bugün

zehirlenip ölme riski var tavsye etmem vallahi içkiyide sevmem.
(bkz: )
görsel
Uludağ profössörleri yetişmeye devam ediyor.
sanırım bu kategoriye girebilecek en basit içki şaraptır . marketten yahut bahçeden siyah üzüm beyaz üzümleri alıyoruz. (neden ikisini yazıyorum; çünkü ilk yapışta çok fark etmez , mantığı kapsanız yeterli. )üzümleri güzelce yıkayıp suyunu ve posasını ayırıyoruz hatta yıkamasanız da olur ama dışarıdan eve gelen gıda maddelerine bir su vursak iyi olur .elde ettiğimiz üzüm suyunu güzelce steril bir cam şişeye dolduruyoruz , içine de biraz maya kültürü ekleyip şişenin kapağını sıkıca kapatıyoruz. burada ki püf nokta oluşacak karbondioksiti şişenin dışına , şişenin içine oksijen aldırmadan aktarmak.( bir süre sonra maya kültürü oksijensiz solunum yapmaya başlayacağı için karbondioksit açığa çıkmaya başlayacak .)bunun içinde hazır aparatlar var ama kendinizde basit bir düzenek hazırlayabilirsiniz. ilerleyen günlerde şişeyi ara sıra çalkalayıp fermantasyonu genele yaymak gerekli , gaz çıkışının artık bitmesi üzüm suyunun içindeki glikozun büyük oranda etil alkole dönüşmesi manasına gelir . basit haliyle kendi yaptığınız şarap hazır diyebiliriz . tabi şarabın kalitesine kokusuna tadına etki eden başka şeylerde var ama bunlarda başka bir yazının konusu olsun .
Evet kendi viskimizi kendimiz yapmıştık tabi o zaman hazırlıktayız . 4 litre yapmıştık bide . Evet . 4 litre .
Son zamanlarda gittiğim yerlerde hep ev yapımı içki ikramında bulunuyor tanıdıklar. Ilk başlarda sarhoş olup kör olacagım diye ağlasam bile alıştım iyice duruma. Ev yapımı gürcü şaraplarına hayran olan biri olarak şimdi ev yapımı viskiye taktim kafayı. Normalde denediğim her marka viskinin içiminin çok zor olduğunu düşündüm ama ev yapımı hali sahiden efsaneymiş. insanin üstüne başına sürüp mutluluk çığlıkları atası geliyor içerken. Öyle güzel oluyor.

Gerçi bu benim ruhumun fakir olmasindan kaynaklı bir durum olabilir. Beni kişi başı 600 lira ödenen yemekler ile besle, beğenmem. Dışar pilavcısına götür, beğenirim. Ucuz her şey çok güzel geliyor, anlaşılmaz bir durum. Bilemiyorum.

Edit: evde içki yapmak yasakmış arkadaşlar. Gürcistan'da içtiğim içkilerden bahsediyorum ben. Eheh. Tabii. Siz evde içki falan yapmayın.
Şakası makası yoktur, ayarını bilmek, dozunu doğru ayarlamak gerekir.

Her seferinde, " Allah'ım lütfen kör olmayayım, amin" denilip içilir genelde.

Başarılı ev yapımı içki, piyasadaki en iyilerine taş çıkarır.