bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: erkeklik organi)
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  defansın arkasına sarkan lacan'ın freud'dan gelen ortaya kafayı çakmasıyla direği yalayıp, yetmezmiş gibi bir de üstüne ağlarla buluşan aşağılık meşin yuvarlaktır.

  penisi, boyuydu işleviydi demeden, maddi manevi ele alır. eller yani böyle, avuçlar, okş... öhööömm.. eee, ne diyorduk.. çıkış noktası babaya, eksikliği ise getirilip ille de bir yerinden anaya bağlanır bunun. hiçbir erkekte tam olarak bulunmadığı iddiası ise bittabi iddia makamını bağlamaktadır. yani bende acayip derecede tamdır mesela. çok tamdır. dünya kadar tamdır.

  (bkz: çıkardım koydum masaya)
  5 -1 ... kuzgun
 3. 3.
  penisten de öte bir şey. imgesel, simgesel, terimsel, seküelsel (otomatiğe bağladım mnskym) şeylerin alayını bu temsil eder. erkeklerin hepi falluse sahip değildir, ki penisvari bir şey görmeleri halinde hemen taşağa vurmaları bu eksiklikten kaynaklanır. fallus kısaca gücün, iktidarın, kudretin simgesidir, lakin herkeste bulunmaz. freud tanımlamıştı zamanında, oradan biliyorum.

  (bkz: fallosantrik)
  (bkz: fallik)
  (bkz: fallik yapılar)
  3 ... her deliye tas atan kuyu
 4. 4.
  aslında bir gerçeklik değil, bir kurgudur. penis ise fallusun fiziksel karşılığı değildir. erkeği erkek kılan fiziksel bir ayrıcalık olarak olsa olsa bir ilham nesnesidir.
  1 ... neandertal
 5. 5.
  erkeklik organı anlamına latince kökenli kelime.
  1 -1 ... spratt
 6. 6.
  metin kaçan öyküsü.
  ... tanrinin siir dedigi
 7. 7.
  erkeklik organının psikoloji literatüründeki adı.

  http://inciswf.com/1299119727.swf
  2 ... 0001
 8. 8.
  (bkz: phallus)
  Lacan ve Freud'u akla getiren kısaca "güç" anlamındaki kelime. Feminist literatürde de oldukça sık karşılaşılan bir sözcük.
  2 ... sekersizkahpe