bugün

http://www.uludagsozluk.c...evliyi-tahrik-eden-yolcu/

Hangi tarlanın hıyarıdır bilinmez ancak adli sürecin tamamını elde çekirdek izlemek istiyorum.

Önce leş gibi hakaret edip sonra da "hop hop hop temas yok" diyor bir de rezil.

https://www.youtube.com/watch?v=gf57r67xd2I
Olayını izlemedim ama ekşideki asosyal işsizlere teker teker dava açsa keşke.
Parasını verdiği bir hizmeti alamamış insan.

iç ses "Ne yani, benim gibi koyun olup melemeden boynunu büküp beklemedi diye bir an için suçlu kötü insan mı olmalıdır?" diye insana soru sorduran kadındır.

Evet, tepki de haklıdır ama seviyesi biraz amiyane tabir olmuş.
Tepkisi için ne yani beklesin diyenler, müşterinin üzerine giden görevli için ne yani söylesin de demeli.
Birinin üzerine yürüyecek ise, orada olmayan olası bir aksaklık gecikme (aslında olmuş) gereği insanlara açıklama yapacak özür dileyerek nahoş durumların yaratılmasına engel olacak bir tane bölge servis hizmet sorumlusu olmaması ve onların üzerine yürümek gerek.

Evinize bir TV veya buzdolabı vb eşya aldınız. Garantisi var ve bir arıza yaşandı servis talep ettiniz.
Yarın, gün içinde servis gelecek dediler.
Alışveriş veya bir iş için dışarı çıkacaksınız. Servis gelecek diye "neyse, akşam 5 veya 6 dan sonra çıkarım diyerek servisin geliş saati belli olmadığı için o günü evde hapis hayatı gibi geçirdiniz.

Akşam saatleri olmuş saat 5-6 ama hala servis yok.
Arayan da yok, soran da yok.
Telefon açıyorsunuz servise, nerede kaldıklarını neden gelmedikleri çıkmanız gerektiğini gün boyu ev de beklediğinizi söylüyorsunuz.
Ama söyleyemiyorsunuz, Aldığınız cevap muhatap olduğunuz telesekreter "gelecek bekleyin" oluyor.

Burada her insanın davranışı aynı olamaz.
Burada hizmet sağlayan kişi kurumun sorumluluk ciddiyet ahlâk anlayışı devreye girer.
Hizmet veren servis sağlayıcı kurum müşteriye ulaşarak gecikme olacağı şu saat de gelişeceği bilgisini verir.
Şu iletişim çağında servis aracının personeli nerede olduğu bilgisine her zaman ulaşır.
Kime nereye gittiği ve nerede olduğu ve kimler kaldığını bilir.
Oluşan gecikme ile ortaya çıkacak olan hoşnutsuzluk engellenir giderilir.

Neyse, konumuza dönersek; bu kadın tarafından söylenen kaldır koca kıçını demesini amiyane tabir olarak işini yap olarak yorumlamak gerekir.
Oraya bir sorumlu yetkili gelip oradakileri insan yerine koyup yaşanan gecikme için bir özür açıklama yapmadığı için bunlar olmuş.

Bu kadının tepkisi için haksız diyenler bu tepkiye neden olan sorumlu kişilerin etkisini görmemesi en basit tabir ile ahlâksızlık olarak görülmeli.
Birinin yarasına veya nasırına basarsanız bağırması normal.
Uçuş için Verdiği ücretle kendini rafta tarak yerine koyup thy amirlerine tek kelime edemiyeceği halde kimi ısıracağını çok iyi bilen ve bu nedenle havalimanında görevli gariban personeli azarlayıp hakaret eden ve kameraları görünce meseleyi çarpıtarak şova dönüştüren terbiyesiz ne oldum delisi olmuş kendini elit zanneden büyük şehir varoşunun teki. işte hakiki çomar örneği.

Önce ağzını toplamasını öğren sonra sokağındaki süprüntüleri. menapoza girdiysen bunun hıncını görevini yapmaya çalışan insanlardan çıkartma. Git yoga filan yap belki rahatlarsın kart karı.

https://mobile.twitter.co...tatus/1121483208745541632

Edit: bakın temas yok görüyorsunuz.
Herkesin hayatına kimse karışamaz.
Bu igrenç kadinin tek vasfı herkesin hayatina karışmak gibi duruyor.
Hem hakaret edip temas yoook diyor.
Belliki uzun süre temassız kalmış.
Arkadaşlar mesajınız verdiniz, tepkinizi gösterdiniz, sizi sükunete davet ediyorum lütfen.

