olasılık biliminde deniz baykal emekli olabilir cümlesiyle denk olan, fakat gönüllerde ikisinin de gerçekleşmesi istenen, zor ama imkansız olmayan durum.
matematiksel olarak her zaman şans vardır tabi evrim teorisi mi ki bu. ama olaya mantıksal baktığınızda... insan kendini gülmekten alamıyor.
(bkz: ismail sen kocaman bir çılgınsın)
türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük spor ve siyaset adamı olan ali sen'in ağzından çıkan sözlermiş efendim bunlar. ben söyleyenlerin yalancısıyım.

ali şen gibi, devletin derinlikleriyle sürekli ilişkileri olan biri böyle bir şey söylüyorsa kesinlikle yabana atılmamalı, dikkate alınmalıdır. ne alakası var efendim demeyim hemen. spor ve devlet işleri birbirinden ayrıdır demeyin. galatasaray'ın uefa kupasını aldığı dönemi ve hemen ardından olup bitenleri hatırlayın...

hepimiz galatasaray'la yatıp galatasaray'la kalkarken ecevit başkanlığındaki hükümetin uyguladığı ucube ekonomi politikalarını ve o politikalar sonucu geldiğimiz noktayı hatırlayın. güçlü ekonomiye geçiş programı dediler, hiçbir ilişkimiz bulunmayan imf'ye yakayı kaptırdık. 80-90 milyar dolar civarında olan kamu borçları üç yıllık program sonunda 200 milyar doların üstüne çıktı. aynı dönemde üretim ekonomisinden vazgeçildi, borç alıp tüketerek büyüyen bir ülke olduk. sonunda bir anayasa kitapçığını günah keçisi ilan edip sıyrıldılar günahlarından.

en başta medyanın öve öve bitiremediği, oysa rezalet durumda olduğu pek yakında ortaya çıkacak olan bugünkü ekonomik durum, ve buna bağlı olarak dış politikada içinde bulunduğumuz aczin temelleri o dönemde atıldı. galatasaray'ın başarıdan başarıya koştuğu dönemde...

şimdi ekonomisi bitmiş, dış siyasette avrupa birliği'nden, iş güvenlikte abd'den icazet almadan hareket edemez hale gelmiş ülkemizin başına yepyeni çoraplar örmekle meşgul birileri. güneydoğumuzda amerikan güdümünde bir kürt devleti kuruldu. ırak'ta bir açmazda bulunan amerika çıkış yolu arıyor. bu yola taş döşeyecek ülkelerin başında türkiye geliyor kuşkusuz. yıllardır demokles'in kılıcı gibi başımızda sallanıp duran ermeni soykırımı meselesi de amerikan temsilciler meclisinde kabul edilmiş diyorlar. sözün özü, türkiye'yi hiç iyi günler beklemiyor...

hal böyleyken; olup bitenleri halkın dikkatinden kaçırmaya çalışanlar, insanların cambaza bakmasını sağlamak isteyenler için fenerbahçe'nin sampiyonlar ligi sampiyonu olmasından daha iyi bir yöntem düşünülebilir mi?

not: iyi bir fenerbahçeliyim. ama sporun, siyasetin hizmetinde olduğuna inanıyorum.
elle elli tane gol atarsa belki denilebilecek olaydır.
tüm tahminler gibi bir tahmindir. adam olur dememiş. olabilir demiş. olamaz mı?
(bkz: her sey mumkundur)
(bkz: gol olabilir) *
(bkz: evet ama bir lokomotif bunu yapabilir mi)
olabilme ihtimali 32'de 1'dir. ama şimdiden fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi şampiyonu olabilme ihtimali bile bazı yurdum taraftarlarını hezeyanlara sürüklemiştir.
tabi fenerbahçe sahaya 7 kişi çıkıyor, maçlarını deplasmanda oynuyor, oynadığı 4 maçı da * * * çok kötü takımlar karşısında açık farkla kaybetti o yüzden fenerbahçe'nin hiç şansı yoktur haklısınız.

adam ne desin bugün hangi fenerliye sorarsanız şampiyonlar ligi şampiyonluğunu ister, hangi galatasaraylıya sorsanız onlar da şampiyonlar ligi şampiyonluğunu ister hangi şırnak idman yurdu taraftarına sorsanız onlarda ister ancak fenerbahçe şampiyonlar liginde mücadele ettiğinden ve şimdilik oynadığı göze hoş futbola ve grup liderliğine bakarak kazanabilir diyerek tememnide bulunmuş.
(bkz: şu çılgın türkler)
uefa ya bağlı her ülke takımının sahip olduğu olasılıktır.
laftan öteye gidemeyecek başarıdır.* önce çeyrek asırdır kazanamadığı türkiye kupasını bi alsın da, sıra belki şampiyonlar ligi şampiyonluğuna da gelir.

(bkz: umut fakirin ekmeği)
günün birinde gerçekleşecek olan önermedir. * *
(bkz: yarın kıyamet kopabilir) (bkz: olabilirlik)
evet... olabilir... belki önümüzdeki 100 bin yıl içinde olabilir... ama asla adam olamaz...
kırmızı kar yağarken filler kongo dansı yapmaya başlarsa belki bi ihtimal diyebiliriz!ama yok yaw o bile zor.
http://img81.imageshack.u...415382c45e2acab24ffj1.jpg
(bkz: saka) (bkz: hayal) (bkz: sacmalamak)
(bkz: impossible is nothing)*
ali şen'in ne kadar ileri görüşlü olduğunu bir kez daha hatırlatan söz.
bence bu gazla galaksiler ligi sampiyonasinda final oynayabilir.
(bkz: olsa da yesek)
(bkz: galatasaray kadıköy de fenerbahçe yi yenebilir)