1. 1.
  türkçede "aşifte", "yosma" gibi anlamlar yüklenmiş olsa da ingilizcesi "phallic" olan ve "erkek cinsel organı ile ilgili" anlamındadır.
  1 -1 ... dammit_poet
 2. 2.
  ucu sivri her sey phallic symbol olabilir edebiyatta.kuleler,direkler vs..
  1 ... ancientmariner
 3. 3.
  Mesela kalem tutan genç kadınlar ellerinde kalem değil de fallik tutarlar.Kontrolsüz güç güç değildir deyip kontrolü ele alırlar.
  ... recepx
 4. 4.
  o rus bu dan daha beter olan bayanlara, erkeklerin söylediği hakaretten bile daha ağır olan kelime.
  ... unique270
 5. 5.
  psikoloji de oral-anal-fallik dönem üçlemesinin üçüncüsü maddesi.
  2 ... evraka
 6. 6.
  cinsiyet bilincinin yerli yerine oturduğu dönemdir bu. heteroseksüel olacaksa da, eşcinsel olacaksa da her şey bu dönemde su yüzeyine çıkmaya başlar. garip işler.
  ... her deliye tas atan kuyu
 7. 7.
  Freud'ın gelişim dönemlerinden biridir. Oidipus ve elektra sendromları bu dönemde yaşanıır.
  ... minti
 8. 8.
  (bkz: kaytanı kırık)
  ... thaliia
 9. 9.
  (bkz: motor)
  2 -1 ... kutsal ruh
 10. 10.
  3-6 yaş arası çocukların bulunduğu döneme freud'un verdiği addır. bu yaşlarda çocuklar karşı cinse odaklanır; fakat bu karşı cins sadece anne ve babadır. kız çocuğu babaya, erkek çocuğu anneye aşık olur. kız, babasını annesinden kıskanır, sürekli olarak babasının onu sevmesini, ona iltifat etmesini ister. erkek çocuk da aynı şekilde duygular besler anneye. aynı zamanda erkek çocuklar sürekli cinsel organlarıyla oynar, bundan, masturbasyon gibi olmasa da, garip bir haz alır. eğer ki, çocuğun bu cinsel içerikli hareketleri cezalandırma yöntemleriyle durdurulmaya çalışılırsa, bu dönemde bir aksama, tıkanma olur, ileri hayatta çocuk bu döneme dair bazı sapkınlıklar yaşamaya başlar. aşırı derecede içine kapanık veya aşırı sapık biri haline gelebilir.
  3 ... sesersen