bugün

özel hayat diye bir şeyin kalmaması. kişinin kendine ihanet etmesi. kendinden uzaklaşması. büyük fedakarlıklar gerektiren iş.
yeni bir ev almak anlamında da kullanılabilecek kelimedir.
Hayatımda kurduğum en büyük hayaldir.2013te gerçekleşecek ve bekarlik bitecek inşallah. Istanbulda inançlı biri olarak kalabilmenin bazen tek çıkar yoludur.
iyi günde ve kötü günde... işte, can alıcı kısmı. Ne güzel bir şey bu evlilik.
sevdiğin bir kadınla ve ya erkekle hayatını birleştirmek.
birini tanırsın seversin, alışırsın, özlersin, hep yanında istersin.
ondan çocuklar hayal ettiğin an yapman gereken şey bellidir. hayalini gerçeğe dönüştürmek için hayatını birleştirmek.
5 gram aklı olanın yapmaması gereken.
en son çare...
genel anlam da, 2 farklı beyinin aynı çatı altında yaşama sanatıdır.
bence: markette pastorize süt varken neden evde inek besleyeyim dedirten önermedir.
medeni hali değiştirma durumu , biyolojik saatten dolayı anne baba olma arzusu , yaşın kemale ermesi , pek gerçekçi olmasa da hayatının aşkını bulmuş olma durumudur.
29 yaşına gelmiş olmama rağmen kafa dengi ile karşılaşmayınca olmayan şeydir.

istemek yeterli değildir, mühim olan anlaşabilmektir derken 39 olacağımdır.
aile kurmak. (bkz: gerdek gecesi)
yaşlandıkca insana acı şekilde mantıklı gelmeye başlayan hadise. evet gençler, bizde zamanında evlilik çok saçma yeaa triplerindeydik, o iş öyle olmuyor işte.
insanın kendini şartlamasıdır.

anlamıyorum arkadaş normalde babanın bile evinden kafana göre çıkıp gidiyorsun ama evlendin diye bir kaç gün başka yerde kalamıyorsun. olacak iş mi?

evlendim diye hep aynı evde kalmak zorunda mıyım lan?

giderim başka yerde yaşarım biraz. yapmayın böyle şeyler.
ölmek ve yaşlanmaktan sonra gelen korkumdur. evlenmenin çeşitli türleri vardır. (bkz: mantık evliliği)yada buna benzer şeyler ama en tehlikelisi sevmediğiniz biriyle evlenmektir.
not:zamanla işkenceye dönüşeceğinden eminim.
düşünen varsa beyninin düşünen lobunu seveyim..
yapmayın, yaptırmayın..
bir erkek olarak, dünyadaki diğer kadınlara ihanet etmektir.
özgürlükten sonraki esaret.
Maliyetli istir.
ogul: baba evliligin maliyeti ne kadar? ise girdim biliyorsun para biriktirmeliyim.
baba: bilmiyorum oglum. ben 25 senedir oduyorum!
kaderin cilvesidir.

her evliliğin bir hikayesi vardır ya, benim de bir hikayem var.

okuldan yeni mezun olmuş, memleketim olan köye sözleşmeli öğretmen olarak atanmıştı. köyde yaşayan amcam, küçük oğlunu okul çağına geldiğinde köy okuluna yazdırdı. bizim ufaklık onun öğrencisi olmuştu. bu vesile ile amcam ve yengem sık sık okula gidip gelmeye başladı. tabi öğretmen kızımız dikkatlerinden kaçmamış. yengem, ufaklığın durumunu öğrenmek için okula gittiği günlerde onu konuşturarak huyunu suyunu, nereli olduğunu öğrendikten sonra amcamla düşünüp taşınıp bana ondan bahsettiler. öğretmen kızımız da razı olursa tanışmak isteyip istemediğimi sordular. bende olur dedim. tanışmaktan zarar gelmezdi nasıl olsa. yengem bin bir ısrarla öğretmen kızımızı ikna etmeyi başarmış. sonradan eşimle muhabbet ederken, benimle görüşmeyi sırf yengemi kırmamak, "nasıl olsa reddederim" diyerek kabul ettiğini söyledi. ama kaderin cilvesi işte, tanışma günü geldiğinde ikimizde birbirimizden etkilendik. 10-15 dakika oturup kibarca kalkarım dediği görüşme 1,5 saat sürdü. akabinde ki görüşmelerde aşkımız filizlendi ve tanışma yıl dönümümüz de nikah masasına oturduk. ikimizde memur olduğumuz ve eşimin atama dönemi belirlediğimiz düğün tarihinden önce olduğundan nikahı düğünden önce kıydık. eylülde düğünümüz var. tüm sözlüğü beklerim.
olgunlasmanin zirvesine cikmak demektir. allah herkese hayirli bir es nasip etsin. huzur icin bu onemli.
evlilik bir şeye evet derken binlerce şeye hayır demektir.evlenilecek insanı gerçekten sevmek gerekir. aksi halde bu hayatta cehennemi yaşamaktır.
her genç kızın hayali beyaz gelinlik ve cebi dolu damat.
söz "kesmek".
kına "yakmak".
nikah "kıymak".

mübarek evlilik değil katliam sanki.

alıntıdır.
gençliğin error vermesidir.
birbirini seven insanların belli bir yaşa gelince gerçekleştirdiği hadise olması gerekir. güzel olabilir evlilik. düşünüyorum da, sevdiğin insanın yanında uyanma fikri çok güzel geliyor kulağa. evlenmek fikri çok güzel ama uygulamaya gelince sıkıntılar artıyor. bir kere kadınlar her şeyin olmasını ister. haklıdır da bir yerde. insan kaç kez evlenir ki şu hayatta. bunlar olmadan sıkıntıya girmeden evlenmek daha sıkıntılı sanki. gelenekler devam etmeli düğünlerde. güzelliği burda ya zaten. pasta limonta yemek değil ki düğün. gerçi artık öyle oldu. eskisi gibi olsa keşke. ne güzel olurdu.. eski düğünler anlatılınca insanın evlenesi geliyor.