bugün

Bu sıralar aklımı karıştıran düşünce. Evlenmemekten kastım çocuk sahibi de olmamak. Şimdi bu şekilde yaşasam orda eğlence onla yat bunla kalk şekilde yıllarımı geçirsem acaba 40 yaşına gelince eşim yok çocuğum yok diye üzülür müyüm diye korkuyorum. Şükür on bin üstü maaşım olucak bu bir çok şeyi yapmamı sağlayacak bir maaş zaten.Bu şekilde evlenmeden yaşayan insanlar varsa yeşillendirirse sevinirim.
Bekarlık sultanlıktır demişler. O zaman sultanlığını bozma gitsin.
Kişinin tercihtir ama belki yaşımdan dolayı şahsi görüşüm, evlenip, bir yuva kurup eşinle çocuğunla geçireceğin bir hayat daha büyük bir mutluluktur.
Evlilik bir mecburiyet değil bir tercihtir.
26 evlendim 35 inde de boşandım. 40 beklemedim. pişman felan da değilim. hayat güzel yaşanacak bir çok şey var... sormak istediğin olursa beklerim.
Türkiye standartlarında namussuz sınıfına gireceğin yaşama biçimidir.
Evlenip boşanmış birinin yaptığıdır.
Bence bekarlık iyidir. Evlendiğinde veya sevgilin olduğun zaman bir süre çok güzel gelir. Sonra rutine bağlar. işte o zaman bekarlığı özlersin. Bekarlık da böyle bir şey. Bekarlık güzel bir süre sonra rutin olunca insan bağlanacak bir şey arıyor. Düşme tuzağa. Kız/erkek fark etmez.
Ben de evlenmeyi düşünmüyorum gel birlikte evlenmeyelim. Benimle evlenmemeye ne dersin?
En mantıklısı özellikle bu devirde. Milyarlarca para harcıyorsun. Sonrası mutsuzluk. Bir sürü saçma adet gelenek sonrası büyük bir kaos.

Evli arkadaşlarım hepsi mutsuz. Hepsi hayatlarını borç ödemekle geçiyor. Geçen birisi ile konuşuyorum ne sosyal hayatım kaldı ve kendime vakit ayırabiliyorum diyor sürekli iş hatta esktra işler kovalıyorum çünkü bakılması gereken bir çocuk var.

Evlenmek için kızların yaptığı bir sürü Dala vere var. Kızlık zarı diktirmek mi dersin namuslu kız ayağımı dersin para göz olanı mi dersin. Evlenince tam bir kezbana dönüşe mi dersin.

En güzeli dost hayatına işine geliyorsa güzelim yoksa yalnız yaşamaya mahkûm ol.
Unutma erkeğin doğasında yalnız yaşamak vardır.
ergen hayali.
yaşamadan evlenmekten çok daha evladır sanırım.
düzenli ilişki her zaman iyidir. bekarlık sultanlıktır diyenler 35'den sonra pişman oluyorlar.
Beni evlilikten en çok soğutan olaydır. Zira bir nevi evlilik provasıdır bu. Bi süre sonra rutine bağlanır, klişeleşir ve rutin insanı yavaş yavaş öldürür.
toplumun abidik gubidik adetlerinden sıyrılmış, aile baskısını siklemeyen, başkaları değil kendi için yaşayan her aklı başında insanın içinde bulunacağı durum. Yaklaşık bir 100 yıl sonra evlenenlere mal mı lan bu gözüyle bakılacağını düşünüyorum.
Aşk varsa hayır ama aksi taktirde çok mantıklı bir eylem.
ülkemiz için gerek ahlak ve görgü kuralları olsun gerekse de adetlerimiz ve göreneklerimiz için ters düşen bir kavramdır fakat 21. yüzyılda ülkemizde de olduğunu bildiğim bir meseledir.

Amerika ve Avrupa'da olağan karşılanan bir eylemdir. insanlar evlenmeden önce evlenecekleri kişilerin ev hayatında nasıl olduklarını öğrenmesi için güzel bir uygulama, bizim halkımız daha önce ilişkisi olmamış eş adayları aradıkları için boşanma nedenlerinden biridir.
güncel Önemli Başlıklar