bugün

finallerini bitirmiş olan sözlük yazarının içinde bulunduğu ve 2 haftalığına sözlüğe ara vermesine neden olacak olan durumdur.
hayata geri dönmek.Yaşamanın tadına varmak,ölümün ne kadar soğuk olduğunu anlamak,derslerden ve hocalardan nefret etmenin ne demek olduğunu bir kez daha anımsamak.
sözlükte sabahlamanın kolaylaşması.
(bkz: son finalin hemen akabinde suratta oluşan aptal sırıtma)
büt* döneminin başlamasını işaret eder.
(bkz: marmara üniversitesi bahcelievler kampusu)
bir yanda mutluluk bir yanda hüzün.öğrencileri mutlu kılan finallerin bitmesidir.hüzünlü kılan finallerin pok gibi bitmesidir.
Bu sene girdiğim finaller bende final etkisinden ziyade tam aksine bir başlangıc ,bir kökenlere dönüş olarak yansıdı bünyeme.Çünkü girdiğim hiçbir finalden iyi not alamadım ve başarısız oldum.Dedilerki seni şöyle bir köşeye alalım gel bu senede bizle ol dediler..düşündüm sonra evet dedim mecburen.Sanırım finaller bitti ama bende bittim....*
bazı okullarda olduğu gibi eğer bütler * eylül ayında yapılıyorsa vücuda bir rahatlama getiren olay *
(bkz: sözlük bütün derslerden kaldım lan allahsız)
kar tatilleri yüzünden olmayackmı lan acaba diye düşündüğüm olay. (bkz: istanbul üniversitesi)
ne düşüneceğine, nasıl hissedeceğine karar verememe durumunu beraberinde getirir.
orgazm gibi bişe...insanın kasıkLarının bir anda boşaLma hissi...tanrım sen büyüksün dedirten an.
(bkz: her final bitişi bütünleme başlangıcıdır)
yaşasın özgürlük yaşasın tatil yaşasın sözlük nidalarının atılmasına sebep olan an
sınav sonuçlarının* açıklanmasını beklemeye başlamaktır. ***
butunleme sınavlarının baslamasıyla aynı doneme denk gelir.
(bkz: ömrün tükenmesi)
"final döneminin bitmesini kutluyoruz ulen !" temalı bir rakı sofrası planlarının yapılmaya başladığı andır...
yaz okulunun başlamak üzere olduğunun habercisidir.*
yoğun çalışma sonrası kendini boşlukta hissetmektir.
final dönemini atlatan öğrencinin bütünlemelere kadar bünyeyi dinlendirmeye karar verdiği yazın en güzel dönemlerinden birtanesidir.
anılarımıza birkaç tatlı veya acı anı eklendiğinin göstergesidir.
dört gözle beklenen, iple çekilen dönemdir, tabi yaz okulunuz yoksa..
sonucu her ne olursa olsun insan üzerinde çok büyük bir rahatlamaya sebep olacak durumdur.

(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
sınav sonuçlarının yavaştan açıklanma telaşının ve yaz oklulu korkusunun başlaması.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar