bugün

house of cards dizisinin başrolündeki amerikan milletvekili. karakteri kevin spacey harika canlandırır. francis tam anlamıyla acımasız, gerçekçi, çıkarcı ve ne istediğini bilen bir adamdır.

--spoiler--

çocuk sahibi olmayı aklından dahi geçirmeyen francis tanrıya inanmamaktadır.

en önemli özelliği ise benciliği ve özsevgisidir. bu özelliği "i pray to myself for myself" sözünden rahatlıkla anlaşılabilir.

--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=uhFzmkPOLSk

--spoiler--

"such a waste of talent. he chose money over power - in this town, a mistake nearly everyone makes. money is the mc-mansion in sarasota that starts falling apart after 10 years. power is the old stone building that stands for centuries."

"A great man once said, everything is about sex. Except sex. Sex is about power."

--spoiler--
ilk defa bir dizi filmde iyi taraf yok. oyuncuların hepsi kötü karakter. işin ilginç yanı da bunların en kötüsü olan frank underwood yani kevin spacey'nin canlandırdığı karakter başrolde oynuyor.
edit: ve neden iyi bir karakter yok bir düşünün. dizideki karakterlerin çoğunun siyasetçi olması? bu bir mesaj mı acaba?
maybe..
kevin spacey tarafından canlandırılan house of cards dizisinin baş karakteri.

ben yıllar önce breaking bad izlemeye başlamıştım. yaklaşık 7 ya da 8. bölümünden itibaren yakalayıp, 4 senede bitirdim. yok kardeşim dedim, bu dizinin üzerine maalesef başka bir dizi gelmeyecek. hangi diziyi izlediysem, neyi izlediysem bir walter white karakterine bağlandığım gibi bağlanamadım. sikerler böyle işi deyip, sadece simpsons'ı takip etmeye başladım.

daha sonra bir arkadaşım (bkz: suits)'e başlamamı önerdi. breaking bad'i pek beğenmediği için aslında siklemedim kendisini fakat suits'in konusunu okuyunca biraz ilgimi çekti. ilk bölümü izledim ve hala suits'in çıkacağı gün saat sayıyorum ne zaman başlayacak diye. (bkz: harvey specter) gibi bir karakter varken neden walter white'ı sevmişim diye de düşünüyorum her dizi çıkmadan önce.

yaklaşık bir ay önce de house of cards ile tanıştım. francis, nam-ı diğer frank underwood ile. şu an kafamın içinde walter white'ın esamesi okunmuyor fakat harvey specter ile inanılmaz bir versus durumu var kendisinin. ne olursa olsun, bu versus'dan galip çıkan harvey specter olacak sanırım. çünkü harvey fiziksel olarak cinayet işlemek yerine, zekasıyla ruhunu öldürüyor karşısındakinin. ya da kalbindeki iyiliği sayesinde bazı sahnelerde sıcacık olabiliyoruz. fakat frank underwood, tam bir orospu çocuğu. işte bu noktada ikisinin çatışmasından harvey specter galip çıkıyor.

ilerleyen günlerde ne olacağını merak ediyorum.
I hate being kept in the dark. Waiting. Speculating. Useless..
Rte bunun önünde secdeye varır tövbe eder.
Yüce başbuğ, büyük reis, koca yürekli adam. Parti kursun oy verelim, din kursun müridi olalım.
masaya iki kere vurur, kameraya konuşur, adamdır .
"resmen bizim ülkemizden fikir aşırmışlar" dediğim dizi. filmde bir şirketin kullandığı yazılım ile bizdeki bylock bile örtüşüyor.