bugün

s01e14
--spoiler--
yaa ama bunu yapmayın işteee...sen koskoca jj abrams olmuşsun artık. tamam sen de senaristlerin de yönetmenlerin de görüntü yönetmenlerin de, hepimiz insanız ve sinemayı seviyoruz. burası çok açık. ve se7en filmi de beni ve milyonlarca insanı etkilediği kadar eminim ki seni ve silah arkadaşlarını da çok etkiledi. zaten bunu yadsımak zor söz konusu se7en gibi kısa sürede kült mertebesine ulaşan bir film olunca... ama yani o jones'un fbi bürosuna kevin spacey gibi gelmesi, ellerini havaya kaldırması falan nedir ya, nedir yani. komik oluyorsunuz. bana kimse se7en'a selam çakmışlar işte, negzel demesin lütfen. bu dizinin 14 bölümdür se7en filmi ile uzaktan yakından alakası yok, neyine selam çakıyo. gitsin benzer türlere göndermelerde bulunsun. x files vs. gibi.. bu bence daha çok şeye benziyor; bi zaman (izlediğimden değil de, nete düşmüştü orda görmüştüm) sağır oda dizisinin bi sahnesinde, bi evin çalışma odasındaki kasayı açacaklar. şifreyi soruyordu diğer adama, şifre 4 8 15 16 23 42 idi. lost'taki gizemli sayılar yani. böyle kel alaka işte bence fringe'deki bu sahne de... yapmayın böyle.
--spoiler--
s01e14
s01e14
--spoiler--
n'ooldu ajan dunhom?

ışıklar da söndü, cortexiphan'ı da çakmışlar bebeyken... hade bakalım testi geçtin. bundan sonraki hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, bunu da söyleyeyim.
--spoiler--
2. sezon final bölümüyle adamı hasta eden dizi.
--spoiler--
ulan gül gibi kız kaldı diğer tarafta, bu salak olan geldi. hata olivia'da yakalamışken bitirecekti işini.
--spoiler--
s01e15

her bölümde kendini gösteren kel bro gizemini koruyor. bu arada e10'dan sonra ara veriliyor ve aradan sonra taş gibi bir 11. bölüm izliyorduk. 14. bölümden sonra da ara verilmiş. ve 15. bölüm için de gene taş gibi ifadeleri kullanılmış. lakin 15. bölüm diğer bölümler gibiydi. herhangi bi ayırdedici özelliği yoktu benim için.

s01e15
s01e16
--spoiler--
heloderma suspectum + megarhyssa macrurus + desmodus rotundus = ?!!*
--spoiler--
s01e16
s01e17

cortexiphan algı üzerinde etkili bir ilaçtır. * carlos castaneda, aldous huxley ve werner heisenberg hepsi tek bir temel gerçeğe dayanıyordu. algı, transformasyonun anahtarıdır."

s01e17
1. sezon finali iyiydi. lost gibi 2 bölüm üst üste beklerdim ama tek bölüm de doyurucu oldu. ama 1. sezon finalinin finali gerçekten izleyiciler için hem çok merak ettirici hem de çok tatmin edici olmuştur. (allahtan 2. sezonun başlamasını beklemeyeceğim).*

öte spoiler!!!
--spoiler--
muhtemelen peter 7 yaşında ölüyor. walter da bilim adamı tecrübesinden (artık dna mı ne bilmiyorum) yeni bir peter yaratıyor. peter'ın belli bi yaşa kadar ki olan anıları hatırlamıyor olmasının nedeni de bu olsa gerek. e tabi bi de mezar taşı var.
--spoiler--
öte spoiler!!!
s02e01

bomba gibi bir 6,5 dk'lık girişten sonra, olay yerine gelen yeni ajanın gece evinde bilgisayarda bizi,mkileri araştırırken, ekranda sadece dunham, broyles, w. bishop ve p. bishop'ın resimlerinin olup, astrid'in olmaması kötü bir detay atlanması olmuş. jj abim detayları seviyor madem, böylesi basit şeyleri gözden kaçırmamalı.

