1. 1.
  isvec ,1998 yapimi bir lukas moodysson filmi.populerlik ve antipopulerlik arasindaki ince lezbiyen iliskileri konu almis satafatsiz minimalist yapida bir filmdir.guzeldir.
  2 ... beter bocek
 2. 2.
  başrollerini rebecka liljeberg ve alexandra dahlstrom 'un paylaştığı dramatik ve lezbiyen temalı bir gençlik filmi...

  alexsandra dahlstrom filmde okulda çok popüler olan 14 yaşında güzel bir kızı canlandırırken, gerçektende film çekilirken 14 yaşında olması bana göre ufak ama önemli detaylardan biridir.

  ing. show me love olarak bilinip türkçeye sev beni olarak çevrilmiştir.

  lezbiyen, içine kapanık, sessiz agnes karakterindeki rebecka liljeberg'in alexsadra dahlstrom'a yani elin 'a aşk olmasıyla hikaye başlar.

  filmin en güzel sahnelerinden biri şüphesiz ki elin ve agnesin birlikte el ele tuvaletten, ilan-ı aşk ederek, çıktıkları sahnedir. heleki elin'ın agnese kakaolu süt yaptığı son sahne utangaçlıkları ve ne yapacaklarını bilememeleri açısından komiktir.

  erkekler tarafından çok beğenilen bir kızın neden lezbiyen olabileceğini gösterişsiz olarak çok başarıyla anlatan bir lukas moodysson filmidir.
  5 ... dancing in the moonlight
 3. 3.
  muzikleri pek guzel olan filmdir.

  --spoiler--
  hele agnes intihara tesebbus ederken gidip bir pachabel cdsi koyması ve calan parcanın karamsarlıgı insanı derinden etkiler.
  --spoiler--
  3 ... saduman
 4. 4.
  dertsiz başıma dert olan film.
  onca sinemasal tat varken alemde,
  elin isveçli tikky'sinin lezbiyenlik veya
  kahrolası cinsel kimlik problemlerini mi izliyim?
  bu mudur karizmatik sinema izleyicisi olmanın gereği?
  çok afedersin...moduna koduum moodysson'u!
  zaten son afm festivalinde son lanet eserin
  tanker midir nedir işte o boktan filminle
  sinemadan soğuttun ya beni git bi
  antidepresan al ama böyle filmler çekme be...
  (bkz: kırmızı tuborg)*

  edit: bu tematik* temel alınarak çekilmiş
  sağlam bir film izlemek için: (bkz: c r a z y)
  -3 ... meister writer
 5. 5.
  gençlerin sorunlarını anlatan isveç yapımı film.
  1 ... kajmer
 6. 6.
  küçük bir isveç kasabası amal'da yaşayan iki genç kızın aşkı. elin, okulun popüler ve tiki (artık o kasabada ne kadar olunabiliyorsa o kadar) kızlarından biri iken diğeri, agnes, asosyal, arkadaşı olmayan, probemli ve gizliden gizliye elin'e sevgi besleyen kız. eh, iki genç kız da buna benzer bir şeydi, ya da ne bileyim peter jackson'un heavenly creatures'ı geliyor aklıma. bu öykü ve bu iki karakter tipi artık standart oldu.
  ... luciddreaming
 7. 7.
  isveç yapımı keyifli denebilecek seyirlik. kısa eğlenceli bir gençlik filmi.
  küçük yerde yaşamanın az biraz arada kalmışlık hissini kuvvetlendirmesi gene ergenlik dönemi sanrılarını ve üstelik farklı olduğunu düşünmenin dayanılmaz hafifliğini film kasmadan veriyor.
  filmle ilgili aklımda kalan en ilgi çekici sahne * asosyal elin'in ufak kardeşinin annesine lezbiyen in ne olduğunu sorması. annesinin bunun gayet normal bir tercih olduğunu ifadelerken konunun kızına uğraması sonucu kocaman bir u dönüşü yapıvermesi.
  gençlik filmi derken filmin 16-20 yaş arası için biçilmiş kaftan olduğu da vurgulamadan geçmeyeyim. yer yer fazlaca çocuksu kokular veriyor. bu da filmi izle unut filmi yapıyor. * *
  10 üzerinden 7!
  1 ... bachelorette
 8. 8.
  aşırı güzel olmasa da güzel bir filmdir. işlediği konu bakımından farklı olduğu söylenebilir. Ayrıca soundtrackleri de güzeldir. özellikle broder daniel'in underground adlı parçası.
  ... henrynin koseye giden plasesi
 9. 9.
  farkeden var mı bilmiyorum ama elin ve agnes'in stockholm'e gitmek için bindiği arabanın sahibi aynı zamanda lilja 4ever'de liljayıyı isveçte iken pazarlayan adamdı. elin ve agnes'in yoldan geçen 5 arabaya dur işareti yaptığını hatırlarsınız. 5 i de durmazsa hayırlısının bu olduğunu düşünüp vazgeçeceklerdi. liljayı pazarlayan adam durdu. ikisi arabaya bindiler ve öpüşmeye başladılar. belkide adamın agnes ve elin hakkında düşünceleri vardı tıpkı lilja hakkında düşündüğü gibi. arabanın durmuş olması kesinlikle hayırlısı gibi algılanmamalıydı. eğer onlar öpüşmeselerdi o adam onları arabadan atmayacak, onların da sonu lilja gibi olacaktı. bir nevi kendi kaderlerini kendileri belirledi her ne kadar otostop olayını şansa bıraksalar da.
  ... donsoprano