bugün

Yeni sezona 50 gün kalmış. Yeni sezona. Ewan mcgregor'lı yeni sezona. (bkz: nirvana)
19 Nisan'da Ewan Mcgregor'lı 3. sezonu başlayacak olan efsane drama dizisi.

http://www.youtube.com/watch?v=x7NB0YQBQWI

yine efsane bi şey geliyor.
ilk 2 sezonuyla beni evime kilitlemiş olan muhteşem dizidir. fakat 3. sezon fragmanı true detective 2.sezon sıçışı olcakmış izlenimi veriyor. umarım böyle birşey olmaz.
ewan mcgregor'un üçüncü sezonda iki farklı karakteri birden oynayacağı dizidir. merakla bekliyoruz.

http://geekturkiye.com/20...ynamasi-hakkinda-konustu/
Frances mcdormand (marge) nın oyunculuğu hariç 96 yapımı vasat suç/dram filmi.
sadece ilk sezonunu izlemeye Değer bulduğum dizidir.
olaylar pek gerçek gelmese de iyi dizi. 3. sezonu da iyi gidiyor.
3. sezon finali konseptin en kötü finalidir.
ikincisi birincisinin devamı değildir hatta birinci sezonun başlangıcı gibidir , birincisi gibi ikinciside güzeldir fakat ayrı diziler olarak düşünmek gerekiyo yoksa bütün oyuncular değiştiği için biraz garipseyebilirsiniz.
izlemesi yorucu gelen dizi. Çok kaliteli, özgün bi yapım ama yüksek konsantrasyon gerektiriyor. Bu da beni yoruyor. Birinci sezonu üzerimde büyük bir yük varmış gibi bitirdim. Araya aylar girdi, ikinci sezona başlamayı gözüm almıyor. Yorumları okudukça da gözümde büyüdü.
Velet yazar.

Ek:kanıtlandı.
ilk sezonu mükemmel dizi. yeni sezona bakmadım. emmy ödüllü sanırım(ya da aday)
Bu gece izlediğim bir film. Güzel mesajlar vardı. Ama paraya ne oldu? Sondaki 2 ay muhabbeti ne?
1. sezon 6. bölümü 2.20 de sony ch de olacaktır.
izler miyiz ?
Televizyon tarihinin en iyi dizilerinden biri. 3. sezonuyla bunu yine kanıtladı. ilk 2 sezon kadar aksiyonu yok ama öyle bir bağlıyor ki seyirciyi ekrana ayrılamıyorsun. 3. sezon bozar diye düşünmüştüm ama tam tersi oldu. 3. sezon dizinin açık ara en iyi sezonu. Muazzam.

--spoiler--

varga : fargo tarihinin en iyi kötü adamı. final ucu açık bitti. Kapı açıldı mı ? bence evet.
david thewlis sen muhteşem bir oyuncusun. Hem fiziksel, hem düşünce yapısı olarak bu kadar iğrenç bir karakteri öyle bir oynuyor ki, tam tersi çok etkileniyorsun. Ağzını yayarak konuşması, zenginlik hakkında ki düşünceleri karakteri etkileyici yapan detaylardan.

stussy biladerler : ewan mcgregor kendini kanıtlamış iyi bir oyuncu. hem loser kardeşi, hemde emmit karakterini gayet iyi oynamış. Dizinin ana karakteri kendisi ama varga'nın yanında sönük kalıyor.

swango : sezonun orospusu. mary elizabeth winstead gayet iyi oynamış. birinci bölümde ki göt sahnesiyle tam puan aldı benden. Sırf pozitif ayrımcılık olsun neredeyse kahraman yapıyorlardı son anda geri vites yaptılar. Ölmesi iyi oldu.

mr. wrench reisi de görmek güzel oldu. swango bu adamın yanından ayrıldığı an geberdi. Eline tüfek almakla olmuyor o işler güzelim.

--spoiler--
ilk iki sezonunu hayranlık içerisinde olduğum dizi. ilk iki sezonu izlerken uzun zaman sonra oh be sonunda güzel bir dizi izliyorum hissi vermişti. çekilen mekanlar, oyuncular, konunun işleyişi, kurgu hepsi çok başarılıdır. fakat 3.sezonu çekerken ne düşünüyorlardı anlamadım ve sanırım hiçbir zaman anlayamacağım. çünkü 3.sezonun ilk iki sezonla hiçbir bağlantısı olmamakla birlikte fargo gibi de değil sanki başka bir diziyi izledik.3.sezonu izlemeyen insan bir şey kaybetmez bana göre o derece kötüdür. ewan mcgregor'da diziyi kurtaramamıştır.
gerçek hayatta yaşanmış olduğunu vurgulayan dizi. bakalım ne kadar gerçek.
"Bir anlaşma her zaman savaştan daha iyidir."

görsel
Oldukça cool ve soğukkanlı bir biçimde adam öldüren bir garip imajlı bir adam vardı dizinin olay örgüsü sürükleyici ve güzel bir diziydi rahmetle anıyorum.
görsel

görsel
Eski dönemlerde çok kullanılan ama yeni dönemde pek de ismi duyulmayan araç markası.
11. nesil yazar.

eskilerden entelektüel, okumayı, okutmayı seven bir yazar.

hoş gelmiş.
Son zamanların en başarılı mini dizisi. Aynı bölümleri kaç defa izledim hatırlamıyorum.
Öldürmeden önce süründüren lorne malvo nun askerleriyiz.
Coen kardeşlerin güzel filmi. Şimdi de dizisine başladım biri daha önce neden bu kadar güzel olduğu konusunda ısrarcı olmadı!
Fargo bir Amerikan arabası markası.
çok önceden izlemiştim ama ilk defa yazıyorum.Yapı ve işleniş olarak Breaking Bad e benziyor ama bu benzerlik birebir kopyası gibi değil özgün bir dizi özellikle ilk başta iyi olan karekterin sonradan ilk haliyle alakasız şekilde değişmesi lester nygard ın walter white ı hatırlatıyor lorne malvo karekteri de oynayan aktörüne çok güzel oturmuş tam bir anarşist sadece lorne malvo nun ölümü çok basit oldu o biraz daha düşünülebilinirdi ilk sezon finalinde lester ın öldüğünü görünce 2. sezonda başka hikaye olacağını anlamıştım ve bunun kadar zevk vermeyeceğini biliyordum zaten vermedi 1.sezonun ağır işleyişi daha zevkli geçerken 2.sezon sıkıcıydı son 2 bölüm birbirinin kopyasıydı.
güncel Önemli Başlıklar