bugün

Sen önce kendi dini hayatına bak mk.

Sonra nesilleri düşün...

görsel

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, milli eğitim müfredatının değiştirileceğini söyleyerek

''Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek. Allah korkusu olan nesiller, yetiştirecek. Nefsi esaret yerine, nefis terbiyesini esas alan, materyalist değil, maneviyatçı nesiller yetiştirecek" ifadelerini kullandı.

https://www.cumhuriyet.co...ller-yetistirecek-2079073
0,01'lik partinin açıklamaları 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz diyenden daha çok gündem olup kafaya takılmıştır.
kesinlikle onaylanmaması gereken bir sistemdir. her yenilik de laiklik şartlarında düşünülmelidir.
bunlar gerçekten geri zekalılar. osmanlı'nın nasıl bittiğini neden yok olduğunu öğrenememiş ve bundan ders çıkarmamışlar. bunlara oy verende gram beyin yoktur.
çağdaş medeniyetler seviyesine aykırı bir açıklamadır. mille uzayda yaşam alanı ararken biz hala nelerle uğraşıyoruz.
bu lafları zaten duymuştuk. materyalizmle ittifak etmişken bunları söylemesi garip.
yetmez ama evet anlayışı olup "ben ülkeyi cahiller cennetine çevireceğim" demenin türkçesi.
cehalet her devirde oldu-olacak ama insanlık tarihi bu yaşadığımız süreci yaşamadı.
ağız sadece konuşmak için değildir.
yahu arkadaş din diyanet falan iyide eğitim müfredatına koymak ne amk?
insanların inancı yada inanmaması sizi ilgilendirmemeli. millet teknolojide nerelere gitti neler yaptı biz hala din diyanet ikilisinden çıkamadık.
Kesinlikle onaylanmaması gereken aşağılık yobaz birisinin sıçmıklarından birisidir. Erbakan Fatih'in eğitim anlayışını da biliyoruz: Medrese sistemi..
Başbuğ Atatürk'ün izindeki seküler Türk milliyetçileri buna asla izin vermeyecektir.. Şerrriatçı çöl sıçanları, bozkurtu gördü mü kaçacak delik arayacaklar. Az kaldı...
Böyle babanın böyle oğlu işte ne beklersin ki.. Ne eksik ne fazla..
Arşiv affetmez;

https://twitter.com/mkiri...tatus/1263403678783987712
fatih erbakan kim lan !..
Muhafazakar Ailenin Rockçı ve Janti Çocuğu hacı fatih ne ara kabuk değiştirdin be kral.
Kapatılacak olan partinin genel başkanının yaptığı açıklama
Hep ahiret hep ahiret!

Ahahaha!

Hayır, o değil, maneviyatçı yetiştirilenler hep hırsız çıkmasa belki daha az güleceğim ama olmuyor...
hiçbir din temelli eğitim insanı ahlaklı yapmaz.
burada tarikat cemaatlerin kur'an kurslarında yurtlarında ufacık kız erkek çocuklara yapılan tecavüzlere bakınız vermeye gerek yok.
aynı şekilde vatikan-papalığın özür dilemesine neden olan rezilliklere...

hiçbir din temelli eğitim sizi sosyal sorumluluk sahibi, bir arada yaşama kültürü kazanmış, birey yapmaz.
yine burada özellikle dinci vakıf dernek adı altında devletin toplumun malını hazinesini hiç edenler, yüzyılın indiragandi hareketi ve kurban bağış vb yardımları cebellezi edenler, rüşvetler, talan, yağma, doğaya, insanlara, hayvanlara yapılan insanlık dışı davranışlar için de bakınız vermeye gerek yok. avrupa'nın sömürge-kolonileşme politikalarına da değinmeye gerek yok.

