bugün

Fanatiklik veya fanatizm bir durum veya görüş için gereğinden fazla destek çıkmak, gerekli görüldüğünde, o görüş veya durum için aşırı tepki vermektir. Bu duyguyu yaşayan insanlara fanatik adlı verilmektedir. Fanatiklik, çoğu zaman olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Aşırı fanatik insanlar, çevresindeki doğru değerleri görmemekte, bunun yerine sadece kendi bildiği şekilde hareket etmektedir. Kimi kesimlerce hoş karşılanmayan fanatiklik, buna karşılık çoğu zaman da desteklenmektedir. Türkiye'de fanatiklik; daha yoğun olarak spor ve siyaset alanında gözlemlenmektedir.

kaynakça:wikipedia
(bkz: fanatizm)
aidiyet duygusunun eksikliğinde artan olgudan başka bişey değil.
insanlığın en iğrenç hislerinden birisidir. keşke olmasa. batsın fenerin cimbomun uğrunda ölebileceğin siyasi partin bir kez olsun empati yap bir kez olsun farklı düşünebileceğini bir gruba dahil olmadan da bir birey olabileceğini fark et be insanoğlu.
ülkemizde çok olan va kötü sonuçlar doğuran terimdir.
bu konu hakkında bir şeyler söylemek istiyorum, türkiyedeki büyük takımların taraftarları hep bir rekabet içersinde, birbirlerini kötüleme düşüncesi var herkeste gözünüzü seveyim futbola bu kadar önem vermeyin çünkü değmez senin bir kazancın yok kendini bir takım için üzme.
Aidiyet duygusunun eksikliğinde artan şeydir. Belki aidiyet duygusu yoksun bireyler , özdeştim kurarak belli bir sosyal topluluğun üyesi olarak görmektedir kendilerini der düşünürler??
galatasaraylıların genelinde görülen durumdur. hiç bir zaman biz kötüydük, kötü oynadık ya da gücümüz yetmedi demezler. Mutlaka çamur atacakları bir şey bulurlar. kendi yalnışlarını eksikliklerini görmez ya da görmezden gelirler.takımlarının yenemediği fenerbahçe'nin başka takımlara yenilmesini göbeklerini kaşıyarak beklerler.
Bir cesit terapidir, dunyanin en anlamsiz sevgisini icerir.
Herhangi bir şeyin fanatiği olmak için salak ve boş insan olmak gerekiyor. En fazla futbol ve siyasetçi fanatiği var, evet size diyorum, boşsunuz, bomboş. Onlar için en ufak bir öneminiz yok, ama yollarında ölmeye, kavgalara girmeye hazırsınız.

Ciddi fanatik olan kimi gördüysem hep saçma sapan insanlardı, daha ergenlikte kendilerini belli ediyorlar, kimliğini koyacak yer lazım çünkü, tribünün amigosuyla beraber ölüme gitmeye hazır bir arka sıra grubu vardı mesela lisede, düşünsenize bazıları büyünce de aynı kafada kalıyor, pırıl pırıl bir bok yolu.

Lan ben de liseli oldum, hiçbir fanlık fanatiklik durumum olmadı. Bir şeye öyle deli olmak fıtratımda yok.

Edit: basın lan eksiyi! Basmazsanız adam değilsiniz.