://siyaset.milliyet.c...detay/1764367/default.htm
"Vergi verilmez alinir lan mal" seklinde cevaplanmasi kuvvetle muhtemel soz obegi.

Sen vermiyosun biz aliyoruz.
ne şamın şekeri ne arabın yüzü atasözünü hatırlatır. ne kullan ne de vergisini ver. gereksiz seni.
bölgede yapılan kamu harcamaları toplanan vergilerden çok daha fazla olduğundan, karşılığında da kamu harcamalarından vazgeçilirse, devleti zarardan kurtaracak sonuçlara ulaştıracak tehdittir.
bunu diyen kaldırım serçesinin türk halkının vergilerinden maaş alması, 28 bin liralık telefon faturalarını türk halkına ödetmesi, yedi ceddinin yüz binlerce liralık sağlık sigortası giderlerini falan bize kitlemesi ayrı ironidir...

orospu diyeceğim ama o mesleği dahi haysiyetiyle yapanlar var.
hacı recep tayyip erdoğan beyefendinin "biz vergiyi sizden alacak değiliz" diye atarlanması beklenen açıklama.
aslında türkiye'de milyonlarca insanın hakkı olan tehdit. çok vergi alınıyor çook.
devlet ile her türlü pazarlığı yapabilirsiniz fakat iş vergi ödememeye gelince orada telefonu suratınıza kapatırlar. bakınız basit bir kuraldır; devlet otoritesini vergi üzerinden kurar.
zaten vergi vermeyenlerin temsilcisinin içi boş tehdidi. arkasında silahlı çakallar var diye aklı sıra artistlik yapıyor. o toprakları bizanstan alan Türkmenlerdi ve o zamanlar oralarda Kürdün esamesi yoktu. DOlayısı ile orası bizim ata topraklarımızdır , bu ülkenin her vatandaşının da vatan olarak görmesi gereken yerdir. Gülten Kışanak gibi devletten maaş alan kan içiciler 1000 yıllık tarihi ve gerçekleri değiştiremezler. Malazgirt zaferi götünüze girer her seferinde.
bülent arınç a ayarın allahını vermiş.

Eşit yurttaşlık hakkından rahatsız olan varsa onlar istediği yere gitsin"

hamiş: siz ilk önce tarlabaşında, dolapdere de oturup da elektrik, su faturalarını ödemeyen ama bu hizmetleri şakır şakır kullanan insanları yola getirin.
bu tehdidi ciddiye alan aslan yürekli milliyetçileri ortaya çıkarmıştır.
napacaklarını şaşırmış asalak cızırtısıdır.

daha çok azsınlar. daha da ileri gitsinler. hadlerini iyice aşsınlar ki, meşru yollardan kafalarını kesebilelim. sonra kalkıp soykırım yaptılar derler.
--spoiler--

"BiZ KÜRDiSTAN’DA YAŞAYACAĞIZ, ONLAR NEREYE iSTiYORSA ORAYA GiTSiN"

--spoiler--

----------------------------------------------------------------------------------------------

--spoiler--

"VERGiLERiMiZi KÜRT HÜKÜMETiNE Mi ÖDÜYORUZ?"

--spoiler--

----------------------------------------------------------------------------------------------

--spoiler--

"KiMSENiN VARLIĞI KiMSEYE ARMAĞAN OLMAYACAK"

--spoiler--

Gülten sıçarak röportaj vermiş yine..

O kadar masrafı yetmiyor bide bez masrafı çıktı bak şimdi...
bildiğimiz türkiye'nin güneydoğu anadolu bölgesini kürdistan yapmış kadın. ağzına geleni söylüyor, ama şundan eminim kürdistan şuan kurulsun kurulduktan 1 ay sonra kürt halkı oy verdikleri bu insanları yerden yere vurup, '' tc vatandaşıyken bu kadar zorluk çekmiyorduk, allah belanızı versin, hiçbir hizmet yok okul yok, hastahane yok, iş yok, yardım yok'' demezlerse şerefsizim. hatta bu kürdistanı kuran bdp var ya onlar bile isyan edip ''vergi vermiyorsunuz ülkeye hiçbir katkınız yok, biz ne yapalım yoktan var mı edelim'' demezse yine şerefsizim.
ülkeyi 4-5 lira zarara uğratacaktır.
''Kürtlerin vergilerini verdiğini
ve bu nedenle anadilde eğitim
hizmetini de alacağını
kaydeden Kışanak şöyle dedi:
Kürtten vergi alacaksın ama
Kürtler 'Ben Kürtçe eğitim
almak istiyorum' dediğinde
'hayır isterseniz Kuzey Irak'a
gidin' diyeceksiniz. Vergilerimizi
bölgesel Kürt hükümetine mi
ödüyoruz?''

vergi ödüyorlarmış lan ahhahhaha hiç güleceğim yoktu yeminle. Biri şu 'kadına!' sormalı, 'elektrik faturalarındaki malum ifadelerle belirtilen bedelleri kim ödüyor, bu bedellerin sebebi olan maymunlar kimler' diye.

Ayrıca sadece elektrik değil problem, kaçak yapılaşma, hakkı olmayan yerleri parselleme, bu parselledikleri yerlere konut kurma ve bunlara yıllarca vergi ödemeden sahip olma gibi bokları kimin yediğini de sorunuz bir zahmet eliniz değmişken.

Kafayı çekip mikrofon başına geçerek ne idüğü belirsiz bir dilin eğitimini talep ederek araya böyle sikko bir gaflet içerisinde bir beyan vermesidir yaptığı. O kafayı bir gün bir yerde alırlar merak etmesin.
veriyorlarmıydı ki? diye sordurtmuştur.
benim bildiğim kaçak elektrik kullanıyorlar o da batıdaki namuslu vatandaşlarımızın cebinden çıkıyor.
tehdit unsuru kalmayınca yaşanan tehdit sıkıntısının insanı komik duruma düşürmesidir.

bir de düzgün insan olmayı deneyin misal. aman bozulurlar diye çekinelim filan, he? olmaz mı apla?
vergi vermeyiz değil,
biz vergimizi kürdistan'a mı ödüyoruz? demiştir.
götümüzden element uydurmayalım, okuduğumuz türkçe metinleri algılayalım.
benim gülten kardeşimin karşısında vergi verdiler söylemini doğuracak tehdit.*
paran yoksa kumbarandan alalım o vergiyi ama...
düşündümde sen vermesen daha hayırlı.
(bkz: benim kürt kardeşime vergi öde dediler)
Sanki vergi rekortmeniydi de amk..
yüz verdikçe tepeye çıkmak. devlet barış dedikçe bunlar bokunu çıkarıyor. yakacan bunları kesin çözüm. hala gürdistan diyor.
siktirin gidin o zaman diye cevap verilesi.