bugün

kafasını kullanmayanlara zor gelen sorgulamadır.

"yaratıcı bi kadın bi erkek yolladı, çiftleşip çoğaldık bu noktaya geldik" kulağa çok daha basit geliyor değil mi?
canlı hücrenin sahip olduğu evrim kabiliyeti, yaratıcının, görebildiğimiz en büyük kanıtıdır.
zamanın birinde geri kafalı bir yobazın, hayır, evrim dine aykırıdır. demesi üzerine, söz ağızdan çıktı bir kere, geri adım atmak olmaz düşüncesi ile hala evrimin gerçek olmadığını savunmak zavallılıktır.
evrime binlerce kanıt gösterebilirim. mesela;
uche ve högh,
mesela sow ve kuyt
mesela, obama ve clinton...
(bkz: allahın varlığını sorgulamak)

sonuç olarak insan her şeyi sorgular.
salt din açısından bakılması halinde, bir bilimsel kuramı sorgulamak değil, yoksaymak amacıyla yapılan basit eylemdir. bir bilimsel kuramı sadece ve yine bilim sorgulayabilir.
günah değildir.
Kafaya yatan verilere ulaşıldığı sürece faydalı ve gereklidir.
evrimi savunmuyorum ancak bu düşünce çok saçma.
1800 ile 1900 arasındaki teknolojik gelişme hızına bakın, 2000 ile 2013 arasındakine bakın.
gelişmişlik arttıkça daha çok gelişmek için varolan hız artar.
Bazı eksik noktalarının farkına varırsın. Sonra bilirsin ki bilimadamları bunların zaten farkında ve üstünde çalışıyor. Şunu net olarak görürsün ki canlı çeşitliliğini ve türlerin oluşumunu en iyi açıklayan "bilimsel" teoridir. Dindar bir Hıristiyan yada Yahudi isen bu bilimsel gerçekler dininle çelişir üzülürsün. Beynin ile kalbin arasında sıkışıp kalınca kendine yalan söylemeye başlarsın. Vay efendim nasıl el kol olmuş kendi kendine diye. Hiç olurmuymuş der adamların söylediği tüm gerçekleri dayanaksız itirazlarla inkar edersin.
Kendi dininden bi haber bir müslümansan da bunların aynısını yaparsın zaten fark yok.
Ama islamın anlattığı Allah inancına sahipsen eğer işler değişir hemen. Evrim teorisi ve diğer hiçbir bilimsel teori senin inancına dokunamaz artık. Rahatsındır.
günahtır. tövbe deyin darwin çarpar yoksa.