bugün

boş kaleye gol atar ve olaylar gelişir. ağzını kocaman açar, hayvanlar gibi sevinir. her golden sonra, sanırsınız ki adam kupa finalinde uzatmalarda gol atmış.

ayrıca gol sonrası forma çıkarmanın cezalandırılması eylemine bile mecbur bıraktıracak cinstendir gol sevinci.
her daim abartılıdır.

--spoiler--
http://4.bp.blogspot.com/...Wn6o/s320/inzaghi-gol.jpg
görsel
http://1.bp.blogspot.com/...nE/49cs5fNLKlg/s400/4.jpg
http://2.bp.blogspot.com/...sLDjA/s400/inzaghi300.jpg

--spoiler--
yeri gelir çizgideki topu tamamlar ve seyirciye koşarak "bana bakın, bana bakın" dercesine saçma bir şekilde çığlıklar, naralar atar.
o anı doyasıya yaşamanın göstergesidir. gol niye atılır? çocuk gibi sevinmek için, havalara uçmak için.

inzaghi az bile seviniyor. ben olsam sahada tur atarım.
ağzını çığlık filmindeki iskelet kafa gibi açar. maç boyunca koşmadığı kadar koşar.
ilk önce bu başlıktan dolayı teşekkürü borç bilirim. yahu kaç yaşına geldin efendi olmayı öğren biraz. 3 metreden boş kaleye gol atıyorsun aygır gibi atlayıp zıplıyorsun çığlık atıyorsun. yavaş ol biraz, sakin ol.
Hırsı ve azmi bütün futbolculara özellikle bizim ülkemizde beyinsiz, mental açıdan çökmüş oyuncalara örnek olması gereken inzaghi'nin gol sevinci.
boy boy çocukları olmasına rağmen hala yeni profesyonel olmuşcasına sevinen hatta çıldıran futbolcunun gol sevincidir.
sevilir ya da sevilmez ama akıllarda yer etmiştir.
italya 8. lig takımınada atsa şampiyonlar ligi finalinde de atsa golü o sevinç aynı sevinçtir.
golden sonra avaz çıktığı kadar bağrılır, eller yanlara açılır, opsiyonel olarak da herhangi bir takım arkadaşının sırtına çıkılır...

2002 senesindeki bir bayern münchen maçından sonra ciddi anlamda kötülenmişti bu sevinç. bavyeralı oğlanların 6 maçta 2 puanla efsanevi sıçışını yaptığı ve ac milan'ın tam tersi olarak şampiyon olarak tamamladığı 2002-2003 uefa şampiyonlar ligi sezonunda olympiastadion'da oynanan ve rossoneri'nin filippo inzaghi'nin golleriyle 2-1 kazandığı o maçta pippo inanılmaz abartılı ve cidden rahatsız edici gol sevinçleriyle avrupa'daki kimi spor yazarlarının da tepkisini çekmiştir. velhasıl bu adam gelmiş geçmiş en sevilmeyen topçulardan biridi, hakkıdır ben de nefret ederim.
şöyle bir şey:

görsel
(bkz: mehmet yılmaz ın gol sevinci)
klasikleşmiştir ve #6389741.

şu şekildedir;
[ ]

abartılı olan inzaghi'nin sevinci mi, yoksa spikerin sevinci mi ona siz karar verin. *
içtendir, ruhtur, taraftara sahada eşlik etmektir.
yüz kilo altın bulmuş gibidir.
öyle veya böyle şampiyonlar ligi tarihinin en çok gol atan iki oyuncusundan biri ve italya milli takımının gelmiş geçmiş en golcü oyuncusu olan adamın haklı gol sevincidir.
ağzına sinek kaçsa kimsenin şaşırmayacağı gol sevincidir.
futbol da en değerli işi yaptığının farkındadır, abartı değildir.
takımının 7. golünü boş kaleye atsa bile değişmeyen sevinçtir.
özlenen gol sevincidir. gece gece nerden aklıma geldiyse amk.
şampiyonlar ligi finalinde attığı golden sonraki gol sevincini her golde yapıyormuş adam. o gole özgü değilmiş yani amk.
küçük dilinin görüldüğü gol sevincidir.