Ben bu filmi bir yerden hatırlıyorum.
maalesef toplumda hiç azımsanmayacak kadar çok olduğunu düşündüğüm tiplerden çok basit bir örnektir. dalga geçtiğimiz malum kitlenin karşıt görüşünün aynada yansımasıdır. tanrılar okulu kitabında belirtilen aslında diğer bütün insanlar sensin vurgusunu bu yüzden hep önemsemişimdir.

not: funda esenç'in gerçek ismi Julian Assange'tir. kendisi şu an hapishanededir ve gizli müslümandır.
bundan sonra iflah olmaz. sosyal medya lincinden pek hoslanmasam da kendisi hak etmistir. bundan sonra etrafinda kendinden igrenmeyen tek bir insan bile kalmayacak.
sıradan bir kadına bu kadar tepkinin olması çok tuhaf. basit bir ağız dalaşı olayı nerelere çekildi inanılmaz. bunu yapanların çoğu fakir işçi sınıfı. gerçek hayatta patronuna, yapamadığı atarı internette nickinin arkasına saklanarak yapıyorlar. korkak, zavallı ve eziksiniz. o kadına hiç bir şey olmayacak olay 1 haftaya unutulacak. kadın, parasıyla bodrumda eğlenirken siz o bok gibi hayatınızı yaşamaya devam edeceksiniz üzgünüm.
Ya ben bilmiyorum, videonun tam hali lazım. Havakimanı çalışanlarındaki hava pilotlatda yok. O yüzden çekimserim.
Halkla ilişkiler uzmanıymış kadın.

https://www.google.com/am...layi-nedir-haber-1449287/
bu kadının yaşadıkları aklıma black mirror dizisindeki hated in the nation bölümünü getirdi. herhalde bundan sonra ki hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

dışarıdan görsen aklı başında, terbiyeli, kültürlü falan denecek, ayrıca yaşanan sorunla hiçbir ilgisi olmayan birine sitem edip, kenar mahalle ağzıyla konuşup, küfür edip üstüne dokunma diye duyar/algı kasıp; kısacası sıçıp sıvayıp rezil olan varlık.

insan diyemiyorum, zira insan olan insana bunu yapmaz.

telafi edebilir mi? zannetmiyorum. birinin duygularıyla, fiziksel görüntüsüyle falan dalga geçip küfür etmesi kaldırılabilecek şey değil.

böyle varlıkların linç edilmesine hiç ama hiç üzülmüyorum. insanları tahrik edip sonra da olanları çekin çekin diye bağırmakla olmuyor bu işler. artık adını internette aratan herkes yaptığı çirkeflikle tanıyacaktır kendisini.bir ömür şu olayın utancıyla yaşamasını diliyorum.
kadının davranışı doğru değil. ancak;

şu "tazminat" kafasından çıkın bir kere. lan siz sanıyor musunuz ki maddi/manevi tazminat oyle mahkemelerin kolay karar verdiği talepler?

kaldı ki kadın ne derse desin o personel orada o kadının "üzerine yürümüş" başka bir deyişle 4857 sayılı iş Kanunu 25/2 uyarınca çok büyük bir ihtimalle işsiz kalacak çünkü orada yapması gereken şey kadınla münakaşa edip kavga etmek değil hava limanı polisini çağırıp tutanak tutturmak.

hakeza hakaretten dava açsa bile netice dahi alamayacağı ithamlara maruz kalmış personel... 3-5 tane medya maymununun çıkıp "şöyle şikayetçi olacağız böyle tazminat alacağız" diye gazlamasına bakmayın siz...

denemek isteyen varsa kendisine bu ifadeleri kullanan birine gidip maddi/manevi tazminat talepli dava açsın bakalım hakimler kıçlarıyla gülmekten karar verebiliyorlar mı... saçmalığın alemi yok o yüzden kendinize gelin.

atlas da bir daha kadına bilet satmayacakmış... ceza değil üstüne bir de kıyak yapmışlar neredeyse.
görsel
Hicbir havayolu keyfi olarak gecikme yapmaz.

Gecikmenin nedenleri bellidir. Onceki seferinden gec gelmistir, ucakta teknik ariza olmustur, hava muhalefeti yuzunden gecikmistir vs...

Zaten ucagin rotar yapmasi en cok havayollarini zarara sokan bir olaydir. Yolcu basina ciddi tazminat oduyorlar. Dunyanin her yerinde de asagi yukari kurallar aynidir.

Simdi bu hanim abla bence kendine ozel ucak alsin. Hem gecikme yasamaz (oyle zanneder), hem de kimseye hakaret edip tazminat odemesine gerek kalmaz.

