1. 1.
  döverek eğitmenin ve cezalandırmanın geçerli olduğu dönemde, insanların ayak tabanlarına vururken, ayakları uygun bir durumda sıkıştırıp tutmak için kullanılan ve kalınca bir sopa ile bunun iki ucuna bağlı bir ipten yapılmış olan bir işkence aleti.
  ... klimanjaro
 2. 2.
  omer seyfettin'in bir eseridir.
  2 ... laz pacino
 3. 3.
  ayakları kan çanağına çeviren, terbiye amaçlı uygulanan işkence.
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  falakadan sonra şahıs kaldırılıp yürütülür, kan toplanmasın diye. daha fazla acı versin diye de tuzlu suyun üzerinde yürütülür.

  (bkz: insanlık onuru işkenceyi yenecek)*
  2 -1 ... zibende
 5. 5.
  osmanlı dönemine özgü işkence yöntemi. aptalca bir davranış yapıldığında aklın kafadan ayaklara kadar düştüğü, onu yeniden kafaya itmek için ayaklara vurulmasıyla uygulanır.
  ... tuhh kahretsin
 6. 6.
  (bkz: falaka gecelerim)
  ... eticin
 7. 7.
  bana nafaka'yı hatırlatan kelime. tamam bir anlam bağdaşması yok, ama sonuç olarak borç yiğidin kamçısıdır, nafaka boşanmış adamın falakasıdır.
  ... scary59
 8. 8.
  (bkz: dayak)
  (bkz: kötek)
  (bkz: patak)
  ... kosankarga
 9. 9.
  insanları yatırıp ayaklarının altına sert bir cisimle vurma şeklinde edebilen dayak çeşidi. vücutta hasar bırakma oranı oldukça yüksek olan bir dayak çeşididir, neticede vücudun haritası ayaklarda demiyor mu uzmanlar?
  ... kalbekonankucukkkelebek
 10. 10.
  eski bir ceza verme yöntemidir. ayak tabanlarına vurulan sayısız kırbaç veya ince sopa ayak tabanlarını kızartır ve insan ayaklarını yere basmakta zorlanır. basit gibi görünen işkence yöntemi gerçekte çok acı verici bir işkence yöntemidir.
  ... oh my god they killed kenny