bugün

bir adet gri kazak.

1 aydır ortada yok amk kazağı.
evde kaybolur, başka bir yerden çıkabilir.
en çok da kumanda kaybolur canına yandığımın evinde.
çorap tekleri kaybolan eşyaların başında gelir. öyle ki birkeresinde yorgan kılıfının içinden çıkmıştır. nasıl oluyor anlaşılmış değil.*
(bkz: kedidir kedi)

eşyaları besmele çekerek koymakta fayda var derler. özellikle sandık ve dolaba.
evde kaybolan eşyalar:insanın dalgınlık anında evin her hangi bir yerine koyduğu ancak geçen sürede odaklandığı olay farklı olduğu için belleğinde puslu bir noktada kalan eşya yada eşyalar topluluğu.(fidan), (uludağ yayınları 1992)
-not alın bunu yazılıda sorabilirim...
Ay dede saklamış olabilir. Kaybolma listesinin başında her zaman pena ile telefon kulaklığı vardır.
televizyon kumandası.

anlamak mümkün değil.

her seferinde aynı yere koyarsınız ama bir şekilde kaybolmayı başarır.

ulan biz görmeden emeklemeyi mi öğrendi nedir bu aletler.

lan yoksa evrim teorisi...

ateistler?
keten dedeli bir efSANE vardı. sen bana "x" i buldur ben sana şu duayı okuyayım gibi. işe yarıyordu sanırım.
Kara tokadır. Bir kızın yaşadığı her evde mutlaka bir tane kara tokaları yutan kara delik mevcuttur.
Adamı deli eden, çıldırma noktasına getiren, gözünün önünde olan, surekli gördüğün ama sadece ihtiyaç anında aniden yok olan maddeler.
Hep canımız annelerin bulduğu ve iyimisin çocuğum muamelesi görmenize sebep olan her şey.
çorap teki.
geçende bayadır kayıp olan çorabım çalışma masamın en üst rafından çıktı. allasen ne arıyorsun orda sen?
Oda arkadaşım.

Bi bakıyosun var bida bakıyosun yok.
kolonya şişesi..
ağzına kadar hap ve esrar dolu bir kutu. o değil kim aldı, ne oldu diye soramıyorsun da.
Penadır. Kaybolmaya pek müsait bir şeydir. Evi komple arasam en az 20 tane pena bulurum.
BMW' min anahtarını kaybettim evimin içinde bende ne yapsam derken geçen gün aldığım Audi R8' imi kullanmaya başladım.
Kumanda, olur olmadık yerlere giriyor.
evde kaybolan sözlük yazarların eşyalarıdır.

(bkz: anahtarlık)

genellikle komidin'in üstüne koyarım ne hikmetse aradığımda bulamam. ya ben erken bunamaya başladım, yada bu evde garip bi haller var...
Terliğim. Bir türlü bulamıyorum
ben en son pantolonu kaybettim
hatuna soruyorum'' nerede çıkardın'' diyor
tövbe estağfirullah.ulan evden başka nerde pantolon çıkaracağım diyorum
hadi çıkardım eve nasıl geldim diyorum
cevap yok.
cüzdan. geçen gün cüzdan klozetin arkasından çıktı cidden ne ara onu oraya koydum evde evcil hayvanda yok hani gidip koysun akıl alıcak bir durum değil.
gerektiği anda lazım olan her şey.
kumanda hadi onu bırak gözlük

hadi onu da geç gözlük bezi.
ulan her zaman cebimde olan şey nasıl oluyor da ihtiyacım olunca cebimden kaçıyor?
2 gündür bir şeyler kayboluyor. pencere kapalıydı rüzgardan açılmış rüzgar giderken mouse u götürmüş olabilir mi bilemiyorum.
dün de telefonum kayıptı hadi o diğer odada kıyafetlerin arasından çıktı. mouse hemen cık çünkü işlerimi yetiştirmem gerekiyor.