semsiye, parfüm ve topuklu ayakkabi nin ilk kullanim amacini bilenler icin sasirtan bir durum degildir.
Parfüm'de ünlü olmalarını sağlayan gerçektir.
acı bir gerçektir.

bir de şöyle bir durum da var ki anımsamakta fayda var : bugün fransızlara laf edenlerin dedeleri osmanlıda padişahın kuluydu ve ahali padişahın, bilumum saraylının kıçlarını yalarken o pis fransızların dedeleri kralı ve tüm şürekasının kafasını kesmekle meşguldü ve "insan ve yurttaş hakları bildirisi" ni tüm dünyaya ilan ediyorlardı.

insan, bu haklardan -aradan yüzyıllar geçmesine rağmen- hala haberi olmayanları ve kendi elleriyle seçtikleri devlet yöneticilerinin kıçlarını yalamak için sıraya girmelerini görünce yanlış bir şeyler olduğunu düşünüyor ister istemez, o ayrı konu tabii... ve tabii ki fransızlar pis ama biz türkler çok temizizdir.

not. fransızları hiç sevmem ama insan bir ırka, millete bok atmadan önce durup şöyle bir kendine bakmalı kanaatindeyim.
oda arkadaşı fransız olan biri olarak ne yazık ki şahit olduğum durumdur. tuvalette şahit olmadım tabii tuvalet kağıdını hunharca katledeşine şahit oldum. ama ne kadar tuvalet kağıdı kullanırsan kullan su'yun temizliğini verir mi? ben tuvalete gidip gelirken pet şişe kullanıyorum diye garip bakışlarla karşılıyor beni.

götünü yıkamayan insanın tabikide birşeyini kullanmasını istemiyorsunuz. aldım karşıma konuştum bak kardeşim benim bardağımı çanağımı kullanma ben rahatsız oluyorum dedim. adam hiç umursamıyor kullanmaya devam ettiği gibi haa biliyorum siz oryantalist kültürdensiniz diyor.

siktir git dedim bende içimden. alın işte bu da fransızlardan birinin (bizzat karşı yatağımda yatan bireyin) yaşam alanı; sabaha doğru odaya geliyor ve aynen o şekilde yatağa yatıyor ve hiç bir zaman yatağını toparlamıyor 2 haftada bir yatağını normal hale getirmeye çalışıyor ertesi gün yatak eski halinde, tabii o yatağa götünü yıkamadan giriyor bu Fransız insanı.

http://galeri.uludagsozlu...ger%C3%A7e%C4%9Fi-208635/

http://galeri.uludagsozlu...ger%C3%A7e%C4%9Fi-208636/

Yattığı yatakla yemek yediği masanın bu şekilde olduğu insandan ne bekliyorsunuz ki?

not: çok doluyum sözlük. yatağın an ve an fotoğrafını çekip twitter'da yayınlıyorum. hıncımızı alıyorum şerefsizim. bozkurtçu olcam bunların yüzünden. *
(bkz: göt falı)
fransiz yavsak * larinin zoruna giden gercektir.
götlerini yalamadığımız sürece önemsenmeyecek durumdur.
bir çok avrupa ülkesinde ve amerika'da, genelde görülen bir durum. çoğunun klozetinde taharet musluğu denen o zamazingo mevcut değil.
parfümü icat etmek zorunda kalmalarına sebep olmuştur.
sadece fransızların değil, bütün avrupalıların bu gerçekte bir payı vardır. beş yıldızlı otelin en lüks tuvaletine giriyorsunuz. Gördüğünüz şeyler aman aman gözlerinizi kamaştırıyor. *. Bir de bakıyorsunuz ki klozetler ahşaptan, lavabonun üstünde 3 çeşit kağıt havlu, 5 çeşit parfüm, 2 çeşit sabun. Allahım hangisiyle ellerimi yıkasam hangi parfümü sürsem, hangi havluyla kurulansam diye düşünürken, o anda aklınıza kakanızı yaptıktan sonra poponuzu yıkayacak bir taharet musluğu olmadığı aklınıza gelir. Yani eller, kollar, bilekler için her şey düşünülmüştür, ama o emektar popo kaile alınmamıştır. Zaten parfümün çıkış noktası da idrarın kocakarılar tarafından halı silkelermiş gibi balkondan aşağı silkelenmesiydi. Tezattır, ama gerçektir.
necis yaşantılarının habis bedenlerinde tezahürüdür.
fransızın götü türkün klavyesini yorarmış.
çoğu kırsal kesiminde tuvalet bile olmaması daha ilginç bir durumdur.

