bugün

ulan bakın benim şu kadar arkadaşım var çevremde bu kadar geniş diye hava atmaya çalışan ergen bünyenin sahip olduğunu düşündüğü karizmadır.ulan ne gerizekali adamlar var ya şu dünyada bir günde en fazla kaç profile bakabilirsinki kanada da ki teyzenin görümcesinin amca oğluyla bile arkadaş oluyorsun.bana kalsa bir tek sevdicek olacak facebookumda nerdeyse gerçi o da kapattı şu aralar..*
karizma olduğunu sananlar vardır. Bunlar sahte şarkıcı, oyuncu profilleirini de eklemekten çekinmez.

sanal alemde karizma olur mu ? olmaz... Karizma içindedir içinde olunca kaç cm olduğunu anlarsın demiş ünlü bir türk düşünürü.

kaç tanesiyle gerçekten arkadaş olabilirsin ? Kaç tanesini arayabilrsin bir derdin olduğunda ?

Karizma değil tam tersine yalama olmaktır.
önüne gelen herkesi kabul ederek facebookta güzelliğini ya da yakışıklılığını millete ispatlamaya çalışan ve kendini yeterli görmeyip arkadaş sayısının güzelliğiyle avunan insanların anlamsız düşüncesidir.

herhangi bir mesaj geldiğinde "bu kim" diye sorduğunuzda, "bilmem ki, ne ara ekledim ben bunu yeeeaaa" diye tepki verirler.

bilmezler ki bu insanlar bir gün başlarına fena halde bela olma tehlikesi barındırırlar.
doğru olmayan bir önermedir.

şahsen ben her hafta listemde temizlik yapıyorum, oh mis.
entelektüel çevrede
feysbuk kullanıcılarının nasıl gözden düştüğünün farkında olmayan bünye sanrısıdır.

"asıl bu tür şeylerle ilgilenmem ben" in havası vardır.
karı filan kaldırılır böyle.

şahitlerim var ! belgelerle konuşuyorum sayın sözlük.
her önüne gelenın eklenmesı sonucu ortaya cıkan durumdur.
yolda yanımdan geçerken selam vermeyenler facebookta arkadaş olarak eklemekte.bu devirde listesı fazla olanlardan çekınmek lazım sözlük.
modası geçmiştir. facebook amelelerinden bunalanlar temizliğe girişince artık az arkadaş sizi cool yapmıştır.
erkekler için geçerlidir. kızlar ne yazık ki "motor" damgası yer.
hiç bir sike yaramaz. kız olsa orospu derler. erkek olsa ameleye bak herkesi eklemiş derler. önemli olan facebook aktifliği ve kullanım içeriğidir.
2011'e giriyoruz hala böyle insanlar var mı emenikoyim karizmasıdır.
Kimsenin bir kimseden bir farkı yok, çıkar en önde
Kalabalık bir dost listesi, gereksizler tepelerinde
Anladım ki geçti yıllar adlarını unuttu dilim
Bir yere kadar dayandım, yol ortasında bitti pilim

(bkz: sagopa kajmer)
(bkz: Dil Yaratmakta En Asil Silahları).
olmayan karizma.
başa bela açabilecek bir karizmadır. bazıları arkadaşları fazla olsun diye her önüne geleni ekliyor. işin sonu kötü de olabiliyor.
(bkz: facebook ta arkadaşlık talebi bekletme karizması)
(bkz: facebookta tüm okulu ekleyen üniversiteli cins)
Yolda görse selam vermeyeceği kişileri facebookta ekleyen tip.Ne idüğü belirsin insanların arkadaş listesini kirletmekten başka ne yararı var anlamadım.
hafif nevrotik davranış bozukluğudur.
fazla arkadaş yapınca karizma sahibi olduğunu düşünen insanların ortak övünme mekanizması. iyi de arkadaş bokun üstüne de bir sürü sinek konuyor. bok çok mu karizmatik oluyor o zaman. bilmem kaç tane arkadaşınızın olması onların size gerçekten arkadaş olduğunu göstermez, aksine sizin elinizde bir tuzlukla elinde her hıyar olana tuz yetiştirdiğinizi gösterir.
bu arkadaş her önüne geleni ekleyip kendine bir karizma yaratma çabasındadır. ancak son birkaç ayda kişi listelerini temizlemek çok moda olmuştur. kişi oturur, tanıdığı tanımadığı herkesi siler. sonra da "ahh çok özür dilerim, arada kaynamışsın" diyerek kaç kişiyi sildiğini anlatır, kendini yüceltir.
kendini adam yerine koymaya çabalama uğraşıdır. ama aslında olmayan, içi boş düşüncedir.

bu düşünceye sahip ve bana karşı gizli bir kindarlık besleyen biri;* "beni 300 kişi ekledi hiç birini kabul etmedim ve ben hiç arkadaşlık teklifi yollamadım! hep bana arkadaşlık teklifi geldi. onun için 100 tane arkadaşım var" diyerekten beni kıskandırmaya çalışmıştır aklı sıra...

off sözlük offf bıktım artık!
üst model bir telefon alınca, milletin içinde çıkarıp mesaj yazmayı arzulayan ya da biri arasa da açsam diyen türklerde görülen hastalıktır. böyle boş şeylerle çok zaman kaybediyoruz.
artık büyümenin zamanı gelmiştir. bunun için de hayatı feysbuk sanmamakla başlanılabilir. zira günümüz insanında sıçtığı boku bile statusune yazma durumu hasıl olmuştur.
nerede çokluk, orada bokluk.
olmayan karizmadır.
artık twitter'daki takipçi sayısının çokluğu karizmasına dönüşmüş karizma şeklidir.