bugün

AHMET ÇAKAR' DAn sonra Hıncal Uluç' tan fenerbahçe hakkında inciler.
-fenerbahçe finale çıksın kellemi keserim.
-sakıncası yok.
kellesini kesmesinden cok fularini cikarmasinin daha makbul olacagini düsündügüm hincal uluc iddiasi.
böyle konuşup hırslandırıyorlar adamları.
allah korusun bu gazla bir mucize olur ve kupayı alırlarsa yüzyıllarca abartır, abartır, abartırlar.
gene boş vaadlerden biri...
artık bu ülkenin spor adamları yazarları iyiden iyiye boş konuşan boş vaadlerde bulunan siyasetçilerden farksız. dahası hepsi onlar gibi şovmen olmuş durumda.

hayır anlamıyorum ki böyle bir iddia da bulununca ne oluyor? sanki millet fener finale çıkamayınca ''vaay bak ya hıncal demişti bize gene bildi adam'' diyecek. futbol müneccimisiniz hepiniz bravo size. futboldan anlamayan anneanneme de sordum fener finale çıkar mı diye o bile ''çıkamaz oglum bizim türklere izin vermezler'' dedi. hani tamam bu da pek doğru bir açısı değil ama gene sizinkinden daha üsturuplu. anneannem kadar bile olamazsınız. eminim onun eline de bir kalem verseler sizin kadar yazar çizerdi...

olur da siz ve sizin gibilerden birgün sosyal konularda sağlam bir eleştiri yazısı çıkarsa bende çükümü keser köpeklere yedirir, tanga giyip travesti olurum...

hah oldu mu şimdi!..
anlamadığım, yıllarını bu işe vermiş, meslek edinmiş insanların nasıl böyle kesin yargılara varabildikleri. sevilla'yı geçmesi mucizeymiş fener'in, bundan sonrası da mucize olurmuş falan filan. evet fenerbahçe'nin bundan gayrı ilerleyemeyebileceği de en az ilerleyebileceği kadar ihtimal dahilindedir. ama bu ah keşke ilerlese tarzında bir niyet ya da dilekten öte, "bu fenerbahçe" nin ilerleme ihtimali olduğunu oynadığı futbola bakarak söyleyebileceğimiz birşeydir. kura da önemli tabi. karışık gibi oldu biraz.

niye eleyemesin fener sevilla'yı, geçen iki yıl uefa kupasını aldığı için mi, adı büyük olduğu için mi, bir ispanyol takımı olduğu için mi. ben sıradan bir beşiktaşlı futbolsever olarak her iki takımında futboluna baktığımda başa baş olduklarını ve fenerin eleme olasılığının fazla olduğunu görüyorum da ( nitekim eledi), benim gibi bir çok futbolsever görüyor da (dediğim gibi oyununa bakarak) bu işi meslek edinmiş adamlar göremiyor. sonra da futbolda herşey vardır kıvırtmasına sığınıyorlar. o zaman kardeşim her maç öncesi boşuna konuşmayın futbolda herşey vardır deyin geçin, niye saatlerc lak lak edip duruyorsunuz.

bundan sonra gider mi fener, niye gidemesin? porto, shalke bir iki takım daha, atla deve değil ki, bu fener pekala eleyebilir. daha kuraları görmeden niye peşinen mahkum ediyorsunuz. elenebilir de o zaman çıkıp bak demiştik deme basitliğine bayıla bayıla düşüyorsunuz a. eee elenir, bikini giyerim, kafamı keserim kahve muhabbetlerinden sonra niye kıvırtıyorsunuz.

bunların hepsi takımlar üzerinden, futbola meraklı büyük bir kitlenin ilgisini sömüren yorumcuların (!), tvlerde çok izlenen spor programlarındaki popülerliklerini ve fiyatlarını arttırma derdinden kaynaklanıyor. ne kadar çok saçmalarsan o kadar gündemde oluyorsun.
+fenerbahçe finale çıksın kellemi keserim!
oldu diyelim!!!
+ama ben öyle demedim medya çarpıttı sözlerimi ben demişdiydim ki benim kellem ve ben final maçını izleriz fenerbahçe finale çıkarsa falan fişman.kem küm...
şayet gerçekleşirse çok pis g.te girecek sözdür.
g.te girmeden kasıt hıncal'ın söylediğide değil.
bu şerefsiz ve taraflı,pislik,adi vs medya adama her boku yaptırır. böyle hatırlatırlar adama verdiği sözleri,ama taraflı şekilde. niye ?
çünki kanlarında yavşaklık var !
fenerbahçeli yöneticilerin "önümüzdeki yıl türkiye kupasına paf takım ile çıkacağız" sözünü hatırlatan oldu mu ?? o da söz bu da.
azize 39458938 defa istifa etti "hacı bu sözünü yedi,üstüne gidelim" diyen oldu mu ?
fenerbahçe'yi moskova galibiyetinden sonra sözde avrupanın prensi ilan eden bu medya her boku yapar.
eğer söylediğinde ciddiyse bir galatasaraylı olarak fenerin finale çıkmasını canı gönülden istemeye başladım. kellesini kesmese bile belki yediği bu ayarla köşesine çekilir bizde kurtuluruz , türk atletizmi de kurtulur, türk bowlingide kurtulur, türk golfüde kurtulur, türk futbolu da kurtulur, türk edebiyat dünyasıda kurtulur, türk magazin dünyasıda kurtulur...
araştırmalar bunun bir göz önünde bulunma isteminin dışavurum cümlesi olduğunu göstermektedir.
kimi insan üzerine yapıştırılan yafta kötü de olsa bir şekilde göz önünde bulunmak, adından bahsettirmek ve reklamını yaptırmak ki, reklamın kötüsü olmaz, ister. bunun için de saçmalar. neticesinde ağız torba değildir büzülmez.