hiçbir din temelli eğitim sizi yurttaş yapmaz, ülke ve insanlarının yanı sıra sorumluluk duyduğu insanların geleceğine yaşamına sahip çıkacak aidiyet duygusunu size kazandırmaz.
uçağın kanadına tutunup afganistan kaçmaya çalışanlar, suriye ırak gibi ülkelerde vatanını satan ve vatanı ailesi için savaşmayı ret eden, devletin halka dağıtmış olduğu silahları gidip teröristlere teslim eden ve teröristlerle bir olan ve de ülkemize doluşan ne idüğü belirsizler yanı sıra kurtuluş savaşımıza "keşke yunan kazansaydı" diyenler, milli mücadeleye katılanlara idam fetvası çıkarıp "kuvayi milliye kuvvetlerine katılmak için anadoluya geçenleri öldürmek caizdir diye fetva veren din adamları şeyhülislamlar vs düşünülürse...

hiçbir din temelli eğitim sizi düşünen üreten aklını kullanan insan yapmaz. bilakis; aklı inkar eden ve düşünemeyen, sorgulamayan, araştırmayan insanlar topluluğu yapar.
bakınız osmanlı, eğer macar topçuları mühendisleri olmasaydı istanbul alınamazdı. osmanlı devşirme sistemini kurmasaydı bir beylikten öte geçemezdi. avrupa ne sanayi devrimini yaşar ne de bugün olduğumuz yerde dünya olurdu.

https://www.youtube.com/shorts/kimPRhwoTdc
bu adam babasının sıçtığı bok olamadı yanarım ona yanarım.
Helal olsun başkanıma. Ne sanıyordunuz, geleceğimizi dinsiz başı bozuk it sürüsünün kokuşmuş zihniyetine bırakacağımızı mı? Bütün çocuklarımız medrese eğitimi alıp dini bütün olarak yetişecek biiznillah.
bu açıklamayı hristiyanlık için yapsa bu kadar tepki göstermezsiniz koduğumun atayızları. iki yüzlü pislikler sizi. aynaya bakın ve kendinize "ben iki yüzlü bir pisliğim diye haykırın", aşağılayın kendinizi. ben bunu hak ediyorum, çünkü farklı düşüncelere, görüşlere saygım yok. benim gibi düşünmeyen herkesi hor gören cahilin tekiyim diye bağırın kendinize.

adam doğru açıklamış. atayız dönmelerin zoruna giden açıklama.

edt: tayyip erdoğan da eğitim sistemi ile ilgili bir açıklama yapmıştı bir kaç yıl önce kadar sanırım, o zaman da hdp'li bir vekil hemen gündem oluşturup konunun üstünü kapattırmıştı. götünüzü yırtmayın, bu eğitim sistemi değişecek. değişecek ki sizin gibi gerzolar çıkmasın.
babanıda sevmezdim Zaten sizde değil mi Milli eğitim? Sizinkiler ahiret öncelikli müfredat yapamamış mı?
herkes dindar nesil yetiştirme derdinde...biri de çıkıp evlatlarımızı güzel ahlaklı birer birey olarak yetiştirelim demiyor...her "dindar" güzel ahlaka sahip olamayabiliyor ama ahlaki değerleri yüksek hemen her insan inançlı bir birey olarak hayatını sürdürüyor.
Hep derim, makamı yetkisi kimliği ne olursa bana kafasındaki dini kimliği empoze edecek kişinin alnını da ağzını da karışlarım.
Benim anayasadan almış olduğum vatandaşlık yurttaşlık haklarımı kimse yok sayamaz ve çiğneyemez.
iktidar olsalar bile dinlerini bana empoze edemezler.

Üstelik dini islam olan bir birey olarak onlarla aynı dinden olmadığım için Allah'a şükür ediyorum.
Onların dini onlara, onların Allah'ı onlara.
Benim dinim bana, benim Allah'ım bana.
Siyasal islamcıları kuran çarpsın. Yeminle bıktık.
1980'den beri öyle gidiyoruz lan zaten. Boş konuşmuş.