1. .
    toplum arasında sosyal adaleti sağlayacağını iddia ederken aslında sosyal adaletsizliğe sebebiyet veren devlettir.
    ... protest sanayici
  2. .
    vatandaşı bir çamaşır makinesine muhtaç bırakacak duruma getirip, hazırdan gelene sevinmesini sağlayacak kadar onursuzlaştıran ve tembelleştiren devlettir.
    4 -2 ... misskin
  3. .
    "meaşallah devletimiz amma zenginmiş de haberimiz yokmuş" dedirten devlet. memura yüzde 1 zammı çok bulan devletimiz o paralarla halkımıza beyaz eşya mı dağıtırmıış? hanimiş benim devletiim? beyaz lira vereceğiim, almazsan chp ye vereceğiim?
    2 ... durdurmak yok yolluya devam
  4. .
    seçim yatırımı yapmadığını iddia eden devlettir;
    http://www.hurriyet.com.t...ndem/10936082.asp?gid=229

edit: yuh diyorum laptop bile var dağıtılan eşyalar arasında...
    ... protest sanayici
  5. .
    aslen devlet değil, ev ev beyaz eşya dağıtan ve devletin parasını babasının malı gibi dağıtan akp'dir.
    -2 ... fidelcastro
  6. .
    (bkz: su olmayan eve çamaşır makinesi vermek)
    (bkz: elektrik olmayan eve fırın vermek)
    ... hakanali
  7. .
    benim paramı gidip halka peşkeş çekmekten ibarettir. sosyal değil dilenci devlet modelidir. balık vermek yerine balık tutmayı öğretmelidir.
    ... kucukev
  8. .
    insanları tembelliğe yönlendiren devlettir.
    ... kasper
  9. .
    ev ev beyaz esya dagitilmamaktadir. yandaslarin magzalarindan satin alinan mallar kendilerine oy verecek insanlara dagitilmaktadir. her eve beyaz esya gidiyor diye bir sart yok.
    ... dydyma
  10. .
    ev ev beyaz eşya dağıtan devlet bunların parasını bizden kat kat çıkarmasını bilen devlettir...
    ... kalbimdeki kelebekler