bugün

gün boyunca yapacak başka bir işi olmadığından sabahtan akşama kadar facebook ta bir şeyler paylaşıp ve bununla da yetinmeyip kendi paylaştığını beğenen insancıklar topluluğu.
(bkz: yeter lan)
çok ünlü bir şarkıyı ya da herkesin bildiği bir videoyu paylaşıp "ben keşfettim bunu"* havası veren, üstelik kendi paylaştığını beğenen garip insandır. bir de paylaştığı şeye açıklama olarak "herkes beğensin paylaşsın", ya da "vatanını seven paylaşsın" tarzı şeyler yazarak iyice komik duruma düşer bunlar. o herkes beğensin yazdığı videoyu ya da şarkıyı ise sadece kendisinin beğenmesi içler acısıdır.

komik video*** ya da karikatür*** paylaşan insan benim için baş tacıdır.
iki adresi olan akşama kadar bir o adresinden bir bu adresinden birşeyler paylaşıp kendi kendine beğenip üstüne bi de kendi kendine yorum yapan tanıyorum..
(bkz: güzel insan)
facebook'ta varoluş nedenimiz.
o olmasa bir şeyin ayağa düştüğünden haberdar bile olamayacak ve bomboş günleri birbiri ardına dizecektik.
eğlenir, eğlendirir. candır.
*
hoşa giden videolar ekliyorsa lafımızın olmadığı insandır. Ama bazıları var ki devamlı kurtlar vadisi ile ilgili şeyler ekler çok fena.

kurtlar vadisi - elif dedim
kurtlar vadisi - racon kesmiyorum kafa kesiyorum
kurtlar vadisi - 93. bölüm fragmanı
genellikle izlemeden paylaşılan videolardır ve çoğu gereksizdir...
(bkz: o hikayedeki mal benim)
ne yazık ki facebook arkadaş listemde olan bazı arkadaşlarımdır; en kötüsü paylaştığı abudik kubidik şeyleri görüp sinirlenirsin ama elinden birşey gelmez.
beğendiği resim, video vs. gibi görselleri sevdikleriyle paylaşmaktan zevk alan insandır.
paylaşım olmasaydı facebook'un amacı ne olurdu diye sormamıza yol açar.
Dip not: Facebook bir sosyal paylaşım sitesidir.

edit: gerçekleri söyleyince eksileniyoruz.*
silinmemesi durumunda, gizlenmesi gereken şahıstır.
Paylastigini begenir bir de. Bunu da illaki sovenist bir tavirla milletin gözunun icine sokmaya calisarak kendini begendirme zorunlulugunu hisseder icinde. (bkz: özet geceyim mi pic)
Hala facebook kullanan malın arkadaşıdır.
işi gücü olmayan boş insandır .
diğer hesabından kendi doğum gününü kutlayıp beğeneni gördüğüm için artık ilginç gelmeyen durum.
sürekli bir onaylanma isteği, beğenildiğini duymak/görmek ve üstü kapalı da olsa sürekli bunu talep etmek söz konusu. dahası birçok kişi - ki bundan büyük oranda eminiz - insandan çok nesnelerle kurduğu o zavallı iletişiminden kafasını kaldırıp bunlara baktığında hay allah ben neden bu kadar aktif değilim bak beriki nereye gitmiş, ne demiş ve ne paylaşmış diyerek belki de hiç istemediği şeyleri paylaşıyor, dile getirerek, niteliksiz ürün veriyor.
sürekli duygusal sözler yazıp yediği her bokun fotosunu koyan insan kadar sinir bozucu değildir.
'gönderilerini anasayfamda gösterme' seçeneğinin var olmasına teşekkür ettirir.
kazık kadar adamların yavru kedi resmi paylaşmasını anlayamadığımdır.