entry'ler (118)

galatasaray

En güzel duyguların katili takımdır. Siksinler ulan siksinler, bu sene başka maçını izlersem siksinler beni.
Umut, şevk, zevk hiçbir şey kalmadı. Yaşama Sevinçimi çaldı bu takım.
Hadi bi umut liderle puan farkını azalacak dedik olmadı. Bir Umut 2. Oluruz belki dedik olmadı. Bir Umut 2. ile puan farkı azalır dedik o da olmuyor.
Allah belasını versin topunun be, şerefsizler.

2017 ygs sınavını kaçırdığı için ağlayan çocuk

Gerçekten insanların yazdıklarını okurken hayret ettim. Üzülmeyen mi dersin, Show yaptı diyen mi dersin. Her sene bir sürü insan sınava geç kalıyor ne olacak diyen mi dersin. Yazık.

Sebebi bilmiyorum belki tamamen çocuk bile hatalı olabilir. Ama;
Aloo! Arkadaşım farkında mısın bilmiyorum ama Büyükşehirlerde insanların yaşadığı yerleri doğru düzgün değerlendirmeden saatler sürecek mesafelere sınav yeri veren bir ülkede yaşıyoruz. Sınav günü miting yapılıp yolları kapatılan bir ülkede yaşıyoruz. Benim sınav zamanımda şehrimde 4 ay sürecek bir yol çalışması işine girmişlerdi trafik normal zamanda bile felç oluyordu işte böyle bir ülkenin öğrencisisin sen.

insanların hayalleri var daha düne kadar feto'dur, kopyadır diye insanlarla dalga geçildi. Her türlü taş koyuldu. Hala da koyuluyor. Sende sebebini bile bilmeden iyi olmuş diyorsunuz. O çocuklar belki buraları okuyacak daha da demoralize olacaklar. Allah belanızı versin.

stolk

Videolarında bize ne vermeyi amaçladığını bir türlü anlayamadığım oluşum. ibrahim Selik'in ses tonunu başarılı bulsam da bu aktörün çalışmalarında vasatı aşamadığı görüşündeyim. Yakın zamanda izlediğim gene tek kişilik tiyatro gösterisi (bkz: bunu bende yaparım) da olduğu gibi.
Siyasi bir oluşum olmak istemiyor belli ki ama Türkiye deki aksayan konulara muhalif bir oluşum yaratmaya çalıştığı belli ama çoğu zaman ucundan dokundurmuyor bile. Tenkit desen etkili değil çok yüzeysel, mizah desen güldürmüyor. Belki tespitler üretip, farkındalık yaratmaya çalışıyor diyebiliriz ama 2 dakikalık videolarda o kadar hızlı bir şeyler anlatmaya çalışıyor ki argümanlarının içi boş kalıyor. john Oliver çakması olduğuna değinmeyeceğim bile. Belki yeni nesil beğenebilir ama biz (bkz: Olacak o kadar) ile büyümüş nesile vasat gelen programdır.

hakan çalhanoğlu

Usulsüzlük yaparak FIFA'dan golü yemiştir. Umarım yaptığı bu kurnazlık(!) babasını menajer, kardeşini yönetici, damadını bakan yapan herkese bir ders olur ve işini bilmeyen herkes cezasını bulur.

- Hakan, adaletli bir futbol dünyası için 4 ay cezana varım diyorum. Sende var mısın?
+ ...
-Ses ver hakan ses ver...

fotoğraf çekinmeyi sevmeyen kişi

Büyük hata yapan kişidir. Fotoğraf illaki sosyal medyada paylaşmak için çekilmez. fotoğraf paylaşmayı sevmem, kendim için fotoğraf çekilirim biriyle paylaşmak zorundada değilim. Ailemle, arkadaşlarımla, eski sevgililerimle, tek başıma 4 yıllık fotoğraf arşivim vardır. ilerde açıp bakıp özlemle anacağım yıllar, kişiler, anılarım. Malesef ne şuan sahip olduğumuz kişiler ne de hafızamız sonsuza kadar kalıcı değil.

gerçeklerle yüzleşmek mi yalanlarla avunmak mı

Bazen yalanlarla yaşamak daha kolaydır derler. Gerçekten de öyledir. Mutlu olacağınız işi yapın derler, mutlu olacağınız kişiyle beraber olun derler. Her şeyin mutlu olmak amacıyla yaşandığı bir dünyada yalanlarla mutlu oluyorsak niye gerçeklerle yüzleşmeliki insan.

hayatında hiç sigara içmeyen insan

Benimdir o. Annemde babamda içer. Hatta babamın yurt dışı seyahatlerinden karton karton sigara getirdiği olur. Ne denedim ne de merak ettim. Param cebimde, sağlığım yerinde, sporumu da yapıyorum benden mutlusu yok.

tekirdağ altın serisi

Sarışının adı esmerin tadı derler ya. Hah işte o söz yalanmış. Enfes bir tadı olan herkese rakıyı sevdiren sarışınımızdır. Başta yeni rakının üstüne olur mu diye ön yargı oluştursa da sarışından şaşmayacaksın

günümüzde müslümanlık

Günümüzde Müslümanlık geçmiştekinden, bize öğretilenden tamamen farklılaşmıştır. Günümüzde önemli olan kimin daha fazla Müslüman olduğudur ve kim daha fazla müslümansa nasıl oluyorsa kendinde öldürme hakkı bulmaktadır. iki Müslüman birbirini öldürülüp biri şehit biri kahraman ilan edilmektedir.

