bugün

Herşeyi amacından saptırarak kullanan insandır.

ey koca kafalı. bu sitenin kuruluş amacı nedir? bir zamanlar arkadaş olduğun ama zamanın getirdiği şartlar dolayısıyla görüşmediğin, ya da unuttuğun arkadaşını bulman için; birbirini kaybeden insanların birbirlerini bulması için başvurduğu bir yoldur. ama sen kalkıp kendi ismin yerine sevimli olduğunu düşündüğün nick denilen rumuzlarla sayfa açıyorsun.

yok efendim ..... jordan, .... locas, ..... ay kuşu.

bu nedir anlamak mümkün değil. zaten facebook zamanla amacından çıktı. artık herkes birbirini buldu; bulduğu arkadaşlarıyla oyunlar oynuyor, videolar paylaşıyor bari sen adam gibi adını yaz da amacıyla kullanmak isteyenler seni rahatça bulsun. yok bulmalarını istemiyorsan yıkıl git şu facebooktan.
banyoda giden günlerimi söyleyen insandan çokta farkı olmayan insan.
fbi dandır.
tanınmadan tanımaya çalışan kişidir muhtemelen. ya da eski sevgilisinin arkadaşlarını merak etmiştir...
eşinden gizli, facebook'tan hatun kaldırmayı düşünen kişidir. genelde düşündüğüyle kalır. ismini gizledin, sıfatını ne yapacaksın be adam***
bu kişi asker ya da polis de olabilir. çünkü bazı üye olduğu gruplar, arkadaş olduğu kişiler aşırı görüşler içerebileceği için kendini sıkıntıya sokacak bir durum yaşamak istemez.
dadlu qız gibi bir isimse türkçeye tecavüz girişiminde bulunan imalat hatası kişidir.
egosunu tatmin etmeye çalışan kişidir. adı normalde abuzerdir ama 'dhatlı jojuuuk' türevi hesaplar açarak sevimli olmaya çalışır.
poker oynayanların çoğudur. şahitlerim var.
ilkokul arkadaşlarının kendisini bulmasından korkan insandır.*
"ulan bu ne azim" dediğimiz insan.
önceleri gelen "feysbuklan sen de, haydi bizim dünyamızdan ol!" maillerini önemsememişse de, sonralarda "ahahahhha şu vidyoya baksana!" konuşmalarının hepsine "ben feysbuk kullanmıyorum, malum" diyerek kendisini tümden uzaylı kabul ettirmişse de, "farmwille oynadık, ebedi mutluluğa ulaştık!" reklamlarına göz, kulak, burun ve bilimum organı kapamışsa da...

muhtemelen alkollü bir anında "yeaaa hadi sahte isimle gir, sadece şunlara bak geç" çağrılarına karşı koyamamış insandır..

o da normaldir bazı bazı, bir anlık güçsüzlüğüne gelmiştir.. hoş görülmelidir tabii.. **
Bir kısım insanların eski sevgililerini kıskandırmak için açtıkları hesaplardır. * *

Mesela sevgilisinden yeni ayrılmış bir kız düşünün. Bu kız sevgilisine "Bak, ben seni çoktan unuttum" diyebilmek için erkek ismiyle bir facebook hesabı açıyor. Kendi hesabıyla o hesap arasında ilişki durumu yapıyor. Sonra gelsin yorumlar. Erkek kişisinin de kulağına gidince tüm bunlar, görev tamamlanıyor. işte öyle amaçsızca bir şey. Gereksiz.

Not 1: Eski sevgilinin kıskanıp kıskanmadığını bilemeyeceğim ama öyle işte.
Not 2: Ben değil, bir arkadaşım.
genellikle incinin face sayfalarına saldırmak amacıyla açtığı facebook heaplarıdır.
(bkz: dhadlu jojuk)*
kişiliksizdir. sahte kimlikleri kendi kimliğine tercih eder. özgür, kendine güvenen, kimseden korkmayan, gizli kapaklı işleri olmayan, hayatını özgürce yaşayan bir insan kendi adına hesap açar.
büyük bir çoğunluğu kendi adıyl aaçtığı hesbaın yanında ikinci üçüncü dördüncü hesap olarak açılan hesaplardır. facebook amacından çıkmış ve çok oyunculu bir oyun platformuna dönüşmüştür. bu oyunların bir çoğu da daha fazla kişiyi davet etmeyi teşvik etmek amacıyla oyunu oynayan arkadaşı daha f azla sayıda olan oyunculara ekstra avantajlar sağlamaktadır. sırf bu sebeple " ulan 50 kişiye oyun daveti göndereceğim 1 kişi kabul edecek. bari 5 tane kendim açayım da fazladan 5 kişi olsun oyun oynayan arkadaşlar listesinde" deyip fazla fazla, bol keseden hesap açmaktadır. telaşa mahal yoktur. kişiliksizlik, korkaklık, ürkeklik vs sıfatlar gereksizdir. bunu yapan tanıdıklarım var. şahitliğim var.

(bkz: havada durdum şahitlerim var)
inci sözlük yazarıdır, saldırılar için kullanacaktır.
bir dinlemek lazım.
belki utangaçtır, birini takip ediyordur.
(bkz: adam haklı beyler)
sevgilisine güven testi yapan , ilk falsodan ondan ayrılma hamlesine girişecek insandır .
eski sevgiliyi unutamamak. kabul ediyorum ben de yaptım.**
eski sevgiliye takıntılı kalmak.
(bkz: feyk)
facebook oyunlarında kendisine hediye göndermek için veya poker oyununda chip biriktirip ticaretini yapan insan olabilir.*
Sevmediği kişileri ekleyip duvarlarından neler yaptıklarını takip eden meraklı insan türlerdir.
az önce 'halid bin velid' ismi ile bana arkadaşlık isteği gönderen insan. Yok artık diyorum. Sanırım cihada çıkıyoruz diye heyecan yaptım.