--spoiler--
Avrupa’da soylularin saray bahçesinde semsiye ile dolaşmalarının en önemli sebeplerinden birisi pencereden hizmetcilerin boşalttiği pisliklerin üzerlerine gelmemesi içindi. Ya da pencerelerden uzak dolaşmak gerekiyordu. Malum ola ki bir pislendiniz! Sabun yok ki yıkayasın. Fransizlarin parfumleri icat etmeside buna bağlidir derler. Dikkat ederseniz her parfümde “EAU DE TOILETTE” yazısı var. Anlamı tuvalet suyu demektir. Avrupalı tuvalletten çıktıktan sonra parfüm kullanırmış yani “yıkanmıyoruz ama biraz güzel kokalım” diyorlarmış.
--spoiler--
-teharet muslukları yok gız bunlarıın! abaoooov!
doğru tespittir. geçmişe baktığımızda bu adamlar suyu pek sevmezler. ingilizlerin ortaçağda yılda 1 kez banyo yapmaları nasılsa fransızlarında götlerini yıkamamaları olağandır. tuvalet kağıdıyla götlerini silerler ve işi bitirirler. osmanlıda tuvalet kültürü pek çok şey gibi romadan devralanmıştır ve biz hem onun hemde islamın etkisiyle bu konuda avrupadan farklıyız. ki hala şemsiyenin ilk kullanım amacı neymiş öğrenmeli bazı yazarlarımız. daha sonra vay efendim nerenizden uyduruyorsunuz bunları gibi cümleler sarfetsinler.
almanların osura osura mercedes bmw yapmasına benzer. türklüğünden soğutursunuz lan adamı. asyalılar, araplar bitti sıra avrupalılara geldi. he canım he osmanlı zamanında hamam vardı. adamların evlerinde 2 banyo var 2 tuvalet var. senin 80 metrekare evinde banyo göstermelik.
amba kokuyodur bunların g.tu, bu iş leşler acısı beyler dağılın.
(bkz: merci beaucoup)
modern olmanın bokla alakalı olduğunun kanıtıdır.

görün işte sizin medeniyet, modernize dediğiniz şey götünü yıkamamaktan geçer. modern olun götünüz bok koksun. avrupa böyledir. avrupa pistir, iğrençtir, gnostik anlayışlı ensest ibnelerdir. onların hayası bokla karışıktır. siz başarı ve moderniteyi para olarak görün. ama para ve başarı bokla lekelenebilir eğer müslümansanız.
görmeden gözlemlemeden açılan bir başlıktır.
doğru bildiğimiz çok yanlış var aslında.
bunu savunan kişiler rio dedin mi karnaval brezilya dedin mi samba dan başka bişey düşünmez.
genel kültür sıfır baba sıfır!!!

ha onlar da türkler hakkında çok yanlış şeyler düşünüyor o ayrı!

bir italyanın bana "ulaşım için hala at, eşek mi kullanıyosunuz?" diye sorduğunu bilirim.
(bkz: öğretmenim sadece ben mi yıkamadım)
ağzı ingiliz, kıçı fransız deyimini doğrulayan gerçek.
cenabet insanlar olduğu gerçeğidir.
pis insanlar.
parfüm nasıl icat edildi sorusunun, cevabının gerçeği ile doğru orantılı.