bugün

ayrılsak da beraberiz dizisinde sürekli yırtmaya çalışan karakter.

(bkz: yırttık abicim yırttık)
(bkz: can dostum güzel insan)
ayrılsak da beraberizi dizisinde bir yerden sonra b.ku çıksa da,zamanında neşeli dakikalar geçirten necmi yapıcının katkılarıyla uzun süre,akıllardan çıkmayan,ne zaman normal hayatta paragöz bir tip görülse,hemen akla gelen,dizinin kült karakteri..
(bkz: biz bir seyi biliyoruz da soyluyoruz)
zamanında diziye en çok katkı yapan karakterlerdendi. o'nsuz ayrılsakta beraberiz düşünülemiyordu. kendinden emin tavırlarına rağmen hiç bir işi becerememesiyle gönülleri fethetmiştir.
(bkz: necmi yapıcı)
hesap makinasını kullanmasına hayran olduğum insan. ayrılsak da beraberiz dizisinin en iyi karakteri..
hiçbir işi bitiremeyen karekter ayrılsak da beraberizin en komik oyuncusudur.
yirttik abicim dansinin mucidi.
(bkz: hop hop hop hop)
"ayrılsakta beraberiz" dizisinde "yırttık abicim yırttık" nidalarıyla kendini paralayan, kısa yoldan zengin olmak rüyaları gören yeni dönem türk gencliğini güzel karakterize eden dizi kişisi.
sevimlilik boyutu sayılmazsa toplumun en çok yetiştirdiği insan tipidir.
bin ali abisini her seferinde batıran ayrılsak da beraberiz karakteri.her türlü işe girer.kendini yeni tanıştıklarına 'ben ünlü iş adamı feridun bitir','ünlü menajer feridun bitir' şeklinde tanıtır*.
bıkmadan usanmadan dijital binali abisinden borç alan, yine bıkmadan usanmadan can dostu güzel insan* teoman'ı da işlerine karıştıran, ve yine bıkmadan usanmadan bu işlerde çuvallayan girişimci şahsiyet. sol frame de görünce özlediğimi anladım kendisini.
eskı dizilerimizden ayrilsak da beraberiz de oynayan bir karakterin ismi...
mukemmel komik olan karakter.
Kendisi örnek aldığım bir insandır. Hakikaten Türkiye'de böyle 100 tane girişimci adam olsa dış borç filan kalmaz. Oynadığı rol ile bir insanın surat ifadesi birbirine bu kadar mı uyar yauv. Aynı zamanda yakın arkadaşlar arasında patron-iş adamı olma idealimden dolayı lakabımdır "feridun bitir"
Hiçbir yazarın adını doğru yazamadığı güzelim dizinin güzel karateri.
(bkz: Ayrılsak da beraberiz)
(bkz: Dahi anlamına gelen de ayrı yazılır)
zaten efsane olsa bile, star tv'ye geçince lime lime doğranan ayrılsak da beraberiz dizisinin, türk dizilerindeki gelmiş geçmiş en komik, en orijinal karakterlerinden, can dostum, güzel insan.
halihazırda bir çok türk gencinin rol modelidir.
Neşe kaynağıydı ekranlarda. Bir insan bir rolü bu kadar doğal oynayabilir.
(bkz: yer elması)
her bölümün sonunda linç edilen, toplu dalınan karakter(di).
hakan yılmaz ve janset'in başrolünde oynadığı "ayrılsak ta beraberiz" adlı dizideki en sevimli karakterdir. işadamıdır kendisi(!) köşeyi dönme çabaları ve sürekli batışı ile dizinin neşe kaynağıdır. benzer dizilerdeki benzer karakterlerin aksine itici değildir.
(bkz: akasya durağı ndaki sinan)
(bkz: fısfıs ismail)

(bkz: biz bişey biliyoruz da söylüyoruz abicim)
(bkz: paraya para demiycez)
zamane türk gençliğinin idolü, bir şey bilip de söyleyen adamıydı. şimdi nereden çıktıysa özledim bir an.
şimdilerde sanırım iffet' te boy gösteren adam tarafından canlandırılan karakter. ama o pezevenk saçları yakışmamış abicim sana.