Yaptigi yanina zarar kalmistir. Tum turkiye ye rezil olmuştur. Simdiden gecmis olsun. Umarim dersini almistir.
Nasil bu kadinin isci bir kadina ettigi hakaretler basit bir agiz dalasi diye aniliyor? Arkadaslar bu iki kadin sira beklerken birbirleriyle tartismadi, bu kadin isini yapan bir isci kadina olmayacak laflar etti. Burada her seyden once bir insanin sirf para verdi diye aldigi hizmette kendine yardimci olan bir insani asagilamasi var. daha sonra bunu hemcinsine yapiyor olmasi gibi bir baska asagilik durum var. boyle bir bok yediysen, hatta boku yerken cekin cekin dersen hayatinin geri kalaninda sana bir pislikmissin gibi bakmalarina da takilmayacaksin. Yok telefonlar aliyormus, yok insan icine cikamiyormus. Cikama amina koyayim. Sen zaten bu pislikle bunca zaman nasil sosyal hayatta kendine yer buldun bu bile sasirtici. Evet, biz iki gun sonra bu kadini unutacagiz. Cunku hayatimizda yeri yok. Ama bu kadin bundan sonra girdigi her yerde bu pislikle anilacak, tanistigi her insanin aklina ilk gelecek olan o davranislari olacak. Kendi elleriyle hayatini sikti. Bence cok da guzel oldu.
Kadın " sokak süprüntüsü" dedi ya la ? Gece Instagram hesabi açıktı baktım denizdeki teknelere karşı yoga yapıyor 47 yaşında.
Ayrıca utandığı için kocasının fotoğraflarını koymuyormuş sosyal medyaya. Kendisi nişantaşı' nda doğmuş . Büyük ihtimalde almancı dedikleri türden. Hep almanca yazışmış akrabaları ile.
Herkes senin kadar şanslı doğmuyor be funda? Nişantaşı' nda doğup , yabancı ülkeleri görerek büyümüyor herkes. Babası ceplerini para ile doldurup " hadi oğlum '/ kızım istediğini giy, ye iç , eğlen " demiyor. Istediğin özel dersleri al , istediğin okula git demiyor herkesin anne babası. Diyemiyor.

Sen kötü bir kadınsın. Çok kötü bir kadınsın. Aklına ilk gelen cümleler senin karakterini ele veriyor zaten. Şimdi kocan senden utanıyor. Seni sevenler varsa onlar da senden utanıyor. Sen bile kendinden utanıyorsun. Benimde uçağım çok rötar yaptı. En sonuncusunda hatta kucağımda 13 kilo oğlum vardı. 1 saat sırada bekledikten sonra hem de uçağın 3.5 saat sonra kalkacağını öğrendim. Kimseye bağırmak aklimin ucundan geçmedi. Havaalanında oğlumun karnını doyurmak durumundaydım bir pilavla etli yemeğe 80 lira hesap ödedim. Cebimde kala kala taksi parası kaldı ama kimseye bağırmayı aklimdan geçirmedim. Oğlum 2 kere kaka yaptı o 3.5 saatte ikincisini tam uçağa giderken yapmıştı. Kan ter içinde temizledim tek başıma bebek bakım odasındaki alt degistirme yerinin kemeri kopuktu bir de. Oğlumu
O kadar zaptettim ki sen olsan ölürdün demek ki. dönüşte hostes bir kadının saçına bir damla ayran döktü . Kadın saçını sildirdi. Hostes özürler , özürler. Ben hostese üzüldüm.

Şimdi o narin k.çını kaldır da çiçek miçek bir şeyler alarak özür dilemeye git o kadından. Öyle ben özür diledim , pişmanım demekle olmaz. Bak 1 mayıs geliyor. Valla posterini asıp, yürürler.
Birisi bana boyle diyecek var ya kadin/erkek demem tek vurusta amel defterini kapatirim valla. Izlerken sinir oldum aq.
Netice itibariyle ülke çapında rezil olarak en büyük cezayı almıştır. Ağzımı bozmak istemiyorum
Bu ülkede her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız.

Göreceğiz.
Fakat kızın götü güzel şimdi. Eğri oturup doğru konuşalım.
Gösteriş delisi, parası ile her şeyi satın alabileceğini düşünen, insanları çok rahat aşağılayabilecek karaktere sahip insan kişisi.
neymiş toplum içine çıkamayacakmış yav he he. kadın nişantaşı, bodrum, avrupada takılıyor toplumu sikleyen kim? kadının bulunduğu hiçbir ortamda bulunamayacak fakir ezikler aklı sıra toplumdan dışlayacaklar o küçücük beyinleriyle. uyandırayım canım sen hergün eşşek gibi evden işe işten eve gelirken kadın hayatın tadını çıkarıyor. sen kendi haline üzül.
Funda esenç
Usanç
Utanç.......
Çöp.

Bildiğin çöp.