bugün

onu tekrardan islama yönlendirmeye çalışırdırm. çocuklarımın annesinin ateist olmasına göz yumamam.
konuşurdum, düşüncelerini dikkatle incelerdim. tartışırdık.

ben prensip olarak agnostik gibiyim dışarıya karşı.. lakin bazen hidayet nidaları yükselmiyor değil içimde...

aslında bir tanrıya inandığımı, inanmakla bir şey kaybetmeyeceğimi biliyorum...
ama tanrı ile arama bir aracı, kurum, din vb sokmuyorum.

tanrının mahiyetini fazla sorgulamamak gerektiğine inanıyorum. ne söylesek hayal olur zira.
yükseklerin düzeni hakkında fazla bilmişlik yapmamak gerekiyor...
ama oraya inanmak ve güvenmek güzel şey doğrusu.
Erkekler için neyse de kadınlar için nikahı düşürüyor sanırsam galiba. sakıncalı bir durum.
Büyük konuşmayayım Allah korusun ama ayrılmak zorunda kalırım.
Umrumda bile olmaz. iyi bir hayat arkadaşı, iyi bir eş, iyi bir ana olsun, dünyayı onunla gezip onunla hayatın tadını çıkarayım, onunla bir şeyler ortaya koyayım isterse sih olsun, hiç farketmez efendim. Kapalıymış, ateist-deistmiş, Alevi-Sünni imiş hiç umrumda değil.
zaten ateist bir kadınla evliyim. bir sürü hurafeden muaf oluyor insan.
çok güzel birşey.
sonradan ateist olduysa muhtemelen ben yapmışımdır zaten.
Eşmi o ne.benim hiç öle bişeyim olmadi bakkal amca.
Sikip atarım.
Sıkıntı yok ,beni sevsin yeter.
inancıma göre nikah düşer zaten.
Kendi inancı beni ilgilendirmez.. bana davranışını bozmadığı sürece isterse puta tapabilir. Karısını kesen sözde dindarlar varken inanç sorgulamak mantıksız.
nefes alsın yeter.
kutlarım, bir kişi daha aydınladı.
kendi bilir yanacak olan o amk.
kitabını zikerim.
üstüne bir de çocuk istese fln? benim umrumda olmaz mesela.
Neden diye sorarım eğer mantıklı bi cevap vermezse boşarım karıyı şu işi mantıksızca yapmayın be arkadaş.
izlemeyi çok sevdiğim bir röportaj. müslümanlar hakkında 10 dakikalık kısa belgesel gibi.
asıl merak ettiğim şunu izleyip vay tipnizi sikeyim ya diyen müslüman yok mu acaba?
beni aldatma ihtimalininde arttığını bilerek karakterini 2.kez gözden geçiririm.
ondan açıklamasını isterim. *
benim açımdan büyük sürpriz olur.
Mumkun olmayandır. Allahı inkar edenle, kufre duşmuş sapkınlarla evlenmek haramdır çok şukur.
ooo her şey serbest der geçerim.
Ne güzel ne ilginç fanteziler, seks pozisyonları, swinger falan deneyebileceğiz diye sevinirim. Öteki türlü yok gusüldü, yok mekruhtu, yok dinde yeri yoktu ohooo.