1. 1.
  vito corleone'nin ortanca oglu. zayif yapili, zayif karakterlidir. hayatinda hep onemli olmayi istemis ve bunu gerceklestirmek icin yapmamasi gereken hatalar yapmis saf kisi. bu hatasi da onu olume suruklemistir.
  1 ... laz pacino
 2. 2.
  godfather serisinin ikinci bölümünde kardeşi michael corleone'ye ihanet ederek ölümü hakeden karakter...
  1 ... ferrole
 3. 3.
  diğer iki kardeşine nazaran oldukça zayıf şahsiyet. ama yine de öz kardeşi tarafından öldürülmeyi haketmedi. karakteri canlandıran john cazale de 78 de kemik kanserinden ölmüştür.
  ... paradigma
 4. 4.
  corleone ailesinin ezik çocuğu. gay olduğu söylentileri, ağabeyine ihanet ettiği söylentileri başını yemiştir.
  kalbimi kırdın fredo
  ... ruhunla sev
 5. 5.
  michael corleone'nin sözleriyle, "zayıf ve aptal".
  1 ... trinfr
 6. 6.
  (bkz: ben senin abinim mike)
  ... sex files
 7. 7.
  otel işine girip batıran corleone.
  ... tu kaka bana
 8. 8.
  baba'nın en basiretsiz evladı. sonuçta tom da üvey, ama biz ailemizde evlatlarımızı üvey diye diğerlerinden ayırmayız. fredo da tıpkı filmin başındaki kız kardeşinin evlendiği adam için baba'nın söylediği "rahat yaşamalarını sağlayın ama aile işlerine bulaştırmayın" dediği tipten aslında. nası oldu da baba bunu farkedememiş anlamadım. titrek fredo daha elinde silah tutamıyor ve sen onu tek başına baba'nın yanına "adam" diye veriyorsun. ah baba!
  ... no soporto el rap
 9. 9.
  çocukken geçirdiği ateşli hastalık yüzünden olduğunu düşündüğüm bir aptallığa sahip kişi. bu aptallığı yüzünden vito reyiz vuruldu, mike'ın evine saldırıldı, ve aptallığından dolayı yaptığı ihanet sonunu hazırladı. şu anda balıklarla beraber uyuyor. *
  1 ... by myself but not alone
 10. 10.
  zayıf halka.
  1 ... tameris