bugün

bugun itibariyle almış olduğum not. (bkz: sertaç serdar)
çalışmazsan görürsün ebeninkini vb. anlamlar içeren not adidir.
friend forever denebilecek üniversite notu.
(bkz: final fantasy)
(bkz: fifi)
(bkz: friendfeed)
aa ile geçilen dersin hocası unutulabilir ancak ff alınan dersin hocası hayatta unutulmaz. çünkü o ders en az 2 kere alındığının göstergesidir, (eğer ertesi yıl hoca değişikliği olmadıysa) o hoca ile o ders kapsamında sık sık görüşülmüştür.
(bkz: fotofosforilasyon)
(bkz: firefox)
(bkz: mozilla)
(bkz: malmö ff)
FF notu çoğu üniversitelerde vize(%40) ve finalin(%60) ortalamasının 30'u geçememesi durumunda alınan notdur.30 u geçememekle birlikte o derse bir dahaki dönem yada sene devamlılık zorunluluğu doğar.Aynı şekilde buna benzer F1 de devamsızlıkla alakalı FF görevi gören notdur.
(bkz: farkımın farkındayım) ın kısaltılmış hali. yakında nicklerde göreceğizdir.

(bkz: ef ef)
(bkz: fuck face)
twitter langajında follow friday'in kısaltılmışı. hashtag olarak şey edilir. ben takip ettim siz de edin kafası.
iki harfin yanyana gelmesi insanı ancak bu kadar gıcık, kıl, uyuz, depresif edebilir.

oysa ne güzel sesli harfler yanyana gelse.

aa: hayat ne güzel değil mi.

ff: hayat ne boktan değil mi.
* vize final dönemi sonrası otomasyonumu süsleyen fd nin kendi gibi sevimsiz yandaşıdır.
adamın yaratıcılığı tavan yapar.
(bkz:arkası gelmez ff lerin kalacaz valla
arkası gelmez ff lerin kalacaz valla
bize de bir gün aa düşer düşer inşallah
yok mu çaresi hocam kalacaz valla)
korktuğum her not sayfamı açarken elimin titremesine sebebiyet veren nottur.
(bkz: friendfeed)
notlarımın karşısında sıkça gördüğüm, bunun üzerine sadece hayıflandığım, kaldığımı belirten notu simgeleyen harf dizimi.
(bkz: fail fail)
(bkz: uğur yalçın)
portala girip notlar açıklandı mı diye bakma gereğini hissettiren harflerdir. insanı tedirgin eder, rüyalarına girer.

dün gece rüyamda gördümde datada curve oluyormuş ve ben D- gelicek dersi C+ ile geçiyormuşum. rüyadan uyanınca çok güldüm kendime.
en sevmediğim ikili.

proflar bayılıyor maalesef.
(bkz: fully fucked)
transcript'te görüldüğünde " olum bu dönem çok sağlam çalışıcam bunu B+ falan getirip ortalamayı toparlıycam" diye kendine sözler verilir. ama o ders dönem sonunda zar zor D+ ile geçilir.
transkript adlı ak sayfanın kara lekesidir.