bugün

kollarını uçak gibi açıp çimde yüzüstü kayma, sahada samba dansı yapma tarzında bireysel olduğu gibi, hayali fotoğraf makinesiyle hatıra fotoğrafı çektirme ya da golü atanın kramponunun takım arkadaşı tarafından dümenden boyanıp, cilalanıyormuş gibi yapılması şeklindeki hareketlere kadar çeşitlilik gösteren davranışlardır.
futbolun en güzel anlarıdır o anlar.
bir dönem interde olan martins in havada art arda 3 4 takla atması.
en tuhaf ve göze hoş görüneni ismini hatırlamadıgım bir takım oyuncularından biri gol attıgında korner bayragını söküp kendisine dogru koşan takım oyuncularının üzerine taramalı tufek gibi dogrultup taraması ve kosan oyuncularında vurulmus gıbı tek tek yere dusmesıdır.
gol attıktan sonra takım arkadaşlarından birinin kucağına veya sırtına atlayarak yapılan sevgi gösterisi.
(bkz: pascal nouma)
(bkz: tombala)
Tuncay'ın gol attıktan sonra sus işareti yapmasına takmış olanların bazılarının artık işi gücü bırakmasına sebep olan hareketinde içinde bulunduğu hareketler bütünü...

Kendileri olsa gol atsalar, hele ki manchester united gibi bir takıma, götlerini parmaklarlar halbusu...
fenerbahçeli semih'in yengeç dansı yapan brezilyalıların arasına girmesidir. oldukça tuhaf, antipatik, iğrenç, bok, arrak gibiydi.
(bkz: montella)
(bkz: kartal uçuşu)

carloslu beckhamlı ronaldolu real madrid 'in hamam böceği sevinci.

http://romanistabukowski....os-ve-hayvan-danslar.html
futbolun güzellikleridir.
(bkz: timsah yürüyüşü)
(bkz: bursaspor)
lucatelli'nin en sıradışı olduğudur.adam abazan çktı diyeyim siz anlayın.*
- lan kamil atsana artık şu topu y....ğım.
+ yakala geliyor abi!
- gol oldu lan goooooolllllllll.gol attım a...na k..yim.
+ abi asistliğini de ben yaptım.
- içine ettin lan sevincimin.
-pele'nin olduğu yerde zıplaması
-bebeto'nun kucağında bebek sallama hareketi yapması
-yeni evlenen futbolcunun yüzüğünü öpmesi
-karısı hamile olan futbolcunun topu formasının altına sokması
-mesaj kaygısı taşıyan futbolcunun forma altına giydiği mesaj içerikli fanilasını göstermesi
-dindar futbolcuların gökyüzünü işaret etmesi*
(bkz: 2002 fifa world cup)
heralde üst üste 2 forma giyip de golden sonra üsttekini çıkartmak bunlardan biridir. milyon tane sayılır, yormayın gece gece. rivaldo bunu nerede yaptıydı derseniz: (bkz: 18 ocak 1998 fc barcelona valencia cf maçı)
filippo inzaghi nin gol sevincinin birinci sırayı alacağı tuhaf sevinçlerdir. emekli olacak hala ilk defa gol atarcasına sevinir kendileri.
(bkz: filippo inzaghi nin gol sevinci)
Ellerini sağa sola açarak yüzdü üstü çimlerere atlamak ve 1-2 metre çimlerin üzerinde kaymak. Olmadı ama ben bile tam olarak izah edemiyorum bu saçma sapan insan davranışını.
altta kalanın canı çıksın durumunun yaşanabildiği durumdur. bu tip sevinçlerde elleşenler, değdirenler, öpüşenler de olmuyor değil.

(bkz: rooney in the everton)
tuncayin kadikoyde attigi gol sonrasi kendi seyircisine sus isareti yapmasi.. kime yapiosn kardesim??
(bkz: revivo nun taklaları)
Antalyaspor - Diyarbakırspor maçında Necati'nin golünden sonra takım arkadaşının takımları avuçlaması olayıdır.

http://www.porttakal.com/...n-gol-sevinci-454943.html
ibrahimovic'in kollarını açıp içinden 'futbolu ben yarattım' demesi. bologna'ya attığı hayvani gol sonrası ' öyle geldi vurdum hacı' havasındaydı.
25 şubat 2006 galatasaray-vestel manisaspor maçında 3. golü atan song'un sevinci.*
arjen robben'in dünkü manchester united maçında attığı gol sonrası sevinç.

eli yanmış gibi yaptı, acayip havalı lan...
fantezi yapar adam bırak o kadar da yapsın.