1. 1.
    sıkı feminist, akademisyen kişilik. haa unutmadan halil berktay'ın da eşi.
    1 ... leggare
  2. 2.
    AÜSBF'de Uluslararası ilişkiler ve Siyaset Bilimi, York Üniversitesi'nde* Kadın Araştırmaları okudu ve Women and Religion: Discourses of Domination and Resistance (Kadınlar ve Din: Baskı ve Direnme Söylemleri) adlı bir tez yazdı. Doktorasını AÜSBF'de Siyaset Bilimi'nde tamamlayan yazar, uzun yıllar çevirmenlik yaptı, çeşitli gazete ve dergilerde feminist edebiyat eleştirisi, tarih, siyaset ve felsefe alanlarında yazılar yayımladı; yazılarından bir bölümü, Kadın Olmak, Yaşamak, Yazmak (Pencere, 1992 ve 1995) adlı kitapta toplandı. Tektanrılı Dinler Karşısında Kadın (Metis, 1996) adlı kitabı ingilizce'de Black Rose Books tarafından 1998 yılında yayımlandı. Son kitabı Tarihin Cinsiyeti ise 2003 yılında yayımlandı. iÜSBF'de Siyasal Düşünce Tarihi ve Demokrasi Teorisi dersleri veren Fatmagül Berktay, son dönemde Hannah Arendt'in siyaset teorisi üzerine çalışıyor.*
    1 ... meister writer
  3. 3.
    söylediği onca güzel şeye ek olarak oldukça da sempatik olan siyaset bilimci, feminist akademisyen.
    ... karamboldedans
  4. 4.
    halil berktay'ın eki eşi, bülent tanör'ün kızkardeşi ancak erkeklerin bir şeyi olarak değil de kendi yaptıklarıyla kendini var edebilmiş saygı duyulası kadın.
    1 ... kerem de benim asli da benim
  5. 5.
    14 mayıs çarşamba saat 18.00'de amargi feminist kitabevi'nde "kadın olarak yazmak" konulu söyleşinin konuğu.
    1 ... kerem de benim asli da benim