bugün

eski bir arkadaşla buluşurken , yada topluca bir araya gelindiğinde yapılmasından en nefret ettiğim olay fotoğraf çekinmektir. o anı mahvediyor bence yapaylaştırıyor bi doğallığı kalmıyor hele o fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması tamamen sahte bir hale getiriyor.
Kesinlikle benim. Etrafi, gordugum guzel seyleri cekmeyi cok severim. Kendimi cok nadir. Bunun yaninda fotograf paylasmaktan da nefret ediyorum.(facebook veya instagramda profil fotografi haric 1 tane bile fotografim yoktur.) Bana bakilmasindan pek hoslanmiyorum, evet.
(bkz: ben)

her gün aynı pozla selfie çekip yükleyen andavallara anlam veremez.
karşımdakine hatıra bu hatıra bir yere koymayacağım diye diye dilimde tüy bitiyor ama yine de o foto çektirmek istemiyor ya da cektirse de illa ki silecek. çünkü o fotoda güzel cikamaz. allah onu fotoda güzel çıkmasın diye yarattı. götüm .
Şener Şen karakterli birisidir.
Çekiniyordur.
Büyük hata yapan kişidir. Fotoğraf illaki sosyal medyada paylaşmak için çekilmez. fotoğraf paylaşmayı sevmem, kendim için fotoğraf çekilirim biriyle paylaşmak zorundada değilim. Ailemle, arkadaşlarımla, eski sevgililerimle, tek başıma 4 yıllık fotoğraf arşivim vardır. ilerde açıp bakıp özlemle anacağım yıllar, kişiler, anılarım. Malesef ne şuan sahip olduğumuz kişiler ne de hafızamız sonsuza kadar kalıcı değil.
Fotoğraf çeki'n'mekten çekinmeyin lütfen.
ilerde kendisinin ... yaşındaki halini merak edince elinde vesikalıkdan başka birşey olmayacak ve pişman olacaktır. Saçı döküldüğünde yada ben eskiden yakışıklıydım şöyle saçım vardı diyemeyecek elinde kanıt olmayacaktır. Ben ettim siz etmeyin. Kötü çıksanız da kalsın anıdır. Gidip dandik ön kameralarla pikseli sayılan foto çekinin yapmacık olun aptal selfie kelimesini onlarca kez söyleyin demiyorum. inanın birgün o anları kötü de olsa hatırlamak isteyecek , istmese de o fotoğraflara baktığınız da gülümseyeceksiniz. Yaşasın çirkinlik.
net çirkinlik itemidir. benimdir.
Benimdir o. aynada kendime bakıyorum kıvanç tatlıtuğ, fotoğrafta kendime bakıyorum afedersiniz orangutan. ben aynadaki halimle mutluyum neden fotoğraf çekip moralimi bozayım ki *
7/24 sosyal medyada fotoğraf paylaşanlara ayar olurum.
Ayda yılda bir anca fotoğraf paylaşırım.
Benim, bazen anı ölümsüzleştirme çabalarınız bazı anları kaçırmanıza neden olabiliyor, anılar zaten kendi hafızlarımızda yer kaplıyor, bırakın bazende telefon hafızasında kaplamasın.
(bkz: aslan akbey)
benimdir kesinlikle zıt bir durum olarak 4 senedir profesyonel olarakta fotoğrafçılık yapmakta ve parada kazanmışlığım olmakla birlikte fotoğraf çekilmeyi sevemedim ve poz veremiyorum garip.. terzi kendi söküğünü dikememe olayı..
Fotoğraf çekilmeyi sevmeyen değil, bahsedilen eylemin özel olduğunu bilen ve zırt pırt, anlamlı anlamsız fotoğrafının çekilmesinden hoşlanmayan insandır.
lisedeyken sınıfı tarafından gizlice ve izinsiz olarak fotoğrafları çekilmeye çalışıla çalışıla poz vermekten soğumuş olabilir. ya da çekilen fotoğraflarının tehlikeli ellere düşerek fişleme amacıyla kullanılmasından kaygılanıyor olabilir.
fotograf cekmeyi daha cok sevenler. cıkıcaksın dağa, bakıcaksın bulutlara. günesin batısını cekiceksin, bulutların kızıl oluşunu. neyse, bende sevmiyorum fotograf cekinmeyi. cunku cirkin cıkıyorum. belki de cirkinimdir
Tipsizdir.
nasıl bir anlatan bozukluğudur lan bu.
fotoğraf çekinmek nedir!
(bkz: çekinme yahu önemli olan iç güzelliği)
hatıra bırakmak istemeyen insandır.
bir de, buna teşvik edemeyen insan vardır.
Sevmemek değil de pek gerek duymuyorum. Heralde bi 20 yıl sonra facebook a 50 yaşında kaydolan biri gibi bir yere kaydolup vesikalık koyacağım. Naabalım yeni nesilin yeni görünmesi lazım.