1. 1.
  buyuk yolcu gemisidir.arabali vapur diye soz edilir.bunun sebebi arabalarida deniz uzerinde tasiyabilmesi ve tasimasidir.
  1 ... posion
 2. 2.
  buna bir örnek eskihisar-topçular arasında işleyenler örnek verilebilir.istanbul istikametinden egeye ve akdenize gitmek istiyenlerin tercihidir.
  ayrıca ilyas salmanın çok sevdiğim balkız filmine de sahne olmuştur.
  ... snakesawar
 3. 3.
  sıkıcı yolculukları çekilir kılan, buruk yüreğe küfür küfür rüzgar ve neşe dolu martı valsi hediye eden deniz vasıtası.
  sevdiğiniz bir şehirden ayrılıp eve dönüşe geçmişsinizdir, yanınızdaki sürekli konuşuyordur ve hiç susmayacak gibi görünmektedir. bu tip durumlarda otobüsün feribota girişi kurtarıcı rolü görür. hemen merdivenleri tırmanır ve saçlarınızı rüzgara teslim eder, martıların valsini izlersiniz, keyfiniz yerine gelir.
  1 ... legend of the stranger
 4. 4.
  feribot bandırma'daki ögrenciler icin istanbul demektir.
  1 ... şenlik
 5. 5.
  19.yüzyılda türkler tarafından icat edilmiştir.
  ... tombalak oglan
 6. 6.
  Trenleri bir kıyıdan öbür kıyıya taşıyan tren vapuru. iki kıyı arasında, tren köprüsü kurulmaya elverişli olmayan yerlerde, feribotlar kullanılır. Feribot, içinde baştan başa demiryolu bulunan büyük bir vapurdur. Bir katarın vagonları, tamamıyla bir feribotta yerleşecek şekilde yapılmıştır. Böylece yük vagonları, fazla masraf ve zaman kaybına sebep olmadan bir kıyıdan öbür kıyıya geçirilmiş olur.
  ... destination unknown
 7. 7.
  otobüse binerek gittiğimiz, trafik çok tıkalı olduğu ve bir adım bile ilerleyemediğimiz halde, hiç duraklamadan yolumuza, hem de deniz yolumuza devam ettiğimiz motorlu, fabrikasyon araç.
  ... anadoluda gezen masum zenci
 8. 8.
  eğer bugün binme gibi olanınız varsa vazgeçin. Şu an bildiğin kalp krizi geçircem. bi havalanıp uçmadığımız kaldı.
  ... whtswrongstupid
 9. 9.
  çanakkale gelibolu arası kullanılan araçlar. ulan yıllardır gider gelirim o feribottaki koku ve tostun tadı başka hiçbir yerde yok. evet.
  ... oytunkaran
 10. 10.
  2 hafta önce çanakkaleden bindim ve bildiğin kamyon sokmak için feribotun o arka ve önünde bulunan açılıp kapanan şeyler var ya hani işte onlar size g... yani onu açık bıraktılar. tüm araçları ve yolcuları tehlikeye attılar.
  1 ... insamenia