bugün

entry'ler (46)

derste uyumamak için kendinle savaşmak

vize/final döneminin yaklaşmasıyla ortaya çıkan eylemdir. ancak tüm gece uyumadan geçirildiği taktirde savaşın kazanılma olasılığı oldukça düşüktür.

gururun verdiği dayanılmaz ağırlık

pek çok ilişkinin tamamen bitmesine sebep olmuştur. kimi zaman öyle ilişkileri noktalar ki belki de hayatınızda karşılaşabileceğiniz en iyi insanın gidişini izlemek zorunda kalırsınız.

ıslak dudaklarla içilen sigara

öğrenci yurtlarında/evlerinde ayrı bir öneme sahiptir. o sigarayı ıslatarak içmediğiniz taktirde 2. fırttan sonra 10 farklı kişinin elinden geçerek tekrar size dönmeden bitmesi yüksek ihtimaldir.

durduk yere aniden çıtlayan pet şişe

bir de gece vaktiyse; eldeki sigaranın 10. kattan aşağı doğru süzülmesine sebep olur.

elde patlamış transferler

bir beşiktaşlı olarak üzülerek söylüyorum ki beşiktaşın yaptığı transferlerin %63.7 si.*

bir türlü regl olamamak

tahminen ciddi ağrılara sebep olur.

sözlükte tanıdığı olmayan yazar

(bkz: balkanlardan gelen soguk hava)
yazılarının milyonlarca kişi tarafından oylanması ihtimali düşük olan ama yine de yazmaya devam eden yazardır.

tayyip erdoganin aya giden ilk tc vatandasi olmasi

geri dönmeyecekse şenliklerle kutlanacak durum.

windows un aslında demek istedikleri

"sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı"
şu bilgisayarda her boku yiyorsun sonra arkanı ben topluyorum.

küfretmeden konuşan atatürkçü olur mu

(bkz: ben denedim oldu)

başlıkları alt alta okumak

içimizdeki orospu çocukları
kendi kendine küfür eden insan

sol frame bile ayar veriyor.

çirkin kızı güzel görmek

aşık olmak ile bağdaştırılabilir.

bütün iyi erkeklerin kapılmış olduğu gerçeği

(bkz: tespitlerin tespiti)
(bkz: masalların masalı)* *

okulların 24 eylül perşembe günü açılması

öğrenci olmayanları pek ilgilendirmeyen durum olarak nitelendirilmektedir.

ögrenci kahvaltısı

nescafe ve sigaradan oluşması kuvvetle muhtemeldir. özel günlerde simit+nescafe ve simitin bitişinin ardından kalan hafiften soğumuş nescafe ve sigara halini alır.

sevgiliye kavga anında ismiyle hitap etmek

küfür etmek isteyip yapamayan bünyelerin ortamın ciddiyetini gösterme şeklidir ve genellikle "isim + soy isim" şeklindedir.
(bkz: beni anladın mı mahmut kıllıbıdıkoğulları)
(bkz: bu son olsun nazlıgül turunçgilkızı)

eğer bu noktadan sonra hala istenen elde edilememişse ve karşıdaki yılışık hal ve hareketler sergilemeyi sürdürüyorsa artık isim ve soy isim bir kenara bırakılıp önce standart küfürlü hitaplar ardından orjinal küfürlü hitaplar gelmeye başlar.

dünyadaki en şerefsiz insan

henüz doğmamış olandır.

"en güzel deniz henüz gidilmemiş olandır
en güzel çocuk henüz büyümedi
en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız
ve sana söylemek istediğim en güzel söz
henüz söylememiş olduğum sözdür"
(bkz: saat dört yoksun)
(bkz: zülfü livaneli)
*

hiçbir sevgiliyi anneye beğendirememek

oğlunu/kızını karşısındaki kişiye kaptırma sendromu yaşayan annelerde görülür. muhteşem bir kız arkadaş bile bulmuş olsanız anne onda da bir eksik yön bulur ve beğenmediğini ilan eder. durumu aksine çevirmek için türlü taklalar atarsınız, sevgilinin güzel yönlerini sürekli anlatırsınız ancak sizi pek dinlemezler. bu noktadan sonra artık yapılacak pek bir şey kalmamıştır, zamanla alışacaktır. tabii alışana kadar sürekli "o kız seni aldatıyodur benden söylemesi", "hem zaten o kız hiçte güzel değil", "iki gün sonra karşına başka bi herifle çıktığında sen haklıymışsın anne dersin" şeklindeki cümlelere katlanmak zorunda kalınabilir.

bülent ersoy güzel bir kadındır

tespitte gelinen son nokta. hatta tespiti geçiyorsun 100 metre ileride caminin yanında.

telaffuzları ile insanı utandıran sözcükler

küçük kardeşe ingilizce çalıştırırken tüm ailenin bulunduğu ortamda sick* kelimesini telaffuz etmek iyi bir örnek olabilir.