bugün

Lise çağlarımda beni hayata küstüren, alkole sürükleyen, efkarlandığım anda yine bir kaç şarkısını dinlediğim büyük sanatçı.
Bana göre en kral arabesk sanatçısıdır yaşayan efsanedir babadır.
babaların en efsanesidir. hülasa; orhan, müslüm ve cengiz babadan daha çok sevilir.
Bir dönem efsane arabesk sanatçısı. Evet.
türkiye'nin 4 büyük şarkıcısından biridir.

4 büyük baba
(bkz: müslüm gürses)
(bkz: ferdi tayfur)
(bkz: orhan gencebay)
(bkz: ibrahim tatlıses).
Artık vasfı yok. Ben bir zaman için 4 sene bu adama hayran yaşadım. Hatta tüm şarkılarını bilirim.

Ama şu var. Yaşlılık. Adama koyar işte. Evet.
asla bir orhan gencebay değildir, olamaz da.
2000'li yıllar türkiyesinde müslüm gürses orhan gencebay kadar popüler olamamasının nedeni sosyal medyadan uzak oluşu olan efsane sanatçıdır. bir diğer nedenide çeşitli sağlık sorunlarıyla boğuşmasıdır malesef.
kendi adıma söyleyecek olursam müslüm gürsesten gencebaydan cengiz kurtoğlundan da daha efsanedir benim gözümde.
Artık yaşlanmış ve işi bitmiş şarkıcı. Yakında Münir Özkul gibi olur. Evet.
çok güzel türk sanat müziği şarkıları okur kendisi ...
Bütün popçuları toplasanız bıyığı etmeyecek sanatçımız ama değerini yeni nesil bilmez.
Artık fosil olmuştur. Evet.
üniversiteden önce hiç bilmezdim kendilerini orhan ve ibrahimi duymuştum ondan önce rakı masalarında zoraki dinledim şarkılarını şaşırdım da biraz orhan ve ibrahim güzeldi evet ama bu adam varoştu ezilmişliğin simgesiydi tınısı farklıydı herkese saygım sonsuz ama ferdi tayfur arabeskin babası benim için en vurucu film sahnelerindendir benim için orhan babanın ferdi dinlemesi.
ferdi baba efsanedir o son sabah şarkısını bir söyler adamın a.ına koyar ...
Sabahtan akşama ağlayan abimizdir. Olsun o da sanatçı.
Arabeskin ferdi abisidir.
Adam gibi adamdır. Türk müzik sahnesine adını altın harflerle yazdırmış çok ender kişiliklerdendir. Onu anlamak bir sabahçı kahvesinde onu anlamak Anadolunun püfür püfür esen rüzgarında, onu anlamak bir emmoğlunda çok başkaydı lise yıllarımda sınıfa girdiğimde bütün sınıf koro halinde onun şarkılarını söylerdi tabi bi de o zamanki tadı ile gavurların Noel babası varsa bizimde Ferdi babamız var.
Babaların(müslüm gürses-orhan gencebay-ferdi tayfur) en babası, kralı, en çok ödülü alanı, rekorları kırılamayanı.

Adamı perişan eder şarkıları.

Müzik yelpazenizi biraz genişletip ön yargılarınızdan kurtularak dinlemenizi tavsiye ederim.

Tanım: arabeskin babasıdır.
Aksi ispatlanana kadar kraldır.
kliplerindeki o ağlak zırlak üslübunu fazla çocukça ve itici buluyorum.
fazla saf duruyor.
menekşelerrrr, daha neler baharı müjdeliyor...
en kaliteli türk sanatçıdır.400den fazla şaheser bırakmıştır ardında.

babaların babası.
Vasat bir şarkıcı. Evet.
ferdici değilim müslümcüyüm ama şu şarkısını çok severim;

https://www.youtube.com/watch?v=CYWkefaMHME

vurmayın yıllar...
Çarpılırsın ulan.

3 babaların arasından en sevdiğim baba. Sonra müslüm baba.

Hatıralar hatıralar.