Yazık!

kılıçdaroğlu nun sesinden chpnin yeni reklam filmi

Her şeyi iliklerimize kadar işlemiş, gözümüze sokmuş reklam filmidir. Bunu izleyipte tüyleri diken diken olmayan insanın zekasındanda milliyetçiliğindende, samimiyetindende şüphe edeceksin arkadaş.
Chp ninde son dönemlerde sosyal medya ve reklam politikasındaki gelişim yadsınamaz düzeyde. Güzel ve bilinçli bir reklam filmi olmuştur. yansımalarını somut şekilde görmek dileğiyle...

amerikada starbucks çalışan ücretleri

Eyalet eyalet çeşitlilik gösteren saatlik ücretler mevcuttur. Ancak gidipte bunu türk parasına çevirip bir kıyas yapmanın mantığını bir türlü çözemedim. Amerika da yaşam Türkiyedekinden kat ve kat daha zordur. Benim gözlemlediğim bu tür nitelik gerektirmeyen işlerde çalışan amerikalılar geçinmek için aynı anda 3-4 işte çalışıyorlar.

cemal süreya

ikinci yenilerden sevdanın şairi olan büyük usta. okuduğumuzda ya eski sevgilimiz gelir aklımıza yada anılarımız.

"her ölüm erken ölümdür
biliyorum tanrım"

demişti. O da aramızdan erken ayrıldı 27 yıl oldu ama bize her okuyuşta farklı tatlar bırakan eserlerini bıraktı.

30 aralık 2016 elektriğin gelmemesi

Yeni yıla girmeye artık saatler kala Türkiye için eski yılın özeti, Yeni yılın fragmanıdır.
'Karanlık' Türkiye

islam ile bilim aynıdır

Tarihde bir çok Müslüman bilim insanı, alim, araştırmacı vardır küçük bir araştırmayla kolayca listesine ulaşılabilir. Gel gelelim bunlar tarihte kalmıştır çünkü günümüz islamıyla geçmiş arasında uygulanan arasında çok büyük fark vardır. Zamanla yozlaşmıştır.

irlandalı turistten dayak yiyen aksaray esnafı

Hahaha uzun zamandır böyle gülmemiştim. Sonuna kadar hakeden esnaf. Natashalar geleceğine böylesi gelsin daha çok lazım bu ülkeye dedirtmiştir.

Edit: Eksileyen kişi şu 2 dişi eksik olan dayı herhalde. Neyse sana geçmiş olsun.

istanbul nüfusunu azaltmak

Hiçbir şekilde azalmayacaktır. Istanbul sıradan sadece güzel bir şehir değildir. Türkiye'nin diğer Güzide şehirleri olmasına rağmen ne izmir Antalya ne de bir Ankara'dır. Istanbul gibi konum, tarih, kültür ve imkanların olduğu bir şehir yoktur. Dünya da Eşsiz olan bir şehirden bahsediyoruz.
Napolyon bile 'Eğer dünya tek bir devletten ibaret olsaydı, başkenti istanbul olurdu' demiştir.
Asıl işin komik tarafı da bu nufüs azalmasını talep edenler şuan gelmekte olan insanlar gibi eğitim iş refah için gelmiş olanlar olması. Bunu talep etme hakkını 1 sene önce gelmenizde mi buluyorsunuz. Buyrun siz gidin şehir rahatlasın.
Not: eğitim sebebiyle geçen sene istanbula gelmiş birisi

aşk acısı vs diş ağrısı

Ikisin de Boşluğu doldurulabilir. Yersiz karşılaştırma.
(bkz: dolgu)
(bkz: yeni aşklara yelken açmak)

aslı çakır alptekin

biraz fazla hassas algılanabilir ancak ödülünün iadesini geçtim bu kadın hakkında manevi bir suç duyurusunda bulunulması gereklidir. Adına spor salonu okullar yapılan, belkide gençlere örnek gösterilen, hedef alınan biri olmuşken birden bu 'idolün' sahtekar hilekar olduğu ortaya çıkıyor. Hani devletin parası deniz yemeyen keriz zaten bunca zaman kimler neler yedi bundan da bir şey çıkmaz ama o masum genç sporcuların hayalleriyle oynanması affedilemez. işte gelecek neslin örnek aldığı kişiler.

türk kürt evliliği

Ben tercih etmem ama edene de saygım sonsuz. Bize ne amk. Herkes kendi karısına kocasına baksın.

hamza hamzaoğlu

Niasse transferinden sonra haksızlık edilen teknik direktördür. ne var yani eski takımındaki oyuncuları topluyorsa. olmaz ya atıyorum guardiola gelseydi galatasarayın başına eski oyuncularını getirseydi böyle mi muamele görecekti. benim hamzacım yabınca laf oluyor.

helal sana hamza bir de güray vuralı aldın mı tamamdır bu takım.