bugün

toplum arasında sosyal adaleti sağlayacağını iddia ederken aslında sosyal adaletsizliğe sebebiyet veren devlettir.
vatandaşı bir çamaşır makinesine muhtaç bırakacak duruma getirip, hazırdan gelene sevinmesini sağlayacak kadar onursuzlaştıran ve tembelleştiren devlettir.
"meaşallah devletimiz amma zenginmiş de haberimiz yokmuş" dedirten devlet. memura yüzde 1 zammı çok bulan devletimiz o paralarla halkımıza beyaz eşya mı dağıtırmıış? hanimiş benim devletiim? beyaz lira vereceğiim, almazsan chp ye vereceğiim?
seçim yatırımı yapmadığını iddia eden devlettir;
http://www.hurriyet.com.t...ndem/10936082.asp?gid=229

edit: yuh diyorum laptop bile var dağıtılan eşyalar arasında...
aslen devlet değil, ev ev beyaz eşya dağıtan ve devletin parasını babasının malı gibi dağıtan akp'dir.
(bkz: su olmayan eve çamaşır makinesi vermek)
(bkz: elektrik olmayan eve fırın vermek)
benim paramı gidip halka peşkeş çekmekten ibarettir. sosyal değil dilenci devlet modelidir. balık vermek yerine balık tutmayı öğretmelidir.
insanları tembelliğe yönlendiren devlettir.
ev ev beyaz esya dagitilmamaktadir. yandaslarin magzalarindan satin alinan mallar kendilerine oy verecek insanlara dagitilmaktadir. her eve beyaz esya gidiyor diye bir sart yok.
ev ev beyaz eşya dağıtan devlet bunların parasını bizden kat kat çıkarmasını bilen devlettir...
insanların oylarını parayla satın almaya çalışan devlettir. aynı zamanda bu uğraşında malesef başarılı olan devlettir. insanlara düzgün iş imkanı sağlayarak yalnızca bugünlerini değil yarınlarını da kurtarma imkanı sağlansa, "bize muhtaç olsunlar" mantığı bir kenara bırakılsa her şeyin güzel olduğu bir devlet olacaktır.