biz buna osuruktan teyyare, selam söyle o yare diyoruz.
gercekle$mesi durumunda ulkemizin pek de bi$ey kaybetmeyecegi hadise.
bunun altina imza atilir diye tamamlanilabilecek cümle.*
+ fenerbahçe finale çıksın kellemi keserim.
- hocam hangisini? üsttekini mi alttakini mi?
+ ee şey bilemiyorum düşünmem lazım.
(bkz: kesmeyen top olsun mu)
-fenerbahçe finale kalsın kellemi keserim.
-yok hocam daha süper kupayı alcaklar onu da izle.
bir galatasaray'lı olarak fb'nin finale çıkmasını istememe yol açan olaydır. he çıkamaz orası ayrı tabi. ama yine de hıncal'dan kurtulma fikri cazip geliyor insana işte napalım.
fenerbahçenin finale cıkması halinde "futbolun güzelliği bu" diye kıvıracak insanin sarfettiği söz. **
hıncal uluç'un kızgınlık anında söylediği söz ama millet ne derse desin cesur adam aklından geçeni söyledi. bazıları aslında finale gelemeyeceğine inansa da bunu söylemekten korkuyor. ahmet çakar olayından sonra bunu söylemek biraz g.t ister. adamın tepkisi fb medyasının olayları abartmasına sözü anlamak için yazının tamamını okumak gerek.

http://www.fotomac.com.tr...11/yaz1290-50160-106.html

hıncal uluç :

--spoiler--
Yürekleri yetmiyor

Fenerbahçe finale kalsın, kellemi de keserim, bikini de giyerim. Bende bunu söyleyecek yürek var
Türk basınında çıkan yazıları okuduğum zaman kanım donuyor. Bu kadar mı korkak olur insan!

Galatasaray'ın eski başkanlarından Süren, Fenerbahçe'nin çeyrek finale kalmasıyla ilgili olarak "Çok da önemli değil" dedi. Bu doğru bir yorum mu? Fenerbahçe, Avrupa'da Galatasaray'ın tahtını sallayabilir mi?

Bunu söylemek için çok erken. Bizim medyamız söyledi. Sabah gazetesi daha son 16'ya kaldığı zaman "Avrupa'nın kralı" dedi. Sevilla maçından sonra baktım, imparator olmuş mu kral? Yani o işler kolay değil. Fenerbahçe'nin önünde daha çok yol var. Şampiyonlar Ligi'nde 8'e kalan Galatasaray'ı hatırlayan yok. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynadı, son 4'e kaldı. Hem de öyle boş takım yoktu. Katılanların hepsi Avrupa'nın şampiyonlarıydı. Onlar arasında yarı final oynadı. Galatasaray, Lucescu'nun zamanında son 8'e kaldı. Bugün Galatasaray bu yüzden mi hatırlanıyor? Bunları geçiniz!.. Bu Fenerbahçe'nin şimdiye kadar hiç ulaşmadığı bir yerdi de bizim kutsal ittifak medyası nasıl büyüteceğini şaşırdı.
Geçen gün Herald Tribune'de Rop Hughes, yarım sayfa yazmış Şampiyonlar Ligi'nde oynanan maçları. Fenerbahçe'nin adı bir satırda geçiyor o da 'Son 8'e kaldı' diye. Hani bütün Avrupa, Fenerbahçe'den bahsediyor ya!.. Öyle yazıyor bizim medyamız. Maçın ertesinde o gecenin analizini yapan, bütün maçların analizini ortaya koyan yazıda Fenerbahçe'nin adı "Son 8'de" diye geçiyor, o kadar... Onun için bu havadan çıkmak gerekir. Son 8'e kalmak marifet falan değil ama bizim için marifet... Tekrar söylüyorum; Galatasaray'ın son 4, son 8'e kaldığını bugün hatırlayan yok. Fenerbahçeliler kıyametleri koparınca, Galatasaraylı yöneticiler hatırlatmak zorunda kaldı.
Medyadaki havaya karşılık Fenerbahçe'nin sonucu soğukkanlı karşıladığını söyleyebiliriz, herhalde. Maçtan sonra Yıldırım başta olmak üzere herkes havaya girmeden çok temkinli açıklamalar yaptı.
Fenerbahçe temkinli. Temkinli olmayan kutsal ittifak medyası. Tam bir 'görmemişin oğlu olmuş' olayı... Türkiye Kupası'nı neredeyse hiç görmemiş Fenerbahçeli yazarlar var. Şimdi o adamlar için Avrupa'da son 8'e kalmak hayal bile edemedikleri bir olay. Onun coşkusunu yaşıyorlar.

