1. ?.
  hıncal uluç iddiası. ahanda buraya yazıyorum: böyle bir iddianın ardından "amma"lı "lakin"li bağlaçlar seni kurtarmaz.
  devamında ne demiş bakalım:

  --spoiler--

  "fenerbahçe'nin sevilla'yı geçmesi mucizeydi, bundan sonra önüne kim çıkarsa çıksın onu geçmesi de mucize. şimdi ben diyorum ki fenerbahçe finale kalsın kellemi keserim... kellemi de keserim, bikini de giyerim fenerbahçe finale kalsın. ama bütün bunların hepsi 'fenerbahçe finale kalamaz' demek değil"

  bence fenerbahçe'nin bu turda şansı yoktu, bundan sonra da yok. ama tekrar söylüyorum; futbolun güzelliği bu. 'futbolun güzelliği bu' diye de insanların düşüncelerini açıkça söylemekten korkmamaları lazım. ama ne yazık ki türk medyası bir eveleme geveleme içinde. 'bu maçın favorisi şudur' diye cesaret edip söyleyeni de suçluyorlar. ahmet çakar'ı suçladıkları gibi. ahmet çakar da ricat (vazgeçme) ediyor ne yazık ki...
  --spoiler--

  sabah
  3 -4 ... felsefe yapma
 2. ?.
  AHMET ÇAKAR' DAn sonra Hıncal Uluç' tan fenerbahçe hakkında inciler.
  2 -2 ... asperg
 3. ?.
  -fenerbahçe finale çıksın kellemi keserim.
  -sakıncası yok.
  5 -2 ... basroldeki figuran
 4. ?.
  kellesini kesmesinden cok fularini cikarmasinin daha makbul olacagini düsündügüm hincal uluc iddiasi.
  6 -1 ... goksan
 5. ?.
  böyle konuşup hırslandırıyorlar adamları.
  allah korusun bu gazla bir mucize olur ve kupayı alırlarsa yüzyıllarca abartır, abartır, abartırlar.
  3 -3 ... peizerat
 6. ?.
  gene boş vaadlerden biri...
  artık bu ülkenin spor adamları yazarları iyiden iyiye boş konuşan boş vaadlerde bulunan siyasetçilerden farksız. dahası hepsi onlar gibi şovmen olmuş durumda.

  hayır anlamıyorum ki böyle bir iddia da bulununca ne oluyor? sanki millet fener finale çıkamayınca ''vaay bak ya hıncal demişti bize gene bildi adam'' diyecek. futbol müneccimisiniz hepiniz bravo size. futboldan anlamayan anneanneme de sordum fener finale çıkar mı diye o bile ''çıkamaz oglum bizim türklere izin vermezler'' dedi. hani tamam bu da pek doğru bir açısı değil ama gene sizinkinden daha üsturuplu. anneannem kadar bile olamazsınız. eminim onun eline de bir kalem verseler sizin kadar yazar çizerdi...

  olur da siz ve sizin gibilerden birgün sosyal konularda sağlam bir eleştiri yazısı çıkarsa bende çükümü keser köpeklere yedirir, tanga giyip travesti olurum...

  hah oldu mu şimdi!..
  8 -1 ... zitadam
 7. ?.
  anlamadığım, yıllarını bu işe vermiş, meslek edinmiş insanların nasıl böyle kesin yargılara varabildikleri. sevilla'yı geçmesi mucizeymiş fener'in, bundan sonrası da mucize olurmuş falan filan. evet fenerbahçe'nin bundan gayrı ilerleyemeyebileceği de en az ilerleyebileceği kadar ihtimal dahilindedir. ama bu ah keşke ilerlese tarzında bir niyet ya da dilekten öte, "bu fenerbahçe" nin ilerleme ihtimali olduğunu oynadığı futbola bakarak söyleyebileceğimiz birşeydir. kura da önemli tabi. karışık gibi oldu biraz.

  niye eleyemesin fener sevilla'yı, geçen iki yıl uefa kupasını aldığı için mi, adı büyük olduğu için mi, bir ispanyol takımı olduğu için mi. ben sıradan bir beşiktaşlı futbolsever olarak her iki takımında futboluna baktığımda başa baş olduklarını ve fenerin eleme olasılığının fazla olduğunu görüyorum da ( nitekim eledi), benim gibi bir çok futbolsever görüyor da (dediğim gibi oyununa bakarak) bu işi meslek edinmiş adamlar göremiyor. sonra da futbolda herşey vardır kıvırtmasına sığınıyorlar. o zaman kardeşim her maç öncesi boşuna konuşmayın futbolda herşey vardır deyin geçin, niye saatlerc lak lak edip duruyorsunuz.

  bundan sonra gider mi fener, niye gidemesin? porto, shalke bir iki takım daha, atla deve değil ki, bu fener pekala eleyebilir. daha kuraları görmeden niye peşinen mahkum ediyorsunuz. elenebilir de o zaman çıkıp bak demiştik deme basitliğine bayıla bayıla düşüyorsunuz a. eee elenir, bikini giyerim, kafamı keserim kahve muhabbetlerinden sonra niye kıvırtıyorsunuz.

  bunların hepsi takımlar üzerinden, futbola meraklı büyük bir kitlenin ilgisini sömüren yorumcuların (!), tvlerde çok izlenen spor programlarındaki popülerliklerini ve fiyatlarını arttırma derdinden kaynaklanıyor. ne kadar çok saçmalarsan o kadar gündemde oluyorsun.
  3 -1 ... telashe
 8. ?.
  +fenerbahçe finale çıksın kellemi keserim!
  oldu diyelim!!!
  +ama ben öyle demedim medya çarpıttı sözlerimi ben demişdiydim ki benim kellem ve ben final maçını izleriz fenerbahçe finale çıkarsa falan fişman.kem küm...
  2 -3 ... pnar
 9. ?.
  şayet gerçekleşirse çok pis g.te girecek sözdür.
  g.te girmeden kasıt hıncal'ın söylediğide değil.
  bu şerefsiz ve taraflı,pislik,adi vs medya adama her boku yaptırır. böyle hatırlatırlar adama verdiği sözleri,ama taraflı şekilde. niye ?
  çünki kanlarında yavşaklık var !
  fenerbahçeli yöneticilerin "önümüzdeki yıl türkiye kupasına paf takım ile çıkacağız" sözünü hatırlatan oldu mu ?? o da söz bu da.
  azize 39458938 defa istifa etti "hacı bu sözünü yedi,üstüne gidelim" diyen oldu mu ?
  fenerbahçe'yi moskova galibiyetinden sonra sözde avrupanın prensi ilan eden bu medya her boku yapar.
  1 -3 ... yamuq
 10. ?.
  eğer söylediğinde ciddiyse bir galatasaraylı olarak fenerin finale çıkmasını canı gönülden istemeye başladım. kellesini kesmese bile belki yediği bu ayarla köşesine çekilir bizde kurtuluruz , türk atletizmi de kurtulur, türk bowlingide kurtulur, türk golfüde kurtulur, türk futbolu da kurtulur, türk edebiyat dünyasıda kurtulur, türk magazin dünyasıda kurtulur...
  2 -1 ... bugsbunny