s02e01
Yeni bir J.J Abrams bombasıdır. 2.Sezonu yayınlanmıştır.Her bölümüyle daha fazla seyirci çekmektedir.Hayli iddialı bir diziye benziyor.Çok eleştirenlerin bile sıkılmadan izlediğini düşünüyorum. Diziyi izlemeye 2 ay önce başladım. Gerçekten başarılı ve konusu çok ilgi çekici.Her seferinde acaba böyle birşey gerçekte olabilir mi ? yada olmuş mudur ? sorusunu kendinize sormanıza ve hayal gücünüzü zorlamanıza sebep olmaktadır.1.sezon finali gerçekten harikula olmuştur.Herkese şiddetle tavsiye ederim.Lost'tan sonra sıkılmadan izlenebilecek güzide dizilerden.Adamlar yapmış. Walter Bishop karakterini oynayan John Noble'ın ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu birçok kişinin farketmesini de sağlamıştır.Müthiş gerçekten müthiş.
(bkz: einai kalytero anthropo apo ton patera toy)
--spoiler--
dear çarli,

umuyorum paralel bir evrende eşinle mutlu bir hayata devam ediyorsundur.

rest in peace
--spoiler--
s02e02
--spoiler--
hey gidinin ef bi ay'ı!
kendi binandaki bir odada bir şüpheliyi gözetim altında tutuyorsun ve adam elini kolunu sallaya sallaya kendini asıyor. sen de anca adam öldükten sonra kendisini astığını farkediyorsun. senin neren ef neren bi, neren ay?!!!'
--spoiler--
s02e02
s02e03

bunlar artık iyice yabancılaştılar olaylara. patlama oluyo, 11 ölü 20 yaraLI var diyo astrid. walter gülüyo. sonra walter astrid'e "kimyasal malzemeleri de al, orda bir sürü ceset bizi bekliyor" diyor, bu sefer astrid kikirdiyor. manyak mısınız kardeşim siz, size kafa izni veriyorum.. ücretli ücretli. insanlığınıza bir şey olmasın.

s02e03
s02e04

uyutmayan dizidir.*
s02e04
s02e05

bu bölümde türk mutfağından musakka'nın adı geçiyor.
--spoiler--
bölümün sonunda bir kez daha walter'ın yediği bokların öğrendiğimizin çok ötesinde, özellikle de peter ile ilgili gizlediği sırları olduğunu gösterdi bizlere... o nası bi bakıştır öyle walt? ne bok yedin, merakla ortaya çıkmasını bekliyoruz.
--spoiler--
s02e05
2 sezonu 2 günde bitirtip, behlül behlül 3. sezonu bekleten dizidir. süperötesi karışımdır. o değil de, bazı şeylere kurgu denmesi* ayıp oluyor be kardeşim *.
3. sezonu ciddi anlamda merak ve hayranlık uyandırıcı cinsten beklenmektedir. lost bittiğine göre oradaki izleyicinin büyük bir kısmı buraya kayacaktır.

en azından daha da adam gibi bir senaryo izleyecekler ve ciddi anlamda dizi nasıl yapılırmış göreceklerdir.
s02e06

hoşgeldin yuri!

s02e06
kelimenin, dizi içeriğine de bakılınca, manasının freak ve strange karışımı bir şey olduğunu düşündüren, John Noble a hayran olmama sebep olan 3. sezonunu hevesle beklediğim dizidir.
s02e07

başkalarının düşüncelerine hükmetmek mümkünmüş.

s02e07
s02e08

walt çok pis şeyler saklıyo..

s02e08
yemek yerken falan mideniz sağlam değilse izlememeniz gereken dizi.
s02e09

dizi bazen başlayıp sona eren bir bölüm olarak kalıyor. büyük resmi tamamlamaya hiç yardımcı olmuyor. mesela bu bölümü çıkartın. fringe ile ilgili hiçbir şey kaybemezsiniz. umarım bunu sık tekrarlamıyorlardır.

s02e09
s02e10

dizinin şu ana kadarki en duygusal bölümü. ve tabi yeni bilgiler de sunuldu.

s02e10
2. sezon finaliyle müthiş bir kapanış yapmış dizi. gelecek sezonu dört gözle bekliyoruz efendim.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)*
güncel Önemli Başlıklar