'KAFANI KES' DERLER
Cuma günü kura çekimi var. Schalke'yi isteyenler çoğunlukta. Bundan sonrası için neler söyleyeceksiniz?
Bence Fenerbahçe'nin bu turda da şansı yoktu, bundan sonra da yok. Ama tekrar söylüyorum; futbolun da güzelliği bu. Şu ingiltere Kupası'nda yarı finale kalan 4 takıma bak: 3 tanesi ikinci Lig'den, birisi de ikinci Lig'e düşme adaylarından... Ligin bütün iyi takımları elendi. Futbolun da güzel yanı bu... 'Futbolun güzelliği bu' diye de insanların düşüncelerini açıkça söylemekten korkmamaları lazım. Ama ne yazık ki Türk medyası böyle bir eveleme, geveleme içinde. 'Bu maçın favorisi şudur' diye cesaret edip söyleyeni de suçluyorlar. Ahmet Çakar'ı suçladıkları gibi. Ahmet Çakar da ricat ediyor ne yazık ki!..
Bunlar hoş benzetmeler. Şimdi ben diyorum ki Fenerbahçe finale kalsın kellemi keserim. Demek ki bunlar diyecekler ki 'Hadi bakalım Hıncal, kafanı giyotinin altına koy, düğmeye bas.' Bu demek o demek. Türk basınında çıkan yazıları okuduğum zaman kanım donuyor. Bu kadar mı korkak olur insan? Bu kadar mı mizah duygusundan uzak olur? Neler söylediler Ahmet Çakar'a!.. Ülkenin en güvendiğim, en inandığım kalemleri bunlar!.. Kendi yürekleri yetmediği için, Benim favorim şudur, bundan başka bir şey olmaz' diyenleri böyle yerin dibine sokuyorlar. işte diyorum: "Fenerbahçe'nin Sevilla'yı yenmesi mucizeydi, bundan sonra önüne kim çıkarsa çıksın onu geçmesi de mucize." Fenerbahçe bu turu da geçerse bikini mi giyerim, monokini mi giyerim, yokini mi giyerim, ne giyersem giyerim!.. Ama mucize!.. Bende bunu söyleyecek yürek var. Onlar da neyi söyleyecek yürek var, görmek istiyorum!..
--spoiler--
fenerbahce'nin finale cikmasi durumunda "benim sayemde finale ciktilar. mactan once alex beni arayip butun takima hop hop hincal $arkisini soyletti bik bik bik" $eklini alicak cumle.
-fenerbahçe finale çıksın şeyimi keserim.
(bkz: bülent ersoy)
alternatif vodafone reklam replikleri olmaya aday bir soylemdir.
+ fenerbahce finale ciksin kellemi keserim.
- sorun degil.
fenerbahçe finale çıkıp, kazanırsa neresini kesecek diye merak ettiren söz.
http://www.sabah.com.tr/....44a09c960e9dfa46838c.html
popularite peşinde koşan bir başka bünyeden duyup şaşırılmayacak söz. iki şık var. birincisi reklam peşinde koşması , ikincisi ise tuttuğu takımın gözlerini kör etmesi.* bundan sonra fenerbahçe maçlarını kelle koltukta izlesin hıncal.
tamam ben de galatasaraylıyım ama, bu bikini muhabbetinden sonra fenerbahçe'nin bazı kendini bilmezlere ders verdiği aşikar! bu işi daha çok kurcalayıp kendine pay çıkartmak isteyen yazarlar (spor yazarları) çoğalmaya başladı. boşverin fenerliler siz işinize bakın. çıkın finale, nasıl olsa ahmet çakar bikinisini giymiyor, bunun için sakalını bile kesmez hıncal uluç. bu konuda bir özlü söz vardır: söz vermek ... vermeye benzemez.