bugün

entry'ler (143)

sözlük yazarlarının itirafları

ne yaparsan yap, ne kadar fedakar olursan ol, köpekler gibi sevsen de, varını yoğunu önüne serip her bokuna katlansan da en küçük bir hatanda kimse gözünün yaşına bakmıyor be sözlük..

hem de haksız değilsin, onun yaptıklarının yanında senin hatan gerçekten minik kalıyor..
nasıl bu kadar vicdansız, acımasız olur bir insan..

en sevilen küfür

kiev de bir ırkçı pisliğin beni delirtmesi sonucu o anda aklıma gelip keşfetmiş olduğum, kibarcası; "sana bir tecavüz ederim, beni arar bulur yine yap dersin" idi.

annenin garip huyları

odada uyuyan insan olduğunu bildiği halde ışığı açıp şöyle bir dolanıp geri çıkmak.

20 kasım 2016 fenerbahçe galatasaray maçı

artık reşit olundu *
6s nin pozisyon bulamadığı maç. ilk gol olduğunda çılgın atarak kedimi korkutup deli mi ne bakışlarına şahit olduğum maçtır aynı zamanda.

hayata dair iç burkan detaylar

istanbul da yaşadığım halde18 yaşına kadar denize girememiş olmam..
ilk defa halamın günübirlik olarak götürdüğü şile de girdim denize.
ilk tatilime 21 yaşında harçlığım çıksın diye çalıştığım bir işte, patronumuzun bizi “aferin cocuklar kotayı tutturdunuz” diyerek kampa götürmesiyle çıktım.
Aradan 5 sene geçti.. şimdi ise tüm bu yaşanmamışlıkların acısını çıkarırcasına senede 2 kere yurtdışı en az 3 kere de yurtiçi tatili yapıyorum.

Bu şimdi hava mı basmak istemiş diye düşenenlere Not: Tabiki tatilim düşündüğünüz gibi büyük meblalara ve çok uzun sürelere mal olmuyor. En uzun tatilim bu sene yazın tek başıma gittiğim 17 günlük balkan turum oldu ki balkanlar çok çok ucuz zaten.. Ayrıca canım kardeşim uçak biletini önceden alıp taksit yaptırırsan, gittiğin ülkerler de de “nasılda yatmadan yatmaya otele gidicem, büyük paralar vermeye gerek yok” diye düşünürsen sen de gidersin kıps kıps.

hele şunun tipine hele şunun sıfatına

sıklıkla kullandığım söz öbeği. * bunun yanında en favori kelimem "devamsız" dır.

çok sıcakkanlı ve arkadaş canlısı bi insanım. çok arkadaşım var. ama bir tane bile hergün konuştuğum, herşeyimi anlattığım dostum sırdaşım yok. hep yüzeysel ilişkilerim var. sanırım böyle olması da daha iyi..

bir tane daha bişe yazıcam sözlük. geçen gün kendi kendime de itiraf ettim. sanırım ben hiç kimseyle anlaşamıyorum. karşı cinsten yani. arkadaş olarak değil sevgili olarak yani. ne biliyim anlaşamıyorum işte..
karşı taraf aptalca birşey söylediği zaman amaann bunla mı uğraşıcam diyorum. triplerim, tavırlarım da cabası. hemen soğuyorum. en ufak bir tartışmada kestirip atıyorum. alttan almak falan hiç yok. e böyle olunca da ciddi bişey yaşayamıyorum. en fazla 1 ay sürüyor. ya ne biliyim hiç kimsenin davranışları gerçekçi gelmiyor bana. kimselere güvenemiyorum.

1 yıldır bu böyle, sanırım yıllarca da böyle gidecek.. ben kimseye katlanamam, alttan alıp milletin götünü kaldıramam. durum bu olunca da yalnızlığa mahkum oluyorum..

yazarların en beğendiği ahmet kaya şarkıları

benden selam söyleyin, olmasaydı sonumuz böyle, söyle, kendine iyi bak.. bu liste uzar gider. hala daha değeri bilinmese de Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük seslerden birisidir kendisi..

zeytinli rock fest 2014

kardeşlerimle birlikte katılacağım organizasyon. çadırda mı pansiyonda mı kalsak karar veremedim. aynı tarihlerde düzenlenecek olan bisiklet festivaline de katılacağız. ve bisiklet festivaline katılım + kombine rock fest bileti + festival alanında kamp yapma = 40 tl gibi güzel bir teklifleri var.

akıl vermek isteyen yazarlar bi mesaj atabilirse harika olur. ayrıca pazar gününe hayko cepkin i koymuşlar. bambaşka güzel olmuş.

yengeç burcu kadını

hiç takılmayacak şeyleri kafasında saçma sapan şekilde kuran kadındır. oldu ki farketmeden kırılacağı birşey söyledin. tamam yandın sen bittin. o söylediğin şeyi asla unutmaz ve ne olursa olsun gün gelir ısıtıp ısıtıp yeniden önüne koyar. psikopattır biraz. herşeye üzülüp ağlar. aşırı melankoliktir. sevdiği adamdan deli gibi ilgi bekler. çok alıngan ve fazlasıyla gururludur. bu yüzden de biraz trip atar. duygusallıkta level atlamış bir varlıktır.

ama aynı zamanda çok iyi yemek yapar. çok iyi bir eş, arkadaş, evlat ve annedir. eğer yengeç kadını size aşıksa kendinizi dünyanın en şanslı erkeği sayabilirsiniz çünkü sizi taparcasına sever ve şımartır. gözü sizden başka kimse kimseyi asla görmez. sizi hayatının merkezine koyar. ama aynı şeyleri sizden görmeyince de içten içe çok fena kırılır. size belli etmese de kendi kendini yer bitirir. zaten zararı hep kendisinedir.

oldu ki bir yengeç kadınının güvenini yerle bir ettiniz, hemen kaçın o ortamdan. size bir daha asla eskisi gibi güvenmeyecektir. hep aklında soru işaretleri olur ve herşeyinizden şüphelenir. çok sadık bir eş olduğu için sizi terketmeyecektir. bu durumda da ilişki içinden çıkılamaz bir hal alacaktır. bu nedenle yengeç burcuna asla yalan söylemeyin ve sakın aldatmayın.

özetle tek zararı kendine dokunan kadındır. size küsüp kırılsa bile bunu gelip sizle konuşmak yerine kendi kendini yer bitirir. hayatı melankolik yaşar. hep bir hüzün hali vardır. ama gerçekten yaşayabileceğiniz en muhteşem aşkı yaşatır. herşey bitse bile aklınızın bir köşesinde daima kalmayı başaracaktır.

sevgiliye en güzel hitap şekli

aşağıdakiler gibidir;
- sevgililerin eeennn balı,
- kurban olduğum,
- sevgilisinin bebeği,
ama en cok da askım. * * *

küçükken ne olmak istediyse o olan insan

benimdir. küçükken hep bilgisayarcı olmak istemiştim. büyüdüm, eğitim hayatımın 17. iş hayatımın 3. yılı içerisindeyim ve bir bilgisayarcıyım. mutlu muyum? hayır.

sözlük yazarlarının takıntıları

- yüzümü hep 3 kere yıkarım. ne bir eksik ne bir fazla.

- kaldırımda yürürken bir ayağımla beyaz taşlara diğer ayağımla kırmızı taşlara basarım. sıra karışırsa durup düzeltir öyle devam ederim.

- insanlarla yakın temasta bulunacaksam mutlaka sakız, şeker birşeyler atarım ağzıma. sanki çok kötü kokuyormuşum da insanlar benden kaçıyormuş gibi hissediyorum sürekli. çok küçükken de bu böyleydi. 8-9 yaşlarındayken sürekli küçük kardeşlerimi dürtüp ağzım mı kokuyor yoksa bir bak bakim diye nefesimi koklattırırdım. iğrencim biliyorum ama napayım. hergün dişlerimi fırçalıyorum, listerine ile gargara yapıyorum ama içim hiç rahat değil sözlük. diş doktoruma da sürekli baskı yapıyorum. kadın artık bıktı benden. hayır kuzum kokmuyorsunuz emin olun olsa söylerdim dedikçe ben hayır kokuyorum iliyorum diyorum. çok pis bir takıntı, ya kokuyorsam? *

küpe takan erkek

hoştur. bunun yanında bir de kirli sakalı ve dövmesi varsa ve de hafiften esmerse daha da hoştur. (bkz: erkekleri çekici yapan detaylar)

tatil rotası konusunda tecrübeli, ucuz bilet nasıl bulunur bilen, nerelere gidilmelidir olayında uzman olan bir arkadaşım olaydı nolurdu he nolurdu! al işte içinden çıkamıyorum. gidiş biletini aldık, dönüşü nerden alıcam bilemiyorum. yardım et bana sözlük.

kıza hesap ödetmeyen erkek

ne zaman biriyle dışarı çıksam hep kendi yiyip içtiklerimin parasını kendim ödüyorum. yani bana denk gelmemiş erkektir. aslında biraz benim ısrar etmemden de kaynaklanıyor olabılır ama olsun. siz yine de ödetmeyin, hoşumuza gitmiyor.

iki türk takımının şampiyonlar ligi final maçı

o maç fenerbahçe - beşiktaş maçı olsa ne kadar harika olur, bir düşünün suser lar.

ben bu yazıyı kendime yazdım

bırak o lokumu yemeyi. çikolatayı da yeme. kolayı da içme. göt göbek aldı başını gidiyo, 50 yi gördün tartıda kızıımmm!! bundan böyle sana salata dost, yulaf kardeş. bu birdi.

hemen kapat o bilgisayarı, telefonu da at bir yere zaten kimse yazmıyor da ne diye oyalanıp duruyorsun yarın kazzzık gibi bir sınavın var çalışsana saat kaç oldu! bu ikiii.

bırak artık aptal saptal insanlarla konuşmayı. bir süre inzivaya çekilmen lazım. hayatına kimseyi alma dicem ama beceremezsin sen şimdi onu da. bilirim ben seni, iki ilgi gösterildi mi aklın kayar hemen. salaksın çünkü ve hiçbir zaman da değişmeyeceksin. ben senin yerinde olsam keserdim bir süre bütün sosyal medyayla alakamı. bir tek twitter kalırdı. o da mecbur dünyadan haberimiz olmayacak yoksa. neyse boşuna ellerimi yormayayım. nasıl olsa dinleyemeceksin beni. ne halin varsa gör e mi? bu da üçtü.

gece yarısı acıkmak

alıyoruz bir kase yoğurdu, içerisine 1 adet orta boy salatalığı küp küp * doğruyoruz. sonra azıcık zeytinyağı, kekik, nane ve tuz ile lezzetlendiriyoruz * işte alın size gece yarısı açıkmaya çözüm

shameless

--spoiler çılgın atacak--

steve imin dönüceğini adım gibi biliyordum. canım benim ne de çok özlemişim seni. artık daha bir zevkle izleyeceğim diziyi.

fiona dizinin başından beri sana hep kaşar yakıştırması yaptım. uyuz oluyordum bir zamanlar. hatta son 2-3 bölümdür sana olan sinirim tavan yapmıştı ama olsun, affettirdin kendini son bölümle birlikte. çok iyi bir ablasın. kardeşlerin için yapmayacağın şey yok ama bu sezon görüldü ki onlar da senin için herşeyi yapmaya hazır..

lip sana da ayrı bir kıldım fiona ya olan davranışların sebebiylen. ama sende düzelttin kendini aferin. amanda yla da işler tıkırında hadi bakalım kolay gelsin ama unutma ki senin buralara gelmendeki baş etken mandy. sırf sen okuyasın diye kız hırsızlık bile yaptı. ama kıymet bilen var mı? yok tabiki..

ian anana çekeceğin belliydi zaten. biz sendeki kafanın kokain kafası olduğunu sana duralım, sen ağır psiko çıktın hocam.

debs yemin ediyorum sezonun başından beri biri şu kızla yatsa da bir rahatlasa artık diyordum. ama allah ın sevdiği kuluymuşsun bak matty gibi bir adam çıkardı karşına. herif bildiğin iyilik perisi..

carl adamımsın. sana kimse laf söyleyemez. o kadar abaza olmana rağmen sevgilin istemiyor diye elini bile sürmedin, helal olsun başgan. bu yaşta ablanın junior versiyonuna çatman pek hoş olmadı ama olsun. yaşayarak öğreniceksin aşkın ne boktan bişey olduğunu..

frank olum sana da varya uyuz oluyorum. ama bir yandan da ölmediğine seviniyorum. bu sezonu yatarak geçirdin ama birdahaki sezon senden afilli ekşın lar bekliyoruz.

son olarak tekrar söylemek istiyorum ki oleeyyy sitiv döndüüü yaşassıınnn. şu koca dizide liam la steve i seviyorum sadece. gönül bağım var ikisiylen

--spoiler